Bezlepková ingredience pro Krevní

Mnoho bezlepkových výrobků nejsou dobře stravitelné. Dásně a pojiva do pečiva může způsobit křeče, nadýmání, plyn nebo zácpou.

Bezlepkové pečení a Your Blood Type

Mnoho bezlepkové výrobky obsahují dásně a pojiva, které napodobují působení lepku a málokdy vyhovoval některý z typů krevních. Guma guar, tragant, arabská guma a dokonce xanthan také narušit trávení škrobů a cukrů, pokud jsou konzumovány ve velkém množství na pravidelném základě. Ve skutečnosti je každé pojivo včetně sága, tapioky nebo bramborové moučky, který nebude vyhovovat svou krevní skupinu může také způsobit křeče, vítr, pálení žáhy a těžký pocit v hrudníku nebo břicha.

Podle doktora Petera D’Adamo, odborníka na krevní jídlo, je to proto, že pojiva obsahují rušivé prvky pro náš krevní skupinu. Podle jeho intenzivnímu výzkumu, mohou inhibovat vstřebávání živin, nebo dokonce aglutinaci krve v některých případech. Jsou nepříznivý vliv na imunitní systém a zasahovat trávení, vstřebávání živin a metabolismu obecně. To je téměř tak zlé, jak jíst lepek na prvním místě!

Také se ujistěte, že chléb a mouka na buchty náhrady odpovídal typu krve. Pokud tomu tak není, může stále přetrvávají zažívací potíže, zvýšené hladiny histaminu nebo projevy nesnášenlivosti, jako je špatné trávení, přibývání na váze, oslabená imunita, a tak dále. To je důvod, proč jsem otevřel speciální kanál, který vás: Svět bez lepku; pro vaši krevní skupinu.

Pokyny pro bezlepkovou pečení nejlépe hodí ke všem typům krevních: Zrna a luštěniny

Obilí a luštěniny pro všechny typy Blood

Proso obilí a mouky, quinoa a zrní a mouky, zelené a žluté Hrách a jejich mouka, rýže (všechny formy kromě divoká rýže), rýžové otruby, rýžové mouky. Všechny bílé fazole: cannellini, fazole, máslo fazole.

Obilí a luštěniny: Limited vhodnosti

Amaranth ne pro B1 (sekretorické). Je velmi výživná a mohou být země do mouky. Pohanka (soba), které nejsou pro B, AB, O2 (non-sekretorické). Pro výrobu velmi žádané těsta, pohankové mouky nebo krupice se namočí ve vodě po dobu 2-3 dnů na slunci, aby podporovaly růst přírodních kvasnic. Black eyed fazole (kráva hrášek) nejlepší pro kyslík a A. V Jižní Africe se nazývají swartbekkies. Jsou to vynikající náhradou za skvrnité fazole používaných v mexických a afrických jídel.

Kukuřice / kukuřice, kukuřice, popcorn a sušené produkty pouze pro A1 (sekretorické). Přestože kukuřice je bezlepková, mnozí lidé nesnášejí to, a to zejména ve velkých množstvích častých v pravidelných intervalech. Je vhodné pouze jako hlavní potrava pro A-secretors přesto však může být GMO kontaminovány. (Liché palice organické kukuřice nebo lopatka popcornu není závažný přestupek pro ostatní typy krevních Ani je Wee plátek polentě tu a tam.). Adzuki (malé červené), luštěniny, černé fazole: ne B , AB. Fava fazole ne AB2 a O2 (non-secretors) Nesnáší lektiny, které obsahují, mohou způsobit vážné problémy pro další typy krve, kteří jedí pravidelně je.

Cizrna nebo Chana mouka (garbanzo bean) pouze pro O1 (secretors). To znamená, že hummus není vhodný pro jakýkoli jiný typ krve. Můžete udělat hummus nebo modifikovaný dhal mimo jiných vařených luštěnin, zejména ze žlutého hrachu mouky nebo Hrách. Dokonce i plechovka ledvin nebo cannellini fazole dělá skvělý hummus. Skvrnitý fazole ledviny, tmavě fazole pouze pro A2 (non-sekretorické) a B. U jiných typů krevních mohou narušit štítné žlázy, imunitu a způsobují zvýšení tělesné hmotnosti a zažívací potíže. Čočka, fazole Pinto ne pro B, O1 (sekretorické).

Čočková kapusta se zdají být vhodné pro všechny typy krve vzhledem ke změnám, které se odehrávají. Jsou pak spíš jako listová zelenina, nižší škrobu a lektiny. Dhal a poppadums jsou vyrobeny z čočky. Použít alternativní mouku a luštěniny, aby vyhovovaly vaší krevní skupinu. Lima bean jen pro B, O. fazole pouze pro A, O. naklíčené fazole mungo může být v pořádku, ale to je nejlepší vyzkoušet své toleranci.

Většina sójové výrobky: (. Non-secretors) tofu, mléko, tempeh ne pro B, O2 však fermentované sójové produkty jako miso a sojové omáčky, může být prospěšné v některých případech. Tamarind bean pouze B, AB. (Malé množství příchutí kari by neměla být pro všechny typy krve příliš vážné, ne však 3x za den, každý den.), Čirok pouze pro A, B2 (non-secretors). Čirok je dobrý pohotovostní režim pro snídaňových cereálií a pečení a je bez lepku. To je populární africký obilovin, zejména pro vaření piva. Kvašený čiroku je méně rušivé pro jiné typy krve. (Nejíst zelené stonky a obilí nebo je dát zvířatům. Obsahují kyanid a jiné smrtící chemické látky.)

Teff (injera) pouze pro O, A2 (non-secretors) Tento malý zrno je dobrou náhradou za pšenici, je bez lepku. V Etiopii, placka z fermentované Teff mouky nazývá injera je jejich hlavní potrava. Tapioka (maniok) maniok pouze pro A, B2 (non-sekretorické), O1 (sekretorické). Jemná tapioca mouky dělá dobrého pojiva jako náhrada lepku ve většině pečení recepty na tyto typy krve. Tam, kde se pěstuje maniok, to je základní potravinou. Dokonce i listy jsou uvařit a sníst jako špenát. Ságo produkty, které nejsou pro AB. U všech ostatních typů krevních jemný ságo mouka dělá dobrého pojiva pro použití s ​​dalšími složkami pečení jako náhrada za pojiva guma na bázi, které nejsou opravdu vhodné pro všechny typy krve.

Obilí a luštěniny, že za žádným Krevní skupina na bezlepkovou dietu

Všechny produkty pšenice, ječmen, Essene chléb, Ezekiel chleba, špalda, žito, oves / otruby obsahují lepek, bez ohledu na to, že jsou vhodné pro vaši krevní skupinu. Pokud si nesnášejí lepek, pak se jim vyhnout příliš. Sójových bobů produkty, které zahrnují vnější membrány jsou rizikové. Zejména sojové mléko vyrobené z celé sóji. Přečíst etiketu! Je to proto, že vnější plášť obsahuje účinné inhibitory trypsinu, které nejsou inaktivovány během zpracování. To může způsobit neomezený buněčné dělení a replikace. Pokud existuje možnost vzniku rakoviny, je to špatná zpráva. Sojový bob je estrogenní, zvýhodňuje buněčnou replikaci na prvním místě. Totéž platí pro sóju, přítomné v krmivech.

Těsta Zlepšení agentura vhodný pro všechny typy krve

Vajíčka dát lepek podobné výhody a zlepšit nutriční hodnotu. (* Není pro vegany). Prášku do pečiva (ze sody a kyselina citrónová), jablečný pektin, pekařské droždí, agar. Kvasící pohanku nebo Teff po dobu několika dní zlepšuje těsto používané pro výrobu palačinek. Pomeranč, citron a grapefruit dřeň. Tato jedinečná technika také přidává více vlákniny, pektin a prospěšné živiny do pečiva.

Těsto Zlepšení Agents: omezeně vhodné

Bramborová moučka pro AB, B1 (secretors). Tento jemný škrob přidává pružný, gumárenské texturu pečení, a tak omezit množství do 10 ml na 250 ml rýže nebo moučné směsi. Jíst velké množství výrobků, které jej obsahují způsobuje vážné zažívací potíže v některých jiných typů krevních. (Můj manžel je krevní skupinu A-sekretorické a nemůže strávit ji vůbec! Naštěstí není pšenice nebo lepek netolerantní.) Tapioka mouky, B2, O1 (sekretorické). Přidejte 10-15 ml jemného škrobu na 250 ml rýžové mouky nebo smíšené mouky. Pokud nejste schopni koupit mouku, zkuste broušení, ale to zůstane příliš kostrbatý. Můžete zkusit namáčení a vaření tapioca do želé. Použijte některé z těchto a smíchat ji s kapalnou částí vašeho receptu, aby si to hladké a krémové.

Zkuste asi 30ml želé na 250ml mouky. Ságo mouka ne AB. Přidejte 10-15 ml na 250 ml rýžové mouky nebo smíšené mouky. Pokud nemůžete najít jemný škrob, zkuste to vaření a použitím kašička, smíchaný s mokrými složkami. Zkuste asi 30ml želé na 250ml mouky. Vařené sladké brambory: ne A. vařené nebo mikrovlnami a loupané, sladký brambor může být kaší s trochou rýžové mouky a do tvaru placičky na smažení a pečení. Vařené sladké brambory také zvyšuje dort směsi, pokud používáte vajíčka.

Všechny krevní skupiny je třeba zabránit:

Tragant, karagenan, guarová guma, xanthanová guma a arabská guma. (Pokud je to nevyhnutelné, nebo společensky nevhodný, trochu nesmí způsobit příliš nepříjemné, ale spíše ne zahrnout je do vašich receptech.) Můžete odkazovat na mé pokyny na tuky, oleje, mléka a mléčných výrobků a cukru Další informace o pečení složek. Jakmile budete vědět, jaké jsou vaše krevní skupina je pak vypracován seznam toho, co budete používat od nynějška. Existuje mnoho seznamů Krevní skupina k dispozici na internetu, ale ujistěte se, že obsahují seznamy pro svůj status sekretorické. Některé z těch starších ne. Pamatovat, aby se zabránilo lepek podél cesty.