Bir yastık olmadan uyku bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları

Yastıklar bizim uyku aksesuar ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. haklılar genç yaşta gelen bize tanıttığı çünkü Ve bu şaşırtıcı değildir. Bir kişinin bir yastık üzerindeki kafa ile uyumaya alışık alırsa onlara yastık olmadan uykuya dalmak için, bu zordur. Ama soru, yastık gerçekten yararlıdır edilir? onlar daha iyi uyku ya da sağlığını geliştirmek veya bunlardan kurtulmak için daha iyi olurdu yardımcı oluyor musunuz?

Bir Yastık olmadan Sleeping 15 İnanılmaz Faydaları

Bir yastık olmadan uyku sağlık için çok yararlı olabilir. Size bir yastık üzerinde kafa ile uyku için kullanılıyorsa bunu vazgeçmek için, bu (eğer birkaç gece ses uyku olmayabilir), zor olacak biliyorum – ama faydalarını biliyor kez sen yeniden düşünmek isteyebilirsiniz . Burada bir yastık olmadan uyku sizin için yararlı olabilen birkaç yolu vardır:

1. Önler Sırt Ağrısı

Bu kadar çok insan sırt ağrısı muzdarip neden Kötü duruş ana nedeni olduğunu ve kötü duruş için ana nedenlerinden biri yanlış yastık seçimdir. Bazı insanlar omurganın daha eğrilik sonuçlanan onların omurganın doğal eğrisi karşı çalışmak yastık seçin. Bir yastık olmadan uyku yanlış yastıkla uyuyan daha geri sizin için daha iyidir.

2. önler Boyun Ağrısı

Uyuduğumuzda, bizim boyun şilte ile paralel hizada olmalıdır. Biz yastıkta bizim kafa ile uyku Fakat bizim başıdır ya yukarı boyun iter veya sinir bozucu boyun ağrısının nedenlerinden biri olan aşağı doğru bükülür. Yanlış yastık bir yastık olmadan uyumaya çalışmalısınız yüzden uyku duruş, daha da kötüleştirebilir. bir yastık olmadan, başınızı doğal bir konumda kalacak ve aynı zamanda sinir hasarı önleyecektir. Dahası, aynı zamanda gergin boyun kasları gevşetir.

3. Akne Ve Kırışıklıklar önler

yastıkla uyuyan yaparken, birçok kişi yüzlerini yastığa dayayarak, bir tarafta uyuyan bir alışkanlığı var. Bir yastık kılıfı bakteriler için bir üreme alanı olduğunu ve yüzün senin bir tarafında yatmak bile, yüzünüze transfer alabilirsiniz. Bu döküntülerini ve akne neden olabilir. Bütün gece uzun yastığının üzerine oturan başınızın baskısı kaynaklanır olarak da, kırışıklıklar alabilirsiniz.

4. Kemik Hizalamasını geliştirir

gün eziyet gün farklı şekillerde farklı insanları etkiler ve aynı zamanda onların duruş bağlıdır. Bir yastık olmadan Sleeping bu etkilerini azaltmak ve normal haline geri duruşunuzu getirmek yardımcı olacaktır.

5. önler Stres

Eğer pozisyon değişmeye devam olabileceğinden yanlış yastığıyla uyumak uyku rahatsız. Eğer iyi bir gece uykusu alamadım eğer, daha sinirli olma eğilimindedir ve gün boyunca stresli olabilir. Ama bir yastık olmadan, daha iyi uyuyacaksınız. senin uyku kalitesinde iyileşme ile, stres düzeyleri doğal olarak azalacaktır.

6. önler Uykusuzluk

Bir yastık olmadan Sleeping sizin uyku kalitesini artırabilir. Eğer gecenin ortasında uyanmak veya uykusuz iseniz, oldukça hizli uykuya dalarken olacak, bir yastık olmadan uyku deneyin.

7. It Enerji Düzeyleri geliştirin Can

düşündüğünü Biz biliyorum, nasıl enerji düzeylerini artırmak bir yastık olmadan uyku olabilir? Eh, orada doğrudan bir bağlantıdır, ama olabilir. Eğer yastık vazgeçmek sonra, artık sırt ve boyun ağrısı yaşayacaktır. Vücudunuz ihtiyacı gerekli dinlenme alacak ve daha iyi uyuyacaksınız. Ve çünkü kalite uyku ve bol dinlenme, sen de dinlenmiş ve enerjik ertesi gün uyanacak. İyi bir gece uykusu vücudunuzda mucizevi bir etkiye sahip olabilir.

8. geliştirir Yaratıcılık ve Bellek

Kalite uyku olanları yaratıcılık ve hafızayı artırabilir. Zihnimiz bunu gündüzleri saklar tüm bilgileri sıralamak için uyuyorsun saati kullanır. Daha iyi uyku, daha iyi bu yapılır ve daha iyi hafızadır. Bir yastık olmadan uyku açtığınızda daha iyi uyku ve vücudunuzun bol içeri alacak. Ve iyi bir gece uyku zihinsel ve fiziksel sağlığı için harikalar yapabilirsiniz.

9. Alerji azaltır

Birçok kişi alerji daha da kötüleştirebilir düzenli değiştirilmez yastık kılıfları ve yastık üzerinde bir toz alerjisi ve uyku var. Bakteri, toz, kir ve diğer şeyler zamanla ve yastık içine yerleşmek eğilimi, ve yüzünde temas ve çok yakın nefes zaman, bu alerji kötüleştirebilir olabilir. Hiçbir yastık alerji yukarı hareket risklerini azaltır olacaktır.

10. Kişisel Duruş geliştirir

Eğer çok kalın yastık uyku, boyun zamanla kalıcı hale bir eğri içine itilmiş olur. Bu duruşunuzu etkiler. Bir yastık olmadan Sleeping duruşunuzu artırabilir.

11. Düz Kafa Sendromu önler

Bir Bebeğin kafası çünkü bir yastık üzerinde uyuyan doğal olmayan pozisyonda bir tarafında düz hale geldiğinde, bu Düz Kafa Sendromu denir. bebeğinize bir yastık vererek değil, o doğal bir pozisyonda uyumak ve düz kafa sendromu gelişen çocuğunuzu önlemek.

12. önler Depresyon

Bir yastık olmadan uyku daha iyi bir uyku sağlar, böylece bir yastık kullanımını önlemek eğer, sen de depresyona girmeye şansınızı azaltacaktır. uzun vadede depresyona yol açabilecek gün boyunca oldukça hızlı halinizi berbat edebilir yeterli uyku alınmaması. yastık vererek, birlikte uyku kalite geliştirmek ve ruh daha iyi olacak ve sizin daha az şansı depresyona girmeye olacaktır.

13. Onarım Hasarlı Hücreler yardımcı olur

Geceleri uyku, bizim vücut iyileşir ve onarım herhangi hücreleri hasara yol açtı. Bölünen uyku ile, şifa ve tamir işlemi etkilenen alır. Bir yastık olmadan uyku ederek, uyku kalitesi geliştirir ve vücudun kendini onarma şansı yakalıyor.

14. Bebekler boğulma önler

Bir bebek yastık ya da onu ya da onun için yanlış yastık çok fazla vardır Bazen zaman, kazalar meydana gelebilir. Bir bebek yastık altında boğmak olabilir veya garip bir konumda yerleşmiş alırsa boyun zarar verebilir. Bebeğiniz bir yastık olmadan daha iyi bir uyku alacak.

15. Hastalıkların Riskini Azaltıyor

iyi bir uykunun miktar alınıyor vücutta melatonin ve kortizol üretimi istikrarlı kalmasını sağlar. onlar iyi arzında ve sağlıklı koşullarda ise Kortizol kanser hücrelerine karşı vücudun mücadele yardımcı olabilir. Bir yastık olmadan iyi bir uyku almak birçok hastalıkları ve rahatsızlıkları önlemede yardımcı olabilir nedeni budur.