Bisiklet hergün sürme faydaları ve neden bunu yapmak

Bisiklet vücut için egzersiz bol sonsuz eğlenceli birleştiren bir faaliyettir. Bu kalori yakma ve iyi bir kardiyo egzersiz verirken B noktasına A noktasından alır. Sen bisiklet kaplıyor düşünüyorsanız, burada bu konuda bilmesi gereken bazı ilginç şeyler var.

Herkes Reap That Bisiklet 10 Amazing Faydaları

İşte size bisiklet daha kullanmak mecbur etmelidir bisiklet egzersiz bazı sağlık yararları bulunmaktadır.

1. Sağlığının Desteklenmesi ve Muscle oluşturur

bisiklet Günde avantajlarından biri ayağa kollarından başlayarak tüm kasların kullanımını gerektirir gibi tam bir vücut egzersiz olmasıdır. Daha 20 dakikadan uzun süre kimin döngüleri, yağ yakmak yardımcı olur terlemeyi teşvik ve herkes için iyi bir kardiyo çalışması verir. bisiklet katılan direnci değişen olmadığı, aynı zamanda sırt, bacaklar güçlendirmek kasları ve omuz binayı teşvik etmektedir. Kas kütlesindeki artış da dinlenme bile iken daha fazla yağ yakmak yardımcı olur.

2. Ruh rahat hissetmesini sağlar

İyi Düzenli olarak egzersiz insanlar genellikle iyi zihinsel kuyu varlığımıza sahip olduğu iyi bilinmektedir. Bir çalışmada bisiklet dahil olmak üzere farklı türde egzersizleri içeren aktif bir yaşam tarzı vardı insanlar sedanter bireylere göre daha yüksek yüzde 32 çıktığı belirtiliyor. Egzersiz vücut iyileşmek için ihtiyacı olan doğal ağrı kesici olan endorfin serbest bırakılması ile ruh artırma etkisine sahiptir. Bu kimyasallar ruh artırmak ve bizi gün boyu iyi hissetmesine yardımcı. açıkken de bisiklet depresyon muzdarip insanlar için yararlıdır.

3. Kilo kaybı ile yardımcı olur

ağırlık kaybetme söz konusu olduğunda, matematik oldukça basittir. Eğer tüketmek daha size fazla kalori yakmak varsa, kilo edecektir. Eğer kilo kaybı için bisiklet zaman daha yorucu bisiklet, daha Sen yanacak olduğunu bilmelidir. kırsal Cycling her yerde 1000-400 arasında siz ona ne kadar süreceğine bağlı olarak kalori ve arazinin zorluk yakmak yardımcı olacaktır. vücudunuza yeni bir meydan okuma için her gün farklı yerlerde bisiklet deneyin ve daha fazla kalori yakmak.

4. Stres azaltır

Stres insanlar arasında bir takım hastalıkların nedenidir. Bu kilo alma, diyabet, astım, anksiyete, sindirim problemleri, yüksek tansiyon, kalp-damar hastalığı, depresyon ve daha birçok yol açar. Bu fiziksel refahını artırırken stres yendi yardımcı dışarı Bisiklet iyi bir iştir. Değişen manzara ve güzel yeni manzaralı kırsal bisiklet sürmek için gidiyor ruh halinize üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve stresi azaltır.

5. beyin fonksiyonlarını geliştirir

açık havada bisiklet salise karar verme becerileri ile zihin ve beden koordinasyonunu gerektirir. iyi Binicilik sen odaklı kalmak ve yolunuzu gelir ve dolayısıyla beyin fonksiyonlarını başlıyacak her şeye dikkat etmek gerekir. Bu aktivite dışarıdan talep görünüyor, ama gerçekte rahatlamanıza yardımcı zihin temizlenmesinde çok etkilidir. Aynı zamanda daha fazla nöro-dejeneratif hastalıklarından koruyan beynin hipokampus bölümünde yeni hücrelerin büyümesini destekler.

6. Fitness geliştirir

Düzenli bisiklet genel fiziksel korumaya yardımcı olur. dağ arazi veya ovalarda tüm kasları çalışır Binicilik çevreleyen yağ yakmak için. göbeğini azaltılması için en iyi bisiklet egzersizi bir toprak izi off-road gitmek, bu nedenle karın kasları çalışır ve yağ yakar. Bisiklet da dayanıklılık, esneklik, akciğer kapasitesi, kemik mukavemeti, ve kas kitlesini arttırır. Vücuttaki tüm kas grupları koordinasyon içinde çalışma eğilimi gibi egzersiz içine çaba koyarak gibi egzersiz diğer türlerinin aksine, bisiklet hissetmez.

7. Uyku geliştirin yardımcı olur

Size iyi bir egzersiz seansından sonra, daha iyi uyumak anlamına sürpriz olmamalı. Fiziksel uygunluk doğrudan uyku kalitesi ile ilgili ve her gün bisiklet iyi bir uyku teşvik edilmektedir. Bu uykusuzluk ve hareketsiz bir hayat edenler arasında özellikle etkilidir. Gezmek için en iyi zaman akşam olsa da, gün boyunca herhangi bir zamanda bisiklet uyudugun yardımcı olmak için mükemmeldir.

8. Bu Hızlı bir an Mükemmel araçlar mı

çalışmak için bisiklet faydaları vardır. işe bisiklet sağlıklıdır, başlamak için. Ayrıca gün boyunca zihninizi keskin ve uyanık tutmanın yararı vardır ki işe giderken bol egzersiz olsun. Otomobil üzerine Hergün gidip yakıt giderlerinin şeklinde para bir parça tüketmek değil söz edebilir; o çevreyi kirletir. Eğer kalabalık bir şehirde olduğunuzu Son olarak, bisiklet yolu ile gidip gelmek toplu taşıma ya da alışkanlık geri trafiğin yapılacak gibi bir arabadan daha hızlı olabilir.

9. Sosyal Çevrenizi oluşturur

Sık sık bisikletleriyle gidip varsa, sizin gibi düşünen insanlarla bile iyi bir şans gidecekseniz. Bisiklet kulüpleri yeni insanlarla tanışmak ve Sosyal çevrenizi büyümek için harika bir yer vardır. eski arkadaşlarınızla Bisikletle da size yakın kişilerle büyük bir zaman için iyi bir yoldur.

10. Genel Verimlilik geliştirir

Bisiklet hergün zihninizi tazeler ve vücut sağlığını korur. Bunların her ikisi de iyi olmanın daha iyi bir fikir ve işte veya okulda olup olmadığı artan üretkenliği katkıda bulunur.

Güvenlik İpuçları Bisiklet düşünün için

Diğer tüm egzersizler benzer şekilde, akılda tutulması gereken güvenlik ipuçları vardır.

  • Böyle bir kask, dirsek ve diz korumaları kadar iyi koruyucu giysiler yatırım yapın. Ona ihtiyacın olacak.
  • Bisiklet için tasarlanmış yüksek teknolojili elyaf giysiler kullanın. Bu ter daha iyi dağıtır ve malzeme yolda diğerlerine daha görünür hale genellikle yansımasıdır.
  • İyi süspansiyon ve yol iyice kavrama geniş lastikleriyle bir bisiklet al.
  • Daha iyi konfor için at nalı eyer kullanın ve kalça baskısı yeniden dağıtın. Doğru duruş için kolu ve koltuk yüksekliği ayarlayın.
  • Yolda yüksek sesle müzik süre dinleme kaçının.
  • trafik kurallarına uyun.
  • Eğer bir dönüş almak veya şerit geçiş çok dikkatli her zaman olun. Her zaman el sinyallerini kullanır.
  • Her zaman yanınızda yeterli su taşımak.
  • yansıtıcı çıkartma kullanın veya arkada bir flaş ışığı yükleyin.
  • Önünüze kenara çekip otomobiller için dikkat; onlar uyarmadan kapılarını açabilir.

sık sorulan Sorular

1. Ne Kadar Döngüsü Günlük En iyi sonuçlar için Gerekir?

Eğer bisiklet geçirmek gerekir zaman egzersiz her gün ve ne kalori alımıdır yoluyla yakmak için plan ne kadar bağlıdır. Çoğu insan egzersizden sağlık yararları elde etmek için ortalama bir günü, bisiklet 1 saat yeterince iyi değil. Kararlı ve düzenli bisiklet saatte yaklaşık 300 kalori yakar ve egzersiz yoluyla haftada en az 2000 kalori yakıcı sağlığa yararlı olduğu tahmin edilmektedir. Bir saat yapamaz olanlar için, günde titizlikle 15 dakika bisiklet sağlık yararları sağlıklı tutmak için yeterlidir.

Daha mı Running Karşı 2. Bisiklet,?

Hem bisiklet ve koşu vücut iyi egzersiz vermek ve kasların farklı setleri çalışır. Ancak, çalışan bir yüksek darbe egzersiz ve vücut üzerinde daha yorucu olduğunu ve herkes için uygun değildir. Bisiklet çalışan göre her gün daha fazla kalori yakmak için yumuşak bir yoldur.

Bisiklet hem eğlenceli ve kalori bir çok yanık yardımcı olan çok etkili bir egzersiz. Düzenli bisiklet her yaştan insan için mükemmel bir egzersiz yapan çok sayıda sağlık faydaları vardır.