balık cıva seviyeleri: hamile iken önlemek için balık

balık cıva seviyeleri ile ilgili olarak önceki endişe rağmen FDA şimdi hamile olma yolunda hamile, emzirme veya planı kadınlar daha fazla balık tüketmek önerir. Balık omega-3 yağ asitleri, protein, vitamin ve demir gibi mineraller de dahil olmak üzere hayati besinleri içerir. Sağlıklı fetal, bebek ve çocukluk gelişimini teşvik gibi bu besinler, özellikle hamile anneler için gereklidir.

Ne kadar balık yemelisiniz?

Birçok Amerikalı balıkların yeterli miktarda yemem. Ancak FDA haftada cıva balık düşük 8 ila 12 ons yeme önerir. Bu proteinin diğer türleri yerine yenebilir haftada balık yaklaşık 2 ila 3 porsiyon, tutarındadır. Emin olun böyle somon, tilapia, karides, ton balığı (konserve ışık), morina ve yayın balığı olarak, cıva alt balık çeşitlerinin tercih . Beyaz (Beyaz ton balığı) balığının Tüketim haftada 6 ons aşmamalıdır.

Ne balık kaçınmalıdır?

Merkür okyanuslarda, göllerde ve akarsularda toplayabilir bir elementtir. Bu su gövdelerinde, cıva, Methylmercury içine en azından küçük miktarlarda en balık bulunan bir nörotoksini döner. Yüksek miktarlarda Methylmercury sinir sistemi için toksik olabilir. Nedeniyle yüksek cıva seviyelerine, gebe veya emzirme sırasında kaçınılmalıdır balık dört türü vardır. Bunlar Meksika, kılıç balığı, köpek balığı ve kral uskumru Körfezi’nden tilefish sayılabilir.

Bir yerel nehir, dere veya göl balık yemek Ayrıca, ilk su bu organlar için uyarılarının kontrol ettiğinizden emin olun. Eğer yerel balıkçılık düzenlemeleri web sitesinde veya yerel sağlık departmanı aracılığıyla bu bilgiyi bulabilirsiniz. Bu bilgiler sağlanmazsa, bu tür balıkların tüketimi haftada 6 ons ile sınırlı olmalıdır. Onlar gıda kaynaklı hastalıklara karşı daha duyarlı oldukları gibi çiğ balık yememek için hamile ve emziren kadınlar için tavsiye edilir. Hamile iken önlemek için gıdaların hakkında daha fazla bilgi.

Ne yüksek cıva balık birini yediler olur?

Böyle balık Bir porsiyon bir risk teşkil edeceğini olası değildir. Ancak, bu süre hamile veya emzirme kaçınmak en iyisidir.

tüm balık önlemek ve sadece Omega-3 takviyesi almak iyi mi?

Omega-3 takviyesi yararlı olsa da, tüm balık önlemek eğer, diğer gerekli besinlerin üzerinde eksik olacak. Bu alt cıva balık çeşitlerinin yemek en iyisidir. Buna ek olarak, bir omega-3 takviyesi alabilir. Dernek markasını Nordic Naturals önerir.

Nasıl Merkür balık düşük yiyebiliriz?

Amerikan Gebelik Derneği kurumsal sponsor olarak Güvenli yakalamak olmasından onur edilir. Güvenli Yakalama tek tek cıva seviyeleri için her balıkları test eder. Güvenli Yakalama ayrıca FDA daha sağlıklı balık seçeneği oluşturmasına olanak sağlar olandan bile daha da cıva seviyesi kısıtlamaları yükseltir.