Baharatlı Foods 5 Gizli Sağlık Faydaları

Baharatlı gıdalar bir gizem biraz vardır. Haftalarda bir makale olarak New York Times merak: Neden biz acı içinde böyle bir zevk bulmak bu? Bunları sıcak sos şişeleri ölüm ve atomik gibi kelimeler sıvanmış tabii ama biz onlar gibi . Bir teoriye göre, bir roller coaster sürme ya da maraton koşmak gibi, sadece heyecan için olmasıdır. İnsanlar, garip bir şekilde, yüzeyde, gerçekten korkutucu ve acı heyecanlanıyorum olmalıdır şeylerden zevk bulabilirsiniz. Bu durumlarda, bu zihin beden vs, ve aklın kazanır.

Diğer teori baharatlı gıdalar sağlık yararları var ve bu yüzden vücudumuzun bunları istemek olmasıdır. En çalışılmış bennies bazıları şunlardır:

Kilo kaybı

İlk olarak, sıcak sos ilave vuruşu veya kıyılmış jalapeno Eğer kilo kaybı plana sadık olasılığı daha yüksek olmasına neden bile blandest diyet yiyecek daha lezzetli yapabilirsiniz. Buna ek olarak, metabolizmanızı jack olabilir. Çalışmalar kapsaisin adı verilen börek ana bileşik, termojenik etkisi vardır ve vücut sonrası chow aşağı 20 dakika ikramiye kalori yakmak için neden olabileceğini göstermektedir.

Kalp sağlığı

Çalışmalar spiciest yemek yemek kültürleri kalp krizi ve felç çok daha düşük oranına sahip olduğunu göstermektedir. Potansiyel nedenler: Chili biber kalp sorunları için bir risk faktörü olarak işaretlendi iltihabı, mücadele edebilir LDL (kötü kolesterol) ve kapsaisin zararlı etkilerini azaltabilir.

Kanser Önleme

Amerikan Kanser Araştırma Derneği göre, kapsaisin bazı kanser ve lösemi hücrelerini öldürme yeteneğine sahiptir. Köri tozu ve bazı hardalları bulunan özel bir baharat, zerdeçal, kanser ve tümörlerin büyümesi yayılmasını yavaşlatabilir. “Bazı kanser ilaçları gibi vücut üzerinde aynı etkilere sahiptir,” Gregory A. Plotnikoff, MD, Allina Hastanelerinde ve Minnesota Clinics’deki sağlık yenilik için kıdemli danışman diyor. karabiber eşle onu 2.000 oranında daha fazla zerdeçal absorbe. kavrulmuş sebzeler veya kebap, ya çorbalarda fantastik.

Düşük kan basıncı

Vitamin A ve C kalp kası duvarlarını güçlendirmek ve biber ısı vücudun genelinde kan akışını arttırır. Bütün bunlar daha güçlü bir kardiyovasküler sistem eşittir.

Daha az Blow-Sizin-Top Anlar

Baharatlı gıdalar serotonin gibi iyi hissettiren hormonların üretimini artırır. Böylece kolaylığı depresyon ve stresi yardımcı olabilir.

Değil deli-baharatlı gıda hayranıyım? Hala yemekleri için daha tolere edilebilir bir kuvvet ile baharat ekleyerek sağlık yararları elde edebilirsiniz. Biz, bir bardak çay bir tavada kimyon ve kişniş sonra sotelenmiş kaplı karides zencefil dilimlenmiş kırmızı pul biber kizartma veya bir delish tavuk curry.So kadar kırbaçlanan, nereye duruyorsunuz ekleyerek seviyorum? Acı biber: yum ya yikes? En sevdiğiniz yemekleri içine baharat sinsi için herhangi bir ipucu?