basit ve etkili yollar vücut saç kaldırmak için nasıl

Bir erkek ya da kadın olun, vücut kılları, birçok kişi tarafından istenmeyen da doğaldır. traş kolları ve bacakları trendi bu gün olduğundan, çoğu kadın ve bazı erkekler bunu bir sıkıntı bulabilirsiniz. doğal ilaçlar, kimyasal tedaviler ve fiziksel tedavileri içerir vücut saç kaldırmak için çeşitli yöntemler vardır. diğerleri ise bir kaç gün veya hafta için bazı çalışmalar kalıcı sonuçlar verir. Vücudunuzda istenmeyen tüylerden nasıl bilmeniz gereken her için okumaya devam edin.

Kolay Yolları Evde Doğal Vücut Saç çıkarmak

Herhangi yapay maddeler kullanılmadan doğal vücut saç kaybetmek için nasıl yöntemler için arıyorsanız, bu iş iyi:

1. Ham papaya

Papaya cildin sağlığını korumada mükemmel besinlerle yüklü olan ve bir bonus olarak, onlar saç köklerini yıkmak ve saç kaldırılması ile yardımcı olabilecek bir enzimdir papain içerir. Yenilikler şaşırtıcı papaya kullanma konusunda da hassas cilde sahip kişiler için uygun hale cilt için besleyici olmasıdır. Bu nedenle, epilasyon ve besleyici madde olarak, papaya orada en iyi doğal seçeneklerden biridir.

epilasyon paketi yapmak için, bir çiğ papaya ve bir ham zerdeçal kökü gerekecektir. Bir bıçakla, cilt soyma ve papaya ete küçük küpler kesti. Sonra, bir çatal kullanarak, bir kapta bir sulu hamuru içine küpleri püre. Küçük bir zerdeçal kök almak ve ince bir rende ile ilerleyen ocak ya da bir toz halinde karıştırmak. Alternatif olarak, mağazalarda uygun organik zerdeçal tozu kullanılabilir.

papaya pulpa zerdeçal az miktarda ekleyin ve iyice karıştırın. hamur uygulayın ve nazikçe cilt üzerine masaj. 20 dakika boyunca kalın ve ılık su ile durulayın izin verin. saç ince başlayana kadar haftada iki kez çare tekrarlayın. Daha sonra mum veya tıraş bırakılır saç kaldırmak için şunları yapabilirsiniz.

2. zerdeçal

Zerdeçal sakal kaldırmak için kadınlar tarafından yüzlerce yıldır kullanılmaktadır doğal bir çözümdür. Zerdeçal nedeniyle antimikrobiyal ve antifungal özelliklere çoklu sağlık faydaları vardır. böylelikle etkili bir epilasyon ajan yapım da inflamasyonu azaltarak ve bakterileri mücadelede yardımcı olan güçlü antioksidan kurkumin bakımından zengindir.

bu paketi hazırlamak için, organik zerdeçal tozu, gram un ve susam yağını gerekecektir. Zerdeçal tozun ince bir toz haline gelene kadar bir blendır içinde ham, kuru zerdeçal karıştırma yapılabilir. Alternatif olarak, organik çare çıkışlarından kaynak da olabilir. , Epilasyon macunu yapmak bir kapta zerdeçal tozu ve gram un eşit miktarda karıştırın.

kalın bir macun kıvamına gelinceye kadar susam yağı ekleyin. İstenmeyen saçlı vücudun alanlar üzerinde hamur uygulayın ve 30 dakika boyunca kalmak için izin verir. Ilık suyla durulayın ve yumuşak bir fırçalama hareketi ile hamur çıkarın. Sen saç macun ile birlikte çıkıyor göreceksiniz. En iyi sonuçlar için haftada bir kez tekrarlayın.

3. Yumurta, mısır nişastası ve şeker

Bu ilaç kullanarak arkasındaki fikir çiğ yumurta özellikleri ile ilgisi var. Bunlar saçı hapseden ve tamamen doğal bir maske gibi çalışan bir yapışkan, mumsu bir madde içine kurur. mısır nişastası ve şeker eklenmesi kurutma sürecini hızlandırır ve daha kolay maske söker kolaylaştırır. Yumurta doğal ve aynı zamanda besleyici olduğundan, bu çare erkekler hem de kadınlar tarafından tam vücut epilasyon için güvenle kullanılabilir.

Maskeyi hazırlamak için, bir kaseye açık bir yumurta kırmak ve bir şeker çorba kaşığı mısır nişastası, yarım çorba kaşığı ekleyin. Stir ve tek tip ve pürüzsüz macun olana kadar iyice karıştırın. cilt ve saç üzerinde hamur uygulayın ve yaklaşık 25 dakika boyunca kurumaya bırakın. sürecinde tüylerinizi maskeyi soyun. En iyi sonuçlar için haftada bir kez tekrarlayın.

4. Yulaf ezmesi ve muz

Scrubs vücut saç kaldırmak için harika bir yoldur ve hızlı ve etkili sonuçlar elde etmek için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Oatmeals grenli doku o saçı değil, aynı zamanda ölü deri hücrelerini kaldırır sadece mükemmel bir peeling ajanı yapar. Ticari scrubs hassas cilde sahip kişiler için bir kurutma etkisi olabilir gibi, yulaf ezmesi ve ezilmiş muz yapılmış bir macun mükemmel bir çözümdür. muz o nemlendirilir ve beslenmiş devam ederken Yulaf cildi ölü hücrelerden arındırır.

hamur yapmak için, yulaf ezmesi, iki çorba kaşığı ile bir olgun muz karışımı gerekir. 15 dakika boyunca nazikçe istenmeyen kıl ve masaj ile alanlar üzerinde uygulayın bu hamur. Serin su ile yıkayınız ve kendi kendine kurumaya bırakın. Bu macun o nazik nemlendirici ve antioksidanlar açısından zengin olduğu gibi yüz gibi hassas alanlarda tüylerinin alınması için iyidir.

5. şeker, bal ve limon

Bu çare şekerler yapışkan doğanın yararlanarak saç kaldırmak için bir parafin ağda prosedürüne benzer şekilde çalışır. şeker ve bal karışımı mum, parafin doğal bir alternatiftir ve aynı zamanda saç kaldırılması ile birlikte besler. Limon ağartma yardımcı olur ve uzun vadede saç yeniden büyümesini azaltır.

çare hazırlamak için, ısıtılabilir bir metal kapta şeker, bal ve limon suyu eşit parçaya karıştırın. şeker kalın bir şurup olana kadar herhangi bir ısı kaynağı üzerine karışımı ısıtılır. ihtiyaçlarınıza göre şuruplar kalınlığını kontrol etmek az miktarda su ekleyin. Çok ince hale gelirse, mısır nişastası ekleyebilirsiniz.

Bu deriye yapışmasını karışımı engellemek için balmumu üzere olan cilt üzerine mısır nişastası ince bir tabaka uygulanır. ahşap veya plastik bir spatula kullanılarak, büyüme yönünde saça erimiş karışımı uygulanır. Karışım hala sıcak ve yapışkan iken, bunun üzerine bir ağda bezi şerit yerleştirin ve serin ve sertleşmesine izin verin. Düzenli ağda gibi saç kaldırmak için karışım kopar.

Diğer Yolları Vücut Saç kurtulmak için

İşte vücut tüylerinin alınması için diğer popüler yöntemler şunlardır:

1. Lazer

Lazer tedavileri hızla kalıcı vücuttan tüylerinin alınması için bir prosedür olarak popüler hale geliyor. hafif tonda cilt ve koyu saç var Erkekler özellikle bunun için gidin. Lazer kıl folikülünün koyu pigmentli kısmına yüksek konsantrasyonlu ışık sunarak çalışır. bunun yol açtığı hasar geri büyüyen saç durur.

Bu saç sadece yaklaşık 10 ila 30 yüzde bir seansta tedavi edilebilir demektir aktif büyüyen fazda, bulunan saç kökleri üzerinde çalışır. Çoklu oturumları kalıcı sonuçlar elde etmek tedavi için gerekli olan ve çoğu kişilerde, yaklaşık dört ila yedi seans etmektir. Sen çene, üst dudak, koltuk altı, favori, kol, bacak ve aynı zamanda bikini bölgesi için lazer epilasyon kullanabilirsiniz. Bunun en iyi sonucu almak için, balmumu olmamalı veya prosedürün önce en az dört hafta süreyle saçınızı cımbızla ve güneşte bronzlaşmış kaçının.

2. Elektroliz

Elektroliz balmumu ve tıraş örneğin meme, çene, favori ve kaslar gibi uygun değildir yerlerden saç çıkarmak için etkili bir tedavi olarak kullanılabilir. prosedür, elektrik akımı vermek için her bir saç folikülü sokulur bir ultra-ince bir iğne kullanır.

Saç sonra elle kaldırılabilir böylece cari kıl folikülü büyüme merkezini yok eder. Bu prosedür kalıcı vücut saç kaldırmak için kullanılan ve tüm cilt tonları ve saç rengine çalışıyor. Elektroliz da kalıcı epilasyon yöntemi olarak FDA tarafından tanınan tek işlemdir. Bu süreç yavaş ve sancılı olmasının, ancak lazer tedavisi kadar popüler değil.

3. Threading

Threading yüzünde saç kaldırmak için kadınlar tarafından kullanılan popüler bir yöntemdir. Prosedür dişin bükülmüş parça kullanır ve iplik içinde tuzak saça cilt üzerine çalışır ve köklerden çekin eğitimli bir pratisyen tarafından yapılır. Herhangi kimyasal veya potansiyel olarak zararlı tedavilerin kullanımı olmadan yüz saç kaldırmak için etkili ve hijyenik bir yoldur. ağda farklı olarak, diş deri ile çok az temas gerektirir; bu nedenle, kimyasallar kaçınmak isteyenler için temiz bir prosedürdür. Bununla beraber, hassas veya akne eğilimli cilde sahip olanlar için deri ve akne breakouts kısa süreli kızarıklığa neden olabilir.

4. Balmumu ve Şekerleme

Ağda epilasyon yöntemlerinden en popüler. Bu saç ve üstte yumuşak bir bez üzerinde ısıtılmış balmumu tabakası uygulanmasıdır. Böylece balmumu köklerinden saç koparma, su kuruduğunda bez uzakta yırtıldığında. Şekerleme benzer şekilde çalışır. Bu prosedürde, bir serin sugaring jel onları çekmeye saça uygulanır.

o kollar, bacaklar, koltuk altı ve bikini bölgesinde ve iki ila dört hafta boyunca son efektler üzerinde yaygın olarak yapılır. Eğer saç mumlu olsun gibi, zamanla, saç ampul defalarca tarafından zarar durumlarında kökünde çıkardı ediliyor. Bu zaman ve daha az yoğun üzerine tiner büyümesini sağlar. ağda ısıtılan balmumu kullanımını içerdiğinden, hassas cilde sahip kişiler için kısa süreli kızarıklık ya da döküntüler neden olabilir. Şekerleme, diğer taraftan, nazik ve yanık hiçbir risk var. Her iki yöntem ancak zarar verebilir.

5. Saç kaldırma Krem

saç dökücü krem ​​yöntemi tıraş benzer olmakla birlikte, bir traş makinesi kimyasal ve silinebilir olan saç çözülmesiyle saç tellerini, krem ​​işler kesen tıraş farklı olarak. Bu bir jilet kullanırken kendilerini kesme eğilimli olanlar için saç ve ideal kaldırmak için en kolay yoldur. O evde yapılan ancak tıraş göre daha fazla zaman tüketir edilebilir.

İlk adım bazı insanlar deneyim kaşıntı olarak buna bir alerji, karıncalanma veya döküntü ve diğer alerjik semptomlar takip yanma hissi olup olmadığını kontrol etmektir. elinizin arkasına krem ​​küçük bir miktar sürün ve beş dakika bekleyin. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyonlar göstermiyor yoksa, alt bacak üzerinde bazı tüylerinizi devam edin.

krem sürün ve 5 ila 10 dakika boyunca bekletin ve onunla birlikte gelen plastik kazıyıcı ile kazıyın. Bir duş önce bunu hiçbir tahriş görünmesini sağlamak için, bir gecede alanı gözlemleyin. Bunu alerjisi olmasa bile yüz, göğüs ve genital etrafında krem ​​kullanmaktan kaçının.

6. Dermaplaning

Dermaplaning ölü deri hücreleri ve saç hekimler tarafından neşter kullanılarak nazikçe kazınıyor basit bir işlemdir. normalde yüzünde yapılır ve güvenli ve ağrısız mesafesindedir. bir inanç saç geri kalın büyümek yapacağını, ancak, yoktur. geri büyür saç dik bir açıyla dilimlenmiş olması sebebiyle tıraştan sonra kaba hissedebilirsiniz. Sonuçlar bir hafta bir gün sürebilir.

Epilasyon evde veya bir profesyonel tarafından ya da yapılabilir. sizin için en uygun bir yerleşmeden önce her deneme yapın.