Bezlepková ingrediencie pre Krvný

Mnoho bezlepkových výrobkov nie sú dobre stráviteľné. Ďasná a spojiva do pečiva môže spôsobiť kŕče, nadúvanie, plyn alebo zápchou.

Bezlepkové pečenie a Your Blood Type

Mnoho bezlepkové výrobky obsahujú ďasná a spojiva, ktoré napodobňujú pôsobenie lepku a málokedy vyhovoval niektorý z typov krvných. Guma guar, tragakant, arabská guma a dokonca xanthan tiež narušiť trávenie škrobov a cukrov, ak sú konzumované vo veľkom množstve na pravidelnom základe. V skutočnosti je každé spojivo vrátane sága, tapioky alebo zemiakové múčky, ktorý nebude vyhovovať svoju krvnú skupinu môže tiež spôsobiť kŕče, vietor, pálenie záhy a ťažký pocit v hrudníku alebo brucha.

Podľa doktora Petera D’Adamo, odborníka na krvný jedlo, je to preto, že spojiva obsahujú rušivé prvky pre náš krvnú skupinu. Podľa jeho intenzívnemu výskumu, môžu inhibovať vstrebávanie živín, alebo dokonca aglutináciu krvi v niektorých prípadoch. Sú nepriaznivý vplyv na imunitný systém a zasahovať trávenie, vstrebávanie živín a metabolizmu všeobecne. To je takmer tak zlé, ako jesť lepok na prvom mieste!

Tiež sa uistite, že chlieb a múka na buchty náhrady zodpovedal typu krvi. Ak tomu tak nie je, môže stále pretrvávajú zažívacie ťažkosti, zvýšené hladiny histamínu alebo prejavy neznášanlivosti, ako je zlé trávenie, priberanie na váhe, oslabená imunita, a tak ďalej. To je dôvod, prečo som otvoril špeciálny kanál, ktorý vás: Svet bez gluténu; pre vašu krvnú skupinu.

Pokyny pre bezlepkovú pečenie najlepšie hodí ku všetkým typom krvných: Zrná a strukoviny

Obilie a strukoviny pre všetky typy Blood

Proso obilia a múky, quinoa a obilia a múky, zelenej a žltej Hrach a ich múka, ryža (všetky formy okrem divoká ryža), ryžové otruby, ryžovej múky. Všetky biele fazuľa: cannellini, fazuľa, maslo fazuľa.

Obilie a strukoviny: Limited vhodnosti

Amaranth nie pre B1 (sekretorické). Je veľmi výživná a môžu byť krajiny do múky. Pohánka (soba), ktoré nie sú pre B, AB, O2 (non-sekretorické). Pre výrobu veľmi žiadané cesta, pohánkovej múky alebo krupice sa namočí vo vode po dobu 2-3 dní na slnku, aby podporovali rast prírodných kvasníc. Black eyed fazuľa (krava hrášok) najlepšie pre kyslík a A. V Južnej Afrike sa nazývajú swartbekkies. Sú to vynikajúce náhradou za škvrnité fazuľa používaných v mexických a afrických jedál.

Kukurica / kukurica, kukurica, popcorn a sušené produkty iba pre A1 (sekretorické). Hoci kukurica je bezlepková, mnohí ľudia neznášajú to, a to najmä vo veľkých množstvách častých v pravidelných intervaloch. Je vhodné iba ako hlavné potrava pre A-secretors napriek tomu však môže byť GMO kontaminované. (Nepárne šúľky organické kukurice alebo lopatka popcornu nie je závažný priestupok pre ostatné typy krvných Ani je Wee plátok polente tu a tam.). Adzuki (malé červené), strukoviny, čierne fazuľa: nie B , AB. Fava fazuľa nie AB2 a O2 (non-secretors) Neznáša lektíny, ktoré obsahujú, môžu spôsobiť vážne problémy pre ďalšie typy krvi, ktorí jedia pravidelne ich.

Cícer alebo Chana múka (garbanzo bean) iba pre O1 (secretors). To znamená, že hummus nie je vhodný pre akýkoľvek iný typ krvi. Môžete urobiť hummus alebo modifikovaný dhal mimo iných varených strukovín, najmä zo žltého hrachu múky alebo Hrach. Dokonca aj plechovka obličiek alebo cannellini fazuľa robí skvelý hummus. Škvrnitý fazuľa obličky, tmavo fazuľa iba pre A2 (non-sekretorické) a B. Pre iných typov krvných môžu narušiť štítnej žľazy, imunitu a spôsobujú zvýšenie telesnej hmotnosti a zažívacie ťažkosti. Šošovka, fazuľa Pinto nie pre B, O1 (sekretorické).

Šošovicová kel sa zdajú byť vhodné pre všetky typy krvi vzhľadom na zmeny, ktoré sa odohrávajú. Sú potom skôr ako listová zelenina, nižšie škrobu a lektíny. Dhal a poppadums sú vyrobené z šošovky. Použiť alternatívne múku a strukoviny, aby vyhovovali vašej krvnú skupinu. Lima bean len pre B, O. fazuľa len pre A, O. naklíčené fazuľa mungo môže byť v poriadku, ale to je najlepšie vyskúšať svoje toleranciu.

Väčšina sójové výrobky: (. Non-secretors) tofu, mlieko, tempeh nie pre B, O2 však fermentované sójové produkty ako miso a sójovej omáčky, môže byť prospešné v niektorých prípadoch. Tamarínd bean iba B, AB. (Malé množstvo príchutí karí by nemala byť pre všetky typy krvi príliš vážne, nie však 3x za deň, každý deň.), Cirok len pre A, B2 (non-secretors). Cirok je dobrý pohotovostný režim pre raňajkových cereálií a pečenie a je bez lepku. To je populárny africký obilnín, najmä pre varenie piva. Kvasený ciroku je menej rušivé pre iné typy krvi. (Nejesť zelené stonky a obilia alebo ich dať zvieratám. Obsahujú kyanid a iné smrtiace chemické látky.)

Teff (injera) iba pre O, A2 (non-secretors) Tento malý zrno je dobrou náhradou za pšenicu, je bez lepku. V Etiópii, placka z fermentovanej Teff múky nazýva injera je ich hlavný potrava. Tapioka (maniok) maniok len pre A, B2 (non-sekretorické), O1 (sekretorické). Jemná tapioca múky robí dobrého spojiva ako náhrada lepku vo väčšine pečenia recepty na tieto typy krvi. Tam, kde sa pestuje maniok, to je základnou potravinou. Dokonca aj listy sú uvariť a zjesť ako špenát. Ságo produkty, ktoré nie sú pre AB. Pri všetkých ostatných typov krvných jemný ságo múka robí dobrého spojiva pre použitie s ďalšími zložkami pečenie ako náhrada za spojiva guma na báze, ktoré nie sú naozaj vhodné pre všetky typy krvi.

Obilie a strukoviny, že za žiadnym Krvná skupina na bezlepkovú diétu

Všetky produkty pšenica, jačmeň, Essenu chlieb, Ezekiel chleba, špalda, raž, ovos / otruby obsahujú lepok, bez ohľadu na to, že sú vhodné pre vašu krvnú skupinu. Ak si neznášajú lepok, potom sa im vyhnúť príliš. Sójových bôbov produkty, ktoré zahŕňajú vonkajšej membrány sú rizikové. Najmä sójové mlieko vyrobené z celej sóje. Prečítať etiketu! Je to preto, že vonkajší plášť obsahuje účinné inhibítory trypsínu, ktoré nie sú inaktivované počas spracovania. To môže spôsobiť neobmedzený bunkové delenie a replikácie. Ak existuje možnosť vzniku rakoviny, je to zlá správa. Sójový bob je estrogénové, zvýhodňuje bunkovú replikáciu na prvom mieste. To isté platí pre sóju, prítomné v krmivách.

Cestá Zlepšenie agentúra vhodný pre všetky typy krvi

Vajíčka dať lepok podobné výhody a zlepšiť nutričnú hodnotu. (* Nie je pre vegánov). Prášku do pečiva (zo sódy a kyselina citrónová), jablčný pektín, pekárske droždie, agar. Kvasiaci pohánku alebo Teff po dobu niekoľkých dní zlepšuje cesto používané na výrobu palaciniek. Pomaranč, citrón a grapefruit dreň. Táto jedinečná technika tiež pridáva viac vlákniny, pektín a prospešné živiny do pečiva.

Cesto Zlepšenie Agents: obmedzene vhodné

Zemiaková múčka pre AB, B1 (secretors). Tento jemný škrob pridáva pružný, gumárenské textúru pečenie, a tak obmedziť množstvo do 10 ml na 250 ml ryža alebo múčne zmesi. Jesť veľké množstvo výrobkov, ktoré ho obsahujú spôsobuje vážne zažívacie ťažkosti v niektorých iných typov krvných. (Môj manžel je krvnú skupinu A-sekretorické a nemôže stráviť ju vôbec! Našťastie nie je pšenica alebo lepok netolerantný.) Tapioka múky, B2, O1 (sekretorické). Pridajte 10-15 ml jemného škrobu na 250 ml ryžovej múky alebo zmiešanej múky. Ak nie ste schopní kúpiť múku, skúste brúsenie, ale to zostane príliš kostrbata. Môžete skúsiť namáčanie a varenie tapioca do želé. Použite niektoré z týchto a zmiešať ju s kvapalnou častí vášho receptu, aby si to hladké a krémové.

Skúste asi 30ml želé na 250ml múky. Ságo múka nie AB. Pridajte 10-15 ml na 250 ml ryžovej múky alebo zmiešanej múky. Ak nemôžete nájsť jemný škrob, skúste to varenie a použitím kašička, zmiešaný s mokrými zložkami. Skúste asi 30ml želé na 250ml múky. Varené sladké zemiaky: nie A. varené alebo mikrovlnami a lúpané, sladký zemiak môže byť kašou s trochou ryžovej múky a do tvaru placky na vyprážanie a pečenie. Varené sladké zemiaky tiež zvyšuje tortu zmesi, ak používate vajíčka.

Všetky krvnej skupiny je treba zabrániť:

Tragant, karagenan, guarová guma, xantánová guma a arabská guma. (Ak je to nevyhnutné, alebo spoločensky nevhodný, trochu nesmie spôsobiť príliš nepríjemné, ale skôr nie zahrnúť ich do vašich receptoch.) Môžete odkazovať na mojej pokyny na tuky, oleje, mlieka a mliečnych výrobkov a cukru Ďalšie informácie o pečení zložiek. Akonáhle budete vedieť, aké sú vaše krvná skupina je potom vypracovaný zoznam toho, čo budete používať odteraz. Existuje mnoho zoznamov Krvná skupina k dispozícii na internete, ale uistite sa, že obsahujú zoznamy pre svoj status sekretorické. Niektoré z tých starších nie. Pamätať, aby sa zabránilo lepok pozdĺž cesty.