Boğaz ve Ağrıyan Feet için 5 Uçucu Yağlar

Ayaklarınızın üzerinde uzun bir günün ardından, dinlenmek için zor olabilir. , Şişmiş boğaz ve ağrılı ayaklar gerçek bir ağrı olabilir ama neyse yapabileceğiniz bir şey var olabilir. Uçucu yağlar Eğer ayaklarının yatıştırmaya ve geri yukarı ve hızlı hareket almanıza yardımcı olabilir. Burada karşılaştığınız ağrı ve baskıyı hafifletmek yardımcı olmak için boğaz ayaklar için en iyi yağlar ve bazı farklı yollardan bazılarıdır.

Bir Yatıştırıcı Esansiyel Yağ Ayak Bath nasıl olun

şişme ve ayaklarının acısını azaltmak için en iyi yöntemlerden biri bir ayak banyosu ile olduğunu. bir ayak banyosu yapmak için, ayaklarınızı yere ve ılık su ile doldurmak için yeterince büyük bir kabı alır. Bazı yatıştırıcı Epsom tuzları ve favori şifa uçucu yağın 10-12 damla ekleyin. 20-30 dakika boyunca ayaklarınızı daldırın ve rahatla. Yakında şişme bir azalma görmek ve rahatlama hissedeceksiniz.

Topikal Relief için Uçucu Yağlar

senin acı ayağa uçucu yağların iyileştirici faydalar sağlamak için başka etkili yolu bir topikal uygulaması geçer. Mix 3-4 ayaklarının içine taşıyıcı yağı ve masaj bir çorba kaşığı ile favori şifa yağı düşer. Ayaklarınızın üzerinde bütün gün ise, bu gün boyunca şişlik dan ayaklarınızı tutmak için sabah yapmak için harika bir şeydir. Eğer ağrı azaltmaya yardımcı olmak istiyoruz gibi aynı zamanda sık sık bu karışım yeniden uygulayabilirsiniz.

Esansiyel Yağ Şeker Scrub

boğaz ve ağrılı ayakları den yardım almak için başka bir yoldur bir uçucu yağ ayak şeker ovulur olduğunu. bir taşıyıcı yağ 1/2 fincan ve favori uçucu yağ, 10 damla ham şeker 1/2 fincan karıştırın. 5-10 dakika sonra durulayın için bu karışımı ile ayaklarınızı fırçalayın. Bir esans şeker bodur şişliği azaltır hem de kuru çatlamış deri, kabarcıklar, nasır ve nasır acısını dindirmek kan akışını teşvik yardımcı olabilir. Tüm bunlar size çok acı neden olabilir.

Beş En Uçucu Yağlar Achy Ayaklar deneyin için

İşte ayak ağrısı rahatlatmak için iyi yağların listesidir. Sen almak isteyen faydaları bağlı tek tek veya karışım halinde bunları kullanabilirsiniz:

Nane Esansiyel Yağı : Nane uçucu yağı iki şekilde ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Birincisi, hızlı rahatlama almanıza yardımcı olabilir sakinleştirici soğutma hissi sağlar. Şişme ağrıyı azaltabilir topikal olarak uygulandığında İkinci olarak, çok anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. O atlet ayak ağrının ortadan kaldırılması için mükemmeldir ve ayaklarınız taze kokulu tutmaya yardımcı olacak, böylece O da antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Okaliptüs Esansiyel Yağ : Okaliptüs uçucu yağ da uyuşmuş alan yardımcı olabilir, böylece okaliptüs stres ve gerilimini azaltır ve bir analjezik, yorgun ayak ağrısını hafifletmek için soğutma ve anti-inflamatuar özelliklere hem de sahiptir. Aynı zamanda atlet ayağı mücadele ve taze kokulu ayak bırakmak için çalışır.

Biberiye Esansiyel Yağı : Biberiye uçucu yağı yanı sadece kas ağrısı ama eklem ağrısı için mükemmeldir. Bu dolaşımını artırmaya yardımcı ve artrit ile ilişkili ağrıyı azaltabilir. Nane veya okaliptüs esansiyel yağların soğutma gücü ile birleştiğinde özellikle güçlüdür.

Gül Sardunya Esansiyel Yağı : Gül sardunya cilt rahatsızlıkları her türlü tedavisi için mükemmeldir. Ayakların, boğaz nasırlı veya açık yaralar varsa Yani, bu konuları tedavi ve ağrıyı azaltmak için mükemmeldir. Aynı zamanda ayakların yumuşak ve genç bir duygu tutmaya çalışmak, böylece yeni hücrelerin gelişimine yardım ediyor.

Lavanta esansiyel yağı : Lavanta esansiyel yağı en sakinleştirici esansiyel yağdır. Bu kas ve eklem ağrıları dindirmek yardımcı olur; o da çeşitli cilt hastalıkları iyileştirmeye yardımcı olur. Bu ağrı kesici ve anti-enflamatuar hem de bu yüzden güçlü ağrı giderici özelliklere sahiptir. Aynı zamanda böylece iyileşme süreci başlayabilir rahatlamanıza yardımcı olabilir böylece Lavanta da antidepresan özelliklere sahiptir.

Bu uçucu yağların ve büyük uygulamaların çeşitli ile, artık boğaz, acıyan ayakları ile yaşamak zorunda kalacaktır. tüm uçucu yağlar aynı olduğunu, olsa unutmayın. Eğer ağrılı ayaklardan rahatlama bulma gibi terapötik amaçlar için temel yağlar kullanırken, size% 100 saf uçucu yağlar kullanmak çok önemlidir. Bazı yağlar sadece parfüm yağları ve doğal bitkilerin güçlü şifa nitelikleri teslim yok.