Boyun çatlama: Güvenli olduğundan ya da biz bu konuda endişe gerekir?

gibi Birçoğumuz bizim eklemlerini çatlak ve boyun çatlama da bunlardan biridir. bazılarımız bu hissetmek yapıyor olabilir nerede rahat diğerleri sırf alışkanlıktan yapıyor olabilir. Nedeni ne olursa olsun olun, size boyun çatlama tarafından tecrübe kısa öfori buna değer yoksa farkında olmalı tüm ilişkili riskleri olup olmadığını bilmek önemlidir. Bu yazı okuma tutun ve çatlama ve bu uygulama sizin için güvenli olup olmadığını boyun hakkında daha fazla bilgi?

Ne Boyun Kırma ve ne Kırma Sound o yapar?

haşhaş veya bağlar ve boyun eklemi gevşetir boynunda hızlı hareketleri yaparken boyun ses sonuçlarını çatlıyor. çatlama boyun ayak parmakları, eklemleri veya vücudun diğer bölgelerinde çatlaması benzerdir. İşte boyundaki çatlama sesi bazı nedenler şunlardır:

Çünkü Hareketi 1.

bağlar ve tendonlar olarak bilinen kaslar ve kemikler, bağlı lifler hafifçe onların yerine hareket ve ardından tekrar kendi orijinal pozisyonuna geldiklerinde, Klik sesi ile sonuçlanır. eklem hareketi ligamentlerin gerginlik neden olduğunda ses da oluşur.

2. Artrit için

Bu kemik hastalık ortaya çıktığında, bu eklemlerin düzgün işleyişini etkiler. kıkırdak kesintisiz mobilite tehlikeye alır ve eklem yüzeyi de ses çatlama neden pürüzlü hale gelir.

Çünkü Gazın 3. Mafsallar kaçmak

Onların rahat hareket etmesini yardımcı bizim eklemlerde ve kemiklerde bir sıvı mevcut bulunmaktadır. Bu sıvı oksijen, karbon dioksit ve azot oluşur. Bizim boyun çevrelerindeki kapsülleri içermektedir faset eklemleri oluşmaktadır. Bu kapsüller, çatlama ses neden olur, gaz kabarcıklarına ilişkin kaçan bu eşleştirilmiş eklem içinde gaz ve herhangi bir hareket ile doldurulur.

Kırma Neck Herhangi Yararı Vardır?

Eh, bir boyun çatlamasını sürücüleri en yaygın yarar ağrıyı gidermede içindir. İşte mükemmel faydalar diğer bazı boyun şunlardır:

  • Bu bel ağrısı azaltmada yardımcı olur
  • Bir migren ile ilgili yardımcı olur
  • Boyun ağrısı düşürmede yardımcı olur

Yukarıda belirtilen rahatsızlıkları herhangi birinden yardım almak için yapışma boyun seçerseniz, size profesyonel bir masör yardım almak önerilir.

It Boyun Kırılması Riskli mi?

Birçok kiropraktörler servikal omurga manipülasyonu ya da ne biz bunlara boyun ağrısının çeşitli rahatlama sağlamak için, teknik çatlama dediğimiz kullanın. Ancak, boyun farkında olması gerektiğini çatlama ile ilişkili bazı ilişkili riskler vardır:

1. Bu kanın pıhtılaşmasına neden olabilir

Bazen boyun kırma boyundaki kan damarlarının yırtılmasına neden olabilir. Bu boyun kan pıhtıları neden olabilir. beyine giden oksijen miktarını engel olabileceğinden Bu durum ölümcül olabilir.

2. Bir Stoke neden olabilir

nasıl bağlandığını boyun çatlama ve inme merak, iyi, bir bağlantı yoktur. beyne kan taşıyan arter kopmuş olur ortaya çıkabilir. Bu kopma, felce neden olabilir. yaş 60 yıldan fazla olan insanlar buna daha yatkındır.

3. Hareketlilik eksikliği neden olabilir

Eğer boyun çatlak zaman, omurganızdaki bağ dokusunun hasar riski vardır. Orada çatlama boynun düzenli biçimde işin ile eklemlerde hareketlilik azalabilir ve bu nedenle artrit gibi durumlara yol açabilir.

4. Osteoartrit neden olabilir

Boyun çatlama uygulandığı zaman o boyun eklemlerinde basıncını artırır. Bu daha uzun süre veya düzenli olarak yapıldığında, o boyun kasları ve eklemlerde istikrarsızlığa yol açabilir. Bu kemiklerin ve kasların zayıflamasına ve osteoartrit ile sonuçlanan yol açar.

Bunlar yüzünden boyun çatlama uygulama tetiklenen alabilirsiniz bazı hastalıklarıdır.

Ne zaman Kayropraktik Bakım İsteyecek?

Düzenli olarak çatlama boyun pratik ve hiçbir ağrı veya rahatsızlık hissederseniz kişilere tedavi çatlama herhangi boyun onların chiropractor ziyaret etmek gerekmeyebilir. Aynı yaparken ağrı veya rahatsızlık yaşarsanız Ancak, o zaman boyun bir masör tarafından çatlıyor göz önüne almalıyız. Profesyonel ve eğitimli masör eklemleri hizalayarak yardımcı olacaktır ve ağrıyı azaltmak size yardımcı olabilir. İşte ayak bakımı bakım aramaya sizi gösterebilir bazı durumlar şunlardır:

  • boyun kronik ağrı meydana gelirse, çökmek veya zamanla gitmesini görünmüyor
  • şişme her türlü boyun mevcut ise bu yaralanma sonrasında, enfeksiyon veya sıvı birikmesi neden olabilir
  • Eğer boyun eklemleri, hareketli bir sorun yaşarsanız hangi çünkü osteoartrit gibi yaşlılık veya sağlık durumunun olabilir

Sizin Boyun Crack için 5 kasa Yolları

Yaş boyun çatlama ilişkili riskleri belirlemede en kritik faktörlerden biridir. Eğer genç veya kas ve eklemler büyük şekli vardır, bu size egzersiz çatlama boyun yaparak herhangi bir yaralanma veya zarar sürdürmek için daha az olasıdır, anlamına gelir. Ancak, doğru bir şekilde yapmak ve kendine zarar vermeden, biz boynunu kırmak için bazı etkili ve daha güvenli yollar tartışırken olacaktır emin olmak için:

1. Kafa Eğme Yöntemi

Dik dur veya dik oturmak ve boynun düz tutar. Şimdi, gerinmek olmadan, bir tarafa başınızı eğin ve birkaç saniye orada kal. merkeze geri gel ve diğer tarafta gidin. İlk seferde senin boyun çatlak duymuyorsanız, bir kaç kez karşıtların tarafta başını eğerek tekrarlayabilirsiniz. Boynun hala çatlak yoksa, size kafa yaslanmıstı yere karşı tarafında aşağı iterek deneyebilirsiniz.

2. Köpük Rulo Tekniği

Bu teknik, bir köpük silindiri gerekir. Sırtın sıkıca yere dokunmadan ve silah tarafta oturan ile yere uzanın. Boynunun altındaki köpük rulo yerleştirin. Şimdi yavaşça yerden sırtınızı ve glutes yükseltmek ve süngeri boynunuzu haddeleme başlayın. Boynunun altındaki silindir ile ileri geri hareket ettirin. silindir üzerinde hareket ederken boynuna ek destek vermek için, başınızın altına ellerini yerleştirebilir. Geri de senin alt aşağı bu silindiri devredebilir. rahat kalın ve boynunuzdaki bir patlama sesi duyana kadar köpük üzerinde boynunuzu haddeleme tutun.

3. Müdürü Üst Kaldırma

Ancak çok zor tıkınma kaçınmaları, dik durun ve arkanı sokmak. Eğer sol tarafta ağrı hissediyorum ya da sağ tarafında ağrı hissettiğinizde sol tarafına doğru çevirin eğer kafa haddeleme ederek, yavaşça sağa doğru başını döndürün. dairesel hareketlerle başını dönen tutun ama çoğu zarar alanları hedef unutmayın. Bunu gibi bir çatırtı sesi duyacaksınız. Eğer herhangi bir ağrı veya rahatsızlık yaşarsanız bu egzersiz yaparken Herzaman ederken, derhal durdurulmalıdır.

4. Yumruk Ve Kupa Yöntemi

Sit veya dik konumda durun. boynun düz tutun. Sol elini kullanan bir yumruk yapın ve çenenizin sol tarafına yerleştirin. Şimdi yavaşça sağa doğru yumruğunu dan baskı. sol elle aynı işlemi uygulayın. Alternatif olarak, karşı tarafta baskı uygulayarak bir tarafında ve sonra fincan yüzünüze elinizi kullanabilirsiniz. çok fazla baskı kaçının. Bu adımları yapmak gibi bir çatlama sesi duyabilirsiniz.

5. Kupa Ve Reach Yolu

Bu boyun çatlama yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu tekniği kullanan boynunu kırmak Ancak, sizin boyun kasları gergin ve gevşetti yaptığınızdan emin olun. avucunuzun bir fincan yapın ve çene boşluğunda yerleştirildi ve parmaklarınızı Yanaklarınızdaki Hangi böylece yüzün bir tarafında yerleştirmek. Şimdi Ensende diğer elinden tutup onunla sıkıca başını yakala. Şimdi her iki uçtan basınç uygulayarak, hem ellerini hareket ettirin. Bu hem elinden sağlam ama hafif bir basınç izin olun. Eğer bir çatlama sesi duymak kadar bunun tutun. Aynı şey diğer taraftan basıncı serbest bırakmak üzere yapılabilir.

Yukarıda belirtilen yöntemlerden herhangi boynunuza ağrı ve basınç rahatlatma bir yoldur. Ancak, bunu yaparken tam takdir yetkisini ve bu egzersizleri yaparken sen denize gitmez emin olmak için tavsiye edilir.

çatlama Boyun kendinizi iyi hissetmenizi yapımında da eklem edilen basınç giderme ve büyük bir yoludur. Ancak, bunu yapmanın doğru yolu takip etmek ve aynı zamanda düzenli olarak bu uygulamayı takip etmediğinden emin emin olmalısınız. Gereksiz riskleri önlemek için doktorunuza veya masör gelen bu tekniği yapmanın doğru yolunu öğrenin.