Bir uzun zamandır oturan sağlık için kötü nedenleri

Eğer bir masada oturan senin günün çoğunu musunuz? Biz de düşündük budur. İşte 6 uzun süre boyunca oturan yolları sağlığınızı yok ediyor ve ayarlamalar yapmak ve gün boyunca daha hareketli alabilirsiniz yollardır.

Kötü duruş

Sadece biz bütün gün oturuyor, ama çoğumuz bize hiçbir işe çıkmıyor bir konumda çarpılmış bizim masalarında eğilmiş olan. Backaches, sıkı kalçalar ve boğaz boyun tanıdık? Bir kaç basit ayarlamalar Ne zaman sen oturmuş, doğru bunu yapıyor sağlayabilir.

İpucu: Emin sırtın dik olduğu ve alt kısmı Sandalyenin tarafından desteklendiğinden. Kişisel bilgisayar ekranı herhangi kambur önlemek için göz hizasında olmalıdır. Ayaklar rahatça 90 derece dinlenme zemin ve bacak ve kolların düz olmalıdır.

Yaralanma daha yatkın

Bütün gün bizim rears otururken aslında bizim gluteal kasların deaktive eder. Hiç ifade “Kullanmak veya kaybetmek?” Duydum Bu arka için özellikle doğrudur. Bizim glutes az aktif, daha sıkı bizim kalça, hamstringler & dörtlü hale ve geri bizim düşük hissediyorum daha fazla acı, dizler, boyun ve omuzlar.

İpucu: ofis sandalyeden kalk ve musluk çömelme veya bacak yükseltir gibi gluteal kasların hedefleyen bazı sandalye egzersizleri yapın.

Hastalığın riski artar

Çalışmalar bir sedanter yaşam kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve hatta kanser riskini artırabilir göstermiştir. Amacınız sadece ofiste, günlük yaşamda hareketi artırmak olmalıdır. kişinin “daha ​​taşımak” tür ol.

İpucu: Şimdi, ofis etrafında bir tur atın!

antrenman amacı yendi

Teksas Southwest Tıp Merkezi Üniversitesinde yapılan bir çalışmada, uzun süreli oturma aslında o gün yapılan bir egzersiz fayda götürmek bulmuşlardır – Ne ?! İşten önce sabah 60 dakikalık koşuya ve sonra ofiste 10 saat oturup Örneğin, gerçekte egzersiz inanılmaz sağlık yararları% 80’ini kaybediyoruz. Ne gereksiz.

İpucu: sonları yürüyüş yerine mola odasında otururken gitmek veya çıkmak için zamanlayıcı ayarlamak, eş işçiye bir soru sormak yürümek, merdiven almak, toplantıları yürüyüş için gitmek yerine ofis sandalyenin bir egzersiz topunun üzerine oturun Deskercise 2 dakika boyunca her saat.

daha oturuşta yol açar oturan bir sürü!

Çalışma Ben sadece kanepeye oturmak istiyorum, çok yorucu oldu. Bu ifade tanıdık geliyor mu? Çalışma kalkıp gün ve şarj boyunca taşımak için zaman yapmayız, özellikle zihinsel yorucu. Biz sadece eve gitmek istiyorum ofiste yoğun günler olduğunu biliyorum, kanepeye uzanıp TV izleyin. Bu düşünce zihninize sürünür zaman kendinize bir kişisel UYARI göndermek ve hızlı bir şekilde hareket etmek gerekir neden kendinize hatırlatmak için deneyin.

İpucu: Sizin bisiklet veya çalışmak veya birkaç durak önce otobüsten almak ve geri kalan yolu yürümek yürümek. Önce Taşıma ve iş gerçekten zihin temizlemek için yardımcı sonra, biraz dinlenmek ve herhangi streslerinin serbest bırakmak için. Ayrıca kefalet ve o kişiyle kaliteli zaman geçirmek için olsun daha az olasıdır böylece işten sonra yürüyüşe gitmek için bir arkadaş veya aile üyesi ile planlar yapabilirsiniz.

Daha az kalori yakmak

Eğer ayakta zaman karşı oturuyor zaman% 30 daha az kalori yakmak. Kaçınız siz çalışırken sersemce atıştırma masanızda otururken bulursunuz? gerçekten aç olmadan yüksek kalorili atıştırma atıştırma sonra oturan ve süre% 30 daha az kalori yakıcı el ele gitmez.

İpucu: Bir ayakta masası alın meslektaş ile yürüyüşe ve konuşma toplantı yapmak ya da sadece sandalyeden kalkıp hatta bazı hızlı uzanıyor yapacak uzuvlarını hareket mümkün olduğunca sık kalk.

Danışma Egzersiz

Bu gözlerini açtı ve gün içinde daha fazla hareket birleştirmek için sizi motive yapılan okuma ise, günlük olarak masanızda aşağıdaki egzersiz yapmayı deneyin:

1. kollarınızı yanlarda takılalım. Kollarınızı, elleri ve parmakları dışarı sallayın.
2. kaldırın ve omuzlarınızı birkaç kez düşürmektedir. İlk geriye doğru ve öne, dairesel bir hareketle onlara döndürün. Şimdi ayrı tekrar bir araya ve sonra omuz bıçakları çizin.
3. Bacaklarınızı uzatın ayaklarınızı kaldırın ve çevrelerinde taşıyın.
4. Viraj ve birkaç kez dizlerinizi uzatın.
5. Birkaç saniye gözlerinizi kapatın. Uzakta tercihen yaklaşık 20 metre (65 feet), onları açın ve uzak bir nesneye odaklanın. Bu gözlerini süzme uzak tutar.

işte formda kalmak için ipuçları:

  • iş yerinde mümkün olduğunca hareket etmeye çalışın.
  • en azından her saat başı ayağa kalk.
  • sorunları geri gelişmekte önlemek için dik oturmak.
  • Yukarıda açıklanan egzersiz ile gözlerinizin üzerindeki baskıyı azaltan.
  • Her gün bizim ergonomik masa egzersiz yapmaya çalışın