Chcete mať dobrý spánok v noci? vyskúšať tieto potraviny

Rovnako ako potrebujeme jedlo a vodu pre prežitie, spánok je dôležitý pre udržanie dobrého zdravia. Je potrebné dobre spať, aby zostala zdravá a fit. Viete, čo môžete jesť vaša cesta k lepší spánok? Inými slovami, tam sú niektoré potraviny, ktoré môžu pomôcť indukovať lepší spánok. Dôvodom je, že jesť niektoré potraviny pred spaním pomoc pri inhibícii neurotransmiterov v mozgu, ktorá nás udrží hore av strehu. Budeme diskutovať o niektoré potraviny, ktoré môžete jesť pred spaním, aby si zdravý spánok.

Potraviny, ktoré môžu vyvolať zdravý spánok

Potraviny nám pomáha pri zabezpečení výživy, ale jedlo je dobré pre poruchy spánku príliš. Tu sú niektoré potraviny pre nedostatok spánku alebo niektoré potraviny pre navodenie lepší spánok:

1. Paradajky

Tento červený kyslý ovocie je zaťažené vitamín A, vitamín C, lykopén a kyseliny listovej. Tieto šťavnaté ovocie tiež obsahujú melatonín, zlúčeninu, ktorá je známa pre svoje spánku indukujúce vlastnosti. Paradajky tiež obsahujú cholín, živina, ktorá pomáha pri podpore spánku a ďalších kognitívnych funkcií.

2. Hrozno

Hrozno obsahuje melatonín v hojnosti. Melatonín napomáha lepší spánok, a tým aj misku hrozna je ideálnou voľbou snacking, ak ste sa stretli s problémami so zaspávaním.

3. Pistácie

Tento lahodný matice je nielen moc nabitý mnohých dôležitých vitamínov a minerálov, ale tiež obsahuje vysoké množstvo melatonínu. Tieto malé orechy môže prísť vhod, ak si prajete, aby sa trochu vyspať.

4. Cherries

Väčšina z nás chceli vychutnať čerešne; Avšak, nie je veľa z nás môže byť vedomí toho, že toto ovocie je tiež skvelý pre bojovať s nespavosťou. Prirodzene sa vyskytujúce melatonín možno nájsť v hojnosti v týchto červeného ovocia, čo je skvelé pre získanie zdravý spánok. Môžete jesť vysuší čerešne príliš, pretože majú rovnaké výhody ako čerstvých čerešní pre navodenie spánku.

5. Cícer

Táto strukovina je naložený s proteínom, je nízka v tukoch a má dostatok množstvo vlákien v ňom. Prítomnosť vitamínu B6 a horčíka v cícer pomáha jeden cítiť pokojný a uvoľnený, a tým aj lepšie spať. Cícer sú jedným z najviac ideálnou možnosťou pre insomniacs stravy.

6. Huby

Ak ste sa stretávajú s problémami so spánkom v noci, môžu huby ponúknuť toľko potrebné riešenie. Táto jedlá huba obsahuje tryptofán, ktorý pomáha produkciu melatonínu v tele. Ak máte radi jesť huby môžete rozlúčiť so svojím spánkom strasti.

7. papriky

Papriky – či už je to zelená, žltá alebo červená, obsahujú dobré množstvo tryptofánu. Tryptofán pomáha pri produkcii melatonínu, čo je hormón spánku. Kým zvony papriky majú upokojujúci účinok na spanie, feferónky môže robiť pravý opak. Preto majte pálivej papriky na uzde, ak budete potrebovať nejaký dobrý spánok.

8. Banány

Tento žltý kašovitý ovocie obsahuje dobré množstvo draslíka a vitamínu B6. Oba tieto živiny sú nevyhnutné pre výrobu spánok vyvolávajúce hormón, známy ako melatonín. Takže nabudúce sa ocitnete snaží spať, jesť jeden banán a zdriemnuť preč ku sláve.

9. Kale

Zelení listová zelenina sú dobré pre vaše celkové zdravie, a čerešničkou na torte je, že zelenina sú dobré pre uvedenie vás, aby to znelo príliš spánku. Zelenina, ako je kel sú nahraté s vápnikom a nedostatok tohto minerálu v tele môže byť ťažké získať zdravý spánok. Z tohto dôvodu zahŕňajú viac zelenej listovej zelenine, ako je kel vo vašej stravy pre zdravé spanie.

10. Celé zrná

Už ste sa cítil ospalý potom, celozrnné cestoviny alebo iné celozrnné? No, to je všetko, vysoká dávka horčíka robí svoju prácu. Celé zrná majú dostatok množstvo horčíka, čo je užitočné pri uvedení k spánku.

11. Vlašské orechy

Okrem poskytuje tak zväzku živín, ktoré orechy bolo preukázané, že zlepšenie kvality spánku taky. Prítomnosť AHA vo vlašských orechov, čo je omega-3 mastná kyselina, pomáha pri konverzii AHA do DHA. DHA je užitočné pri výrobe serotonínu, chemické látky vyvolávajúce spánku v tele.

12. mastné ryby

Makrela, tuniak, pstruh a losos sú niektoré možnosti tučných rýb. Tieto ryby sú vysoké zdrojom vitamínu D a omega-3 mastných kyselín. Obe tieto zložky ukázať ako výhodná v podpore produkcie serotonínu, chemickej zodpovedný za podporu spánku. Ak zahrniete niekoľko uncí akékoľvek tučných rýb pred spaním, môže pomôcť lepšie spať.

13. Mandle

Mandle obsahujú veľa dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú dobré pre naše zdravie; Avšak, táto matica je tiež zodpovedný za riešenie problémov spánkovú depriváciu. Mandle obsahujú dobré množstvo horčíka, ktorý nielen pomáha znižovať hladinu stresu v tele, ale aj na zlepšenie kvality spánku.

14. Turkey

Tento lahodný vták mäso je tiež predpokladaný k navodeniu lepší spánok u ľudí. Prítomnosť tryptofán, aminokyselina v Turecku, pomáha pri vyvolaní spánku vyvolávajúce hormóny. Jesť moriaka môže tiež spôsobiť akési únavy, ktoré vám môžu pomôcť lepšie spať.

Môžete tieto prvky zahrnie do svojho jedálnička, ak ste sa stretávajú s ťažkosťami so svojim spánkom. Tieto potraviny obsahujú látky, ktoré pomáhajú pri napomáhaní lepší a lepší spánok.

často kladené otázky

Chcú dozvedieť viac o pridávaní potravín vo vašej strave trochu zdravý spánok? Tu sú niektoré časté otázky alebo často kladené otázky na tému:

1. Aké potraviny je potrebné sa vyhnúť pre dobrý spánok?

Zatiaľ čo niektoré potraviny môžu pomôcť získať zdravý spánok, iné potraviny môže narušiť váš spánok. Niektoré potraviny, ktoré by ste sa mali vyvarovať pred spaním sú:

  • Vyhnite sa kofeínové nápoje, ako je káva, čaj a ďalšie podobné nápoje, pretože môžu vás nahor na dlhé hodiny.
  • Spracované alebo nezdravé potraviny, pretože sú načítané s tukmi, ktoré môžete urobiť vy ťažké a nepokojný v noci.
  • Pikantné alebo horúce potraviny, pretože môžu viesť k páleniu záhy a kyslosti.
  • Potraviny, ktoré obsahujú vysoké množstvo bielkovín, pretože potraviny bohaté na bielkoviny pomáhajú pri stimulácii mozgovej činnosti.
  • Vysokým obsahom tuku potraviny, pretože oni berú viac času tráviť a narušiť váš spánkový cyklus.

2. Čo mám piť, aby lepšie spať v noci?

Na rozdiel od zahŕňajúce prírodné potraviny pre dobrý spánok, môže tiež obsahovať niektoré nápoje vo vašej strave, ktoré vám pomôžu lepšie spať. Niektoré z možností sú teplé mlieko, harmančekový čaj, bez kofeínu zelený čaj, mandľové mlieko alebo sladového mlieka.

3. Kedy je najlepší čas konzumovať potraviny pre získanie maximálnych prínosov spať pomoc?

Za účelom využitia maximálny úžitok z jesť potraviny, ktoré môžu pomôcť pri vyvolaní lepší spánok, je potrebné konzumovať tieto potraviny aspoň 2 až 3 hodiny pred spaním. Dôvodom je, že jedlo má čas, aby sa rozštiepi, a akýkoľvek nestrávené potravy môže spôsobiť zažívacie problémy alebo žalúdočných štiav, ktoré môžu manipulovať s spánku.

Každý, kto má rád spať, ale ak ste sa snažia získať nejaké kvalitný spánok v noci, môže to mať mýto na vaše zdravie príliš. Môžete zahrnúť ktorúkoľvek našim odporúčaným možnosťou, ako získať nejaké zdravý spánok a cíti zdravý a šťastný.