Bilmen gereken tatlı patates Şaşırtıcı sağlık yararları

Tatlı patates çok lezzetli ve besleyici kök sebzelerdir. Onlara birçok tarifleri için mükemmel maddeyi yapar kremsi ve yumuşak. Bunlar pek çok vitamin ve minerallerin iyi kaynaklarıdır, ve riboflavin, tiamin, niasin ve karotenoidler doludur. Onlar da şifalı pek çok yarar içeren ve vücut geliştirme yardımcı olur.

Tatlı Patates Sağlığınız için iyi Neden

İşte tatlı patates bazı faydaları şunlardır.

1. A vitamini eksikliği önler

onlar beta karoten, yüksek miktarda içerdiğinden Tatlı patates Vitamin A inanılmaz kaynağıdır. Beta karoten bizim karaciğerlerinde vitamini A’ya dönüştürülür ve beta karoten her molekül gövdesini yardımcı olmak için gerekli olan Vitamin A Vitamini A iki molekülü yol açan çeşitli enfeksiyonlarla mücadele ve gelecekte enfeksiyonlara karşı dirençli kalır.

2. Diyabet yönetir

onlar insülin direnci oluşumunu en aza indirebilirsiniz olarak glisemik indeksi ölçekte, tatlı patates, yüksekten düşük kategorize edilir. Tatlı patates diğer nişastalı gıdalara kıyasla onlar, çok yavaş kana şeker serbest demektir düşük glisemik indeksi vardır.

Bu istikrarlı bırakma bireylerin kan şekeri seviyelerini kontrol etmede yardımcı olur. Böylece, tatlı patates diyabetik kişilerde kan şekeri seviyesini düzenlemeye kullanılabilir. Tatlı patates diyabet tedavi ve önlenmesinde önemli olan magnezyum ve lif vardır.

3. Stres Seviyeleri azaltır

Tatlı patates vücut düzgün çalışması için önemli bir mineraldir magnezyum yüksek miktarda var. Bu mineralin en değerli avantajlarından biri anksiyete ve stresi azaltmak için yardımcı olmasıdır. magnezyum Eksikliği stres, depresyon ve anksiyete riski ile bağlantılıdır. Böylece, tatlı patates magnezyum seviyelerini doldurmak ve depresyon ve anksiyete ile ilgili davranışları tedavisine yardımcı olmak için yardımcı olabilir.

4. Anti-enflamatuar Aktivitesi teşvik

Tatlı patates harika antienflamatuar özelliklere sahip vitamin iyi bir miktar var. Ayrıca, kolin, yüksek bir konsantrasyona sahiptir. Kolin çok yönlü bir besin, ve en iyi faydalarından biri böylece daha az iltihap ile sonuçlanan vücudun inflamatuar yanıtı azaltmasıdır.

Tatlı patates de önlenmesi ve kolon kanseri hücrelerinde inflamasyonu azaltarak ve bazı kanser hücrelerinde hücre çoğalmasını azaltmak için önemli olan antosiyanin içerir. Bu nedenle, tatlı patates kolin ve antosiyanin varlığı azaltma ve inflamasyon önlenmesi için gerekli bir besin kaynağı olun.

5. önler, korur ve Kanser yönetir

Mor tenli tatlı patates mücadele kanserinde özellikle etkilidir. Bu elementler, mide kanseri, göğüs kanseri ve kolon kanseri gibi belirli kanserlerin büyümesini inhibe edebilir. yüksek antosiyanin seviyeleri meme ve mide kanserinde anti-kanser aktivitesi için nedenidir. patatesten yapılan alıntılar kanser prostat herhangi diğer bölümlerine yayılabilir veya büyümek değil emin olarak prostat kanseri hücrelerini öldürebilir.

6. ülserleri Koruyabileceğini yardımcı olur

iltihaplı doku deriden ya da çok acı verici olabilir mukoza zarı, dökülen edildiğinde bir ülser oluşur. tatlı patates çıkarmak aspirinin neden olduğu ülser, mide-bağırsak dokuları korumak için iyidir. Böylece, tatlı patates peptik ülser tedavisinde ve tedavisinde kullanılabilir.

7. Kardiyovasküler Hastalıkların Risk minimize

Birçok kardiyovasküler hastalıkların gelişimine yol açabilir vücutta oksidasyon olduğunda ateroskleroz gibi komplikasyonlar ortaya çıkar. tatlı patatesten ekstreler oksidasyonu bastırmak ve böylece, kalp damar hastalıklarının oluşmasında risklerini azaltacaktır polifenollerin yüksek düzeyde içerir.

Ayrıca kuvvetle kardiyovasküler hastalıkların şansını azalmasına bağlı çözünebilir diyet lifleri içerir. Bu nedenle, bu patates mevcut antosiyanin, lifler, polifenolleri ve yüksek radikal süpürücü aktivite tüm kardiyovasküler hastalıklara karşı savaşmak için ihtiyaç vardır.

8. Antimikrobiyal Özellikler ‘İçeriyor

Tatlı patates antimikrobiyal aktivite miktar var. Bu patates ekstreler tifo ve pnömoni sorumlu bakterilere karşı mücadele antimikrobiyal özellikler içerir. lif içeriği, aynı zamanda gıda kaynaklı bakteri gelişimini azaltabilir. tatlı patates önlenmesi ve bakteriyel enfeksiyonlar ve patojenlerin farklı tipte tedavisinde kullanılan nedeni budur.

9. Saç ve Cilt iyileştirir

Tatlı patates saç ve cilt için çok uygundur, hangi A vitamini, C ve E açısından zengindir. E vitamini yüksek saç düşüş olması kişilerde saç büyümesini ve yoğunluğunu artırma potansiyeline sahiptir. Bu vitamin alopesi oksidatif stresin önemli bir nedeni azaltmaya yardımcı olabilir antioksidan özelliklere sahip olmasıdır.

C vitamini dermatolojik tedaviler için popüler ve hiper pigmentasyon ve fotoğraf yaşlanma tedavisinde kullanılır. C vitamini cildin önemli yapısal proteini olan kolajen sentezi için gereklidir. Aynı zamanda anti-inflamatuar özellikleri vardır ve bu nedenle, akne gibi cilt sorunlarını yönetmek için yardımcı olur ve yaraların iyileşmesini destekler.

10. Yardımcı Sindirim

Bu sindirim ve bağırsak sağlığının geliştirilmesi için bilinen lif yüksek miktarda içerir. tatlı patates tüketmek, normal sindirim için gerekli vücutta lif miktarını arttırabilir. Ayrıca bebekler için bahisler tatlı patates faydalarından biridir kabızlığı önlemeye yardımcı olabilir.

11. Kan Basıncı düzenler

bunlar potasyum ve magnezyum açısından zengin olduğu için, tatlı patates, kan basıncını kontrol etmek için tüketilir. düşük kan basıncı ve dolayısıyla potasyum sonuçlarının daha yüksek emme, koroner sorun ya da inme geliştirme riskini azaltır. Magnezyum kan basıncını azaltarak hipertansiyon engelleyen bir başka diyet bileşenidir.

12. Doğurganlık artırır

A vitamini yüksek miktarda tatlı patates bereket geliştirmek için yardımcı olduğu yaş olan kadınlar için en iyi sebze biri haline getirir. A vitamini üreme performanslarını geliştirmek önemli bir rol oynar ve eksikliklerinde kadınlarda ikincil kısırlığa yol açabilir. Bu patates de doğurganlığı teşvik iyi demir içerir. Bu nedenle, tatlı patates gibi gıdalardan demir alımında bir artış ikincil doğurganlığı önlemeye yardımcı ve kadınlarda yumurtlama infertilite şansını azaltabilir.

13. Daha iyi Vizyon teşvik

tatlı patates bulunan A vitamini görme iyileştirme yardımcı olur. Bu vitamin gözünde ışık emilimi sorumludur çeşitli pigmentlerin oluşumu için önemlidir. Aynı zamanda retinanın uygun yapıyı muhafaza eder. A vitamini eksikliği zayıf görme yol açacaktır hem de körlüğe yol açabilir. Eksiklik kornea ülserleşmesi, kornea kuruyana ve konjunktiva gibi göz hastalıkları ile bağlantılıdır. Vitamin A, C ve E daha iyi görüş geliştirilmesinde ve gözlerde sorunların önlenmesi iyidirler.

14. Kilo Yönetiminde yardımcı olur

Tatlı patates ağırlığının düzenlenmesi için vücut kendi kendine devam ettirilen bar ve doğal bir mekanizma sunar fermente ve çözünebilir lif içerir. pektin gibi Diyet lifleri gıda alımının azaltılması ve vücudun hormon aktivitesini arttırmak etkilidir. Bu nedenle, tatlı patates tüketiminin artırılması alt vücut ağırlığına neden olur yüksek lif alımının, neden olur. Bu nedenle, kilo kaybı için tatlı patates mükemmel bir seçimdir.

15. Geliştiriyor Bellek

Tatlı patates özellikleri hafızayı arttırmak için sahip olduğu antosiyanin içeriyor. o antioksidan özellikleri büyük ölçüde hafızayı artırmak olduğunu.

Nasıl seçin ve Mağaza Tatlı Patates için?

Bir tatlı patates almak, ilk cilt bakmak ve her şeyi çatlama veya çürüme belirtisi olmadan aynı renk olup olmadığına bakın. Patates biraz sıkmak verin ve daha sonra squishy eğer çürüyen bir işaretidir. Eğer patates evine götür sonra kiler veya tezgah üstüne bir sepet gibi güzel bir yerde saklayın. Sen serin ve kuru tutmak ve birkaç hafta içinde bunları kullanmak gerekir.

Beslenme Tatlı Patates Herhangi Yan Etkileri Var mı?

Çoğu insan tatlı patates tolere edebilir. Ancak, oksalat yüksek miktarda böbreklerde taş oluşumuna yatkın olan kişilerde sorunlara neden olur.