Chcesz obniżyć poziom cholesterolu w organizmie? Czy te ćwiczenia

Jeśli masz do czynienia z kwestiami cholesterolu, ćwiczenia jest jedna rzecz, która może pomóc obniżyć poziom cholesterolu w zdrowym zakresie. Regularne treningi takie jak jazda na rowerze, spacery, pływanie itp może nie tylko pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów, ale może również pomóc w zwiększeniu poziomu cholesterolu HDL w organizmie. Dowiedz się, dlaczego iw jaki sposób wykonywania jest dobra na obniżenie poziomu cholesterolu, a także wiedzieć, o niektórych z najlepszych ćwiczeń, które mogą pomóc w osiągnięciu tego samego, w tym write-up.

Dlaczego ćwiczenie najlepiej wykonywać na obniżenie cholesterolu?

Zastanawiasz się, czy ćwiczenia mogą obniżyć poziom cholesterolu? Cóż, tak to może zdziałać cuda. Woskowaty lipidowy tłuszczu, która jest wytwarzana w wątrobie i występuje naturalnie w organizmie. Jednak niektórzy ludzie mogą mieć tę substancję tłuszczową w ponad wymagane ilości w organizmie, które następnie przykleja się do tętnic.

Po związaniu się z tętnic, że zwęża się je, a tym samym zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Jednak regularne ćwiczeń pomaga w zmianie charakteru cholesterolu. W badaniach udowodniono, że wykonanie nie tylko poprawia wielkości i liczby cząstek transportujących cholesterol, ale również pomaga w zapewnieniu ich większej lub puszyste i tym samym mniejsza skłonność do powodowania blokady w tętnicach.

Ile ćwiczeń jest potrzebne?

Według ostatnich badań, ważne jest, aby wykonywać przez 30 minut dziennie, co najmniej 4 do 5 dni w tygodniu. Jednakże, nawet jeśli można oszczędzić 60 do 90 minut w tygodniu na ćwiczenia, to może okazać się korzystne dla zdrowia. Jeśli masz napięty plan, można rozbić swój harmonogram wykonywania ćwiczeń w dwóch 15-minutowych dziennie.

Najlepsze typy ćwiczeń, aby obniżyć poziom cholesterolu

Oto kilka ćwiczeń, które mogą pomóc w zmniejszenie poziomu cholesterolu:

1. energiczny spacer

Chodzenie jest niewątpliwie jednym z najlepszych ćwiczeń do obniżenia poziomu cholesterolu w naturalny sposób. Walking jest bezpieczniejsza opcja dla osób, które nie mogą być zasilane zarówno z powodu nadwagi lub z powodu starości. Jednak upewnij się, że chodzić żwawo lub w szybszym tempie, aby osiągnąć efekty cardio. Najnowsze badania dowodzą, że chodzenie przynosi korzyści podobne do działa, jeśli chodzi o obniżenie poziomu cholesterolu.

2. jazdy lub jogging

Jeżeli nie jesteś mocny, Twój wiek nie jest problemem, a stawy są zdrowe, to powinieneś zdecydować się na jogging lub bieganie jako codzienne formie ćwiczeń, aby obniżyć poziom cholesterolu szybko. Zgodnie z jednym z badań stwierdzono, że biegaczy długodystansowych lub biegacze mają zdrowsze poziom cholesterolu niż biegaczy krótkich trasach.

3. popływać

Pływanie jest świetnym sposobem na utrzymanie dodatkowy ciężar pod kontrolą i również pomaga w utrzymaniu lepszego poziomu cholesterolu w organizmie. Ta forma ćwiczeń aerobowych jest również łatwy w stawach.

4. Podnieść niektórych wag

Trening siłowy jest doskonałym sposobem na uzyskanie poziomu cholesterolu w granicach normy. Według badań, udowodniono, że ludzie, którzy następnie trening oporowy pozbył LDL z krwi szybciej niż ci, którzy nie zastosował żadnego reżimu treningu oporowego.

5. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na jakiejś aerobik trening. Jeśli wystąpi ból lub ból w stawach, można to zrobić na rowerze do utrzymania poziomu cholesterolu pod kontrolą. Jazda na rowerze jest fantastycznym sposobem na zmniejszenie ryzyka chorób serca też.

6. Joga

Jak dziwne, jak może się wydawać, ale joga może pomóc w obniżaniu poziomu cholesterolu. Niektóre badania potwierdzają, że joga nie jest korzystna jedynie dla poprawy zdrowia serca, ale również pomaga w poprawie poziomu cholesterolu w organizmie. Według jednego z opublikowanych badań, ludzie, którzy praktykowali jogę regularnie miał lepsze poziom cholesterolu niż ci, którzy nie praktykują jogę.

7. Aerobik, zumba lub taneczne

Wszelkie treningu o wysokiej intensywności, takich jak zumba, taniec czy aerobik, nie tylko pomoże Ci pozostać w dobrej kondycji, ale jest to świetna forma ćwiczeń na obniżenie złego cholesterolu lub utrzymanie poziomu cholesterolu pod kontrolą.

Możesz zdecydować się na jakąkolwiek formę ćwiczeń, które można łatwo zrobić. Jeśli masz siedzący tryb życia, wziąć to powoli i budować swoją wytrzymałość, zanim podejmie się forsownych ćwiczeń. Jednakże, jeśli masz ponad 60 lat, jesteś otyły, czy masz siedzący tryb życia, należy przed rozpoczęciem prowadzenia jakiegokolwiek wysiłku lub wysokiej intensywności ćwiczeń skonsultować się z lekarzem.

Jak nadążyć ćwiczeń, aby uzyskać poziom cholesterolu w dół?

Wykonując może się monotonne i nudne. Jednakże mantra jest, aby utrzymać się pepped-up i motywację. Oto kilka sposobów pobytu motywację:

1. Get Partnerem

Możesz cieszyć się będzie pobiegać lub pobiegać wszystko sam przez jakiś czas, ale po jakimś czasie, może to wydaje się tak nudne, a może nawet chce piętrowe sesje ćwiczeń. Musisz poprosić znajomego lub członka rodziny do przyłączenia się do utrzymania go więcej zabawy i bardziej napędzany za pobyt.

2. keep it real

Nierealistyczne cele są nie tylko trudne do osiągnięcia, ale mogą również podjąć opłat na zdrowie. Keep it simple i keep it real, nic w życiu nie przychodzi łatwo i zdrowia nie jest wyjątkiem albo. Małe osiągalne cele będzie Cię szczęśliwym i skupiony.

3. Bądź elastyczny

Nie bądź sztywny z ćwiczeń harmonogramem. Oznacza to, że jeśli nie jesteś w stanie iść pobiegać, należy zaplanować, aby zrobić kilka jogi w domu. Celem jest, aby wykonywać i jeżeli po kilku dniach, jedną z form wykonywania może nie być możliwe, zdecydować się na drugim.

Nie powinno być żadnych kompromisów, jeśli chodzi o zdrowie jest zaniepokojony. Dlatego też, jeśli zostały wykryte z wyższym poziomem cholesterolu, jest to wskazówka, że ​​trzeba wyciągnąć swoje skarpetki i zatroszczyć się o swoje zdrowie. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w uzyskaniu jakąś perspektywę na pobyt zdrowe i motywację. Bądź zdrowy i szczęśliwy.