Biz siyah çikolata yemelisiniz nedenlerinden bazıları

Koyu lezzetli çikolata lezzetli çikolata diğer türleri daha kakao yağı yüksek içeriği hem de çok daha az süt vardır çikolata şeklidir. ürün teşhis edilebildi sadece ne koyu lezzetli çikolata Federal hükümet ve aynı zamanda piyasa kriterleri ulus yanı sıra pazara göre değişir.

Antioksidanlar nelerdir?

Antioksidanlar çeşitli diğer bileşiklerin oksidasyonunu önlemek kimyasallardır. Bu basitleştirmek için, içinde pas kurmaya başlayan bir su hattı varsayalım. Yavaş yavaş, bu pas kesinlikle aracılığıyla akışı olabilir az veya hiç su kadar yukarı çizgi yukarı geliştirmeye devam edecektir. bu nedenle dolaşımını yükselterek, birikintisini temizlemek için başlar Sonra, siz de su hattına korozyon çıkarıcı içerir. Suyunuz hat olarak arterleri ve aynı zamanda korozyon temizlikçi olarak antioksidanlar düşünün.

Polifenoller bitkisel kökenli antioksidan büyük sınıflandırma vardır. ilave olarak alt sınıfları vardır flavonoidler içerir polifenollerin çeşitli alt sınıfları vardır. Aralarında da epikateşin güçlü kateşin oluşur ve Flasanollerin bulunmaktadır. -Epikateçin (en yararlı antioksidan olduğu düşündü) büyük ölçüde flavonoid zengini lezzetli çikolata kullanıldıktan sonra yukarı ıslatılır.

tüm karanlık çikolata eşit üretilen mı?

Tüm karanlık çikolatalar aynıdır. kakao tozu tüm antioksidanların oluşur, genel olarak polifenol antioksidan derecesi arttıkça, çikolata katı (kakao kombinasyonu ve ayrıca, kakao yağı) derecesi kadar yüksek olur. kuralın istisnası boşaltıldığı bir koyu lezzetli çikolatadır. Acı ortadan yardımcı olmak için alkali ile rafine edilir olduğunu göstermektedir. Ancak bu, sağlıklı ve dengeli antioksidanlar çoğunluğunun kurtulur. Genellikle% 70 veya daha fazla kakao katı bir derece ihtiva eden bir koyu lezzetli çikolata iyi sağlık yararları temin edeceği düşünülmektedir.

Biz bitter çikolata% 70’den fazla kakao katı tüketmek neden 9 nedenleri:

  1. Kakao bizim yeryüzünde yetişen bitki türevi gıdaların her türlü flavonoid antioksidanların en yüksek odak vardır. Bu seçilmiş gıdaların flavonoid web içeriği için USDA veritabanı tarafından doğrulanır, mümkün olan en yüksek ORAC değerine ek olarak, 2007 yılında başlattı. Oksijen Radikal Absorbans Yeteneği (ORAC) başka bir şey kıyasla kakao büyüktür. Bu vücut özel bir gıda alır oksijen radikallerinin genel olan.
  2. Kötü kolesterol (LDL) düşürür. Polifenoller, güçlü örneğin Merlot gibi bitkisel kaynaklı gıdalarda bulunan antioksidan olarak çaylar, asist birincil grubu dolayısıyla kan sistemindeki seviyelerini azaltarak, LDL oksidasyonunu durdurun.
  3. vasküler sistem genelinde Kan dolaşımını artırır. Flavonoidler, vazodilatasyon kan damarları ve ayrıca arterlerin iç çapının genişlemesi katkıda bulunur. Çalışmalar arterleri sınırındaki kas hücrelerinin gevşemesi kan akışını arttırmak için yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Artan kan akışı bir çok avantajı kakao flavanollerin kaynaklandığını için çok önemlidir.
  4. beyindeki yükseltilmiş kan akışından bellek geliştirmek olabilir. Araştırma çalışması 2 saat yüksek çikolata koyu lezzetli çikolata yedikten sonra sağlıklı ve dengeli yetişkinlerde geçici bellek seviyesinin artmasına umut verici sonuçlar göstermiştir. Bu sağlıklı yetişkinler hastalık riskini yanı sıra onun yaklaşan bu açıklayıcı göstergelerini azaltmak birlikte belleğe pratik olabilir umuduyla Alzheimer bireyler üzerindeki etkisini incelemek için bilim adamları yol açmıştır.
  5. İnsülin duyarlılığını yönetmelerine yardımcı olur. Hızla polifenol zengini koyu lezzetli çikolata yedikten sonra, insülin duyarlılığında önemli bir artış vardır. Oral glikoz engele şeker ek olarak insülin reaksiyonlarında insülin ve glükoz odak yemek değil Azalmış, (- ISI da HOMA-IR ve QUICKI) doğrudan ilave insülin direnci modifikasyonların yansımaları olarak hassasiyet vardı.
  6. kardiyovasküler hastalık ve ayrıca felç riskini azaltır. yükseltilmiş kan akışını kullanarak trombosit birikmesi bariz emboli oluşturmak için kapasitelerini inhibe sonucu azalır. Olumlu sonuçlar 70’in üzerinde olanların ölümlerin çoğunluğu da vasküler sistem, ağırlıklı olarak kalp durması ve ilgili düşünüldüğünde yaşlı esastır inme
  7. kakao yağından yağlı Hidrojene. O kadar kötü ve belki de büyük değil. kakao yağı yağ üçte biri en çeşitli diğer doymuş yağ gibi LDL kolesterolü artmaz stearik asit, gelir. İlave bir 3 oleik asit, bir kalp-sağlıklı tekli doymamış yağ kaynaklanır. Stearik asit, oleik asit, karaciğerde transforme edilir.
  8. arterlerde trombosit olayı ve aynı zamanda plak birikimini azaltır. Korumalı epikateşin seviyesi (çikolata etkili bir anti-oksidan) flavanol zengin lezzetli çikolata tüketildikten sonra yükseltilmiş olduğunu gösterir. Epikateşin, plaka birikmesini yavaşlatan damar sistemi nitrik oksit kullanılabilirliğini artırır. Ayrıca, bu da daha sonra arterlerde embolizmleri yazın trombosit topaklanma engelleyen artırdığını kan akışında yardımcı olur.
  9. Lezzetli çikolata, bir afrodizyak? Bu tartışılan olsa da, biz çikolatalı bültenleri doğal yer yanı sıra duygudurum iyileştirilmesi feniletilamin alarak ve aynı zamanda sağ insan sisteme akla gelen serotonin biliyorum. Genel olarak, bu iki bileşikler akılda doğal olur ve biz daha mutlu, veya daha Sevgi ya coşku hisleri karşılaşan Ayrıca sağ sinir sistemine piyasaya sürüldü.

bir afrodizyak olarak çikolata güvenilirlik neredeyse 2000 yıl öncesine dayanan Maya ve ayrıca Aztek toplumların gelir. Aztek imparatoru Montezuma çikolata 50 kupaları her gün tüketmek kullandı. Bu adamlar uyarmak inanılan ve ayrıca çok daha az engellenmiş kadın yapacaktım. Çok daha son zamanlarda, 1700’lü yıllarda, Casanova (dikkate tüm zamanların en büyük fan alınmıştır) bir afrodizyak olarak köpüklü şarap lezzetli çikolata tercih. Bu teorinin Özgül test oldukça lezzetli ve aynı zamanda keyifli olabilir.

En Anti-oksidanlar gıdaların ne tür?

Belki yaban mersini, kuşkonmaz, çevre dostu çay ya da ahududu? Sadece nasıl Dark Chocolate hakkında. Bu doğru! yüksek kakao güçlü koyu lezzetli çikolata antioksidan derecesi çeşitli diğer bitki-kaynaklı gıda herhangi bir tür ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha fazladır.