Chcesz mieć dobry sen w nocy? spróbuj tych pokarmów

Podobnie jak my potrzebują jedzenia i wody do przeżycia, sen jest bardzo ważne, aby utrzymać dobry stan zdrowia. Trzeba dobrze spać, aby być zdrowym i dopasowanie. Czy wiesz, że możesz jeść swoją drogę do lepszego snu? Innymi słowy, istnieją pewne pokarmy, które mogą pomóc wywołać lepiej spać. To dlatego, jedzenia niektórych pokarmów przed snem pomoc w hamowaniu neuroprzekaźników w naszym mózgu, które prowadzą nas obudzić i ostrzegania. Omówimy niektóre pokarmy, które można jeść przed snem, aby uzyskać zdrowy sen.

Pokarmy, które mogą indukować zdrowy sen

Jedzenie pomaga nam w dostarczaniu pożywienia, ale jedzenie jest dobre dla zaburzeń snu też. Oto niektóre pokarmy dla snu lub niektóre pokarmy wywołujące lepiej spać:

1. Pomidory

Ten czerwony pikantny owoc jest ładowany z witamina A, witamina C, likopen i kwas foliowy. Te soczyste owoce zawierają również melatoniny, związek, który jest znany ze swoich właściwości nasenne. Pomidory zawierają również cholinę, składnik odżywczy, który pomaga w promowaniu snu i inne funkcje poznawcze.

2. Winogrona

Winogrona zawierają melatoninę w obfitości. Melatonina pomaga lepiej spać, a więc miskę winogron jest idealnym rozwiązaniem podjadanie jeśli występują trudności z zasypianiem.

3. Pistacje

Ten pyszny nakrętka jest nie tylko moc pakowane z wielu ważnych witamin i minerałów, ale zawiera także duże ilości melatoniny. Te małe orzechy mogą się przydać, jeśli chcesz dostać jakiś dobry sen.

4. Wiśnie

Większość z nas lubi smakować wiśnie; Jednak wielu z nas nie może mieć świadomość, że ten owoc jest również doskonały dla walki bezsenność. Naturalnie występujące melatoniny znajduje się w obfitości w tych czerwonych owoców, co jest dobre dla uzyskania zdrowy sen. Można jeść suszone wiśnie też, że mają takie same korzyści jak świeże wiśnie wywoływania snu.

5. Ciecierzyca

Ten strączkowych jest ładowany z białkiem, o niskiej zawartości tłuszczu i ma szerokie ilości włókien w nim. Obecność witaminy B6 i magnezu w ciecierzycy pomaga czuć spokojny i zrelaksowany, a tym samym lepiej spać. Ciecierzyca są jednym z najbardziej idealnych opcji dla cierpiących na bezsenność diety.

6. Grzyby

Jeśli stoją problemy ze snem w nocy, grzyby mogą zaoferować rozwiązanie bardzo potrzebne. Grzyb ten jadalny zawiera tryptofan, co ułatwia produkcję melatoniny w organizmie. Jeśli kochasz jeść grzyby, można pożegnać się nieszczęścia spania.

7. Bell Peppers

papryka – może to być zielone, żółte lub czerwone, zawierać dobre ilości tryptofanu. Tryptofan pomaga w produkcji melatoniny, czyli hormonu snu. Podczas gdy dzwony papryka mieć kojący wpływ na sen, ostra papryka może zrobić dokładnie odwrotnie. Dlatego utrzymanie ostra papryka w zatoce jeśli potrzebujesz dobry sen.

8. Banany

Ten żółty bzdurny owoc zawiera sporą ilość potasu i witaminy B6. Oba te składniki są niezbędne do wytwarzania hormonu snu wywołujących, zwany melatoniną. Tak więc, następnym razem, gdy znajdziesz się zmaga się spać, jeść jeden banan i drzemać daleko do świetności.

9. Kale

Zieloni warzywa liściaste są dobre dla ogólnego stanu zdrowia, a wisienką na torcie jest to, że zielone warzywa są dobre na oddanie do zbyt głębokiego snu. Zielone warzywa takie jak kapusta są ładowane z wapniem, a brak tego minerału w organizmie może utrudnić, aby uzyskać zdrowy sen. Dlatego to zielone liściaste warzywa więcej jak kapusta w diecie dla snu dźwięku.

10. Całe ziarna

Czy czujesz się senny po cały makaron pszenicy lub inne pełnoziarniste? Dobrze, że wszystko jest wysoka dawka magnezu wykonuje swoją pracę. Całe ziarna mają szerokie ilości magnezu, który jest pomocny we wprowadzaniu do snu.

11. Orzechy

Oprócz dostarczając paczkę składników odżywczych, orzechy włoskie okazały się poprawić jakość swojego snu zbyt. Obecność AHA z orzechów włoskich, który jest kwasem tłuszczowym omega-3, co pozwala na przekształcenie AHA do DHA. DHA jest pomocne w produkcji serotoniny chemicznego nasenne w organizmie.

12. tłuste ryby

Makrela, tuńczyk, łosoś i pstrąg niektóre opcje są tłuste ryby. Ryby te są wysokie źródło witaminy D i omega-3 kwasów tłuszczowych. Oba te elementy okazać się korzystne w promowanie produkcji serotoniny, związek chemiczny odpowiedzialny za promowanie snu. Jeśli zawierają kilka uncji dowolnego tłustych ryb przed pójściem do łóżka, może to pomoże Ci lepiej spać.

13. Migdały

Migdały zawierają wiele niezbędnych witamin i minerałów, które są dobre dla naszego zdrowia; Jednak ta nakrętka jest również odpowiedzialna w radzeniu sobie z problemami braku snu. Migdały zawierają dobre ilości magnezu, który nie tylko pomoże zmniejszyć poziom stresu w organizmie, ale również poprawić jakość snu.

14. Turcja

To pyszne mięso ptak ma także wywoływać lepiej spać w ludzi. Obecność tryptofanu, aminokwas w Turcji, ułatwia wyzwalanie hormonów nasenne. Jedzenie indyka może również powodować pewnego rodzaju zmęczenie, które mogą pomóc Ci lepiej spać.

Można je umieścić w swojej diecie, jeśli mają trudności ze snu. Te produkty zawierają związki, które pomagają w pomocnictwo lepiej i ulepszonych snu.

Często Zadawane Pytania

Chcesz wiedzieć więcej na temat dodawania żywności w diecie trochę zdrowy sen? Oto kilka najczęściej zadawane pytania lub najczęściej zadawanych pytań na ten temat:

1. Co Foods należy unikać na dobry sen?

Chociaż niektóre żywności może pomóc uzyskać zdrowy sen, inne pokarmy mogą zakłócać sen. Niektóre produkty, które należy unikać przed snem to:

  • Unikaj napojów zawierających kofeinę, takie jak kawa, herbata i innych takich napojów, ponieważ mogą one zachować Ci zasnąć przez długie godziny.
  • Przetworzone lub fast food, ponieważ są one ładowane z tłuszczów, które mogą sprawić, że jesteś ciężki i niespokojny w nocy.
  • Pikantne lub gorących pokarmów, ponieważ mogą one prowadzić do zgagi i kwasowości.
  • Pokarmy zawierające duże ilości białka, ponieważ bogate w białko żywność pomocy stymulowania aktywności mózgu.
  • Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, ponieważ wymaga więcej czasu do strawienia i zakłócić cykl snu.

2. Co powinienem pić lepiej spać w nocy?

Poza tym naturalne pokarmy na dobry sen, może również zawierać pewne napoje w diecie, aby pomóc Ci lepiej spać. Niektóre opcje obejmują ciepłe mleko, rumianek herbata, herbata bezkofeinowa zielona herbata, mleko migdałowe lub mleka słodowego.

3. Kiedy jest najlepszy czas, aby spożywać żywności, aby czerpać maksymalne korzyści w odniesieniu do pomocy spać?

W celu czerpania maksymalnych korzyści z jedzenia żywności, które mogą pomóc w wywoływaniu lepiej spać, należy spożywać tych produktów co najmniej 2 do 3 godzin przed snem. To dlatego, że jedzenie potrzeba czasu, aby dostać trawione, a wszelkie niestrawione jedzenie może powodować problemy trawienne lub refluksu kwasu, który może pobawić się ze swoim snem.

Każdy uwielbia spać, ale jeśli jesteś stara się dostać jakąś dobrą jakość snu w nocy, może podjąć opłat na zdrowie też. Możesz dołączyć każdy z naszych sugerowanych opcji, aby uzyskać pewne zdrowy sen i czuć się zdrowy i szczęśliwy.