Attiecība starp grūtniecības un jūsu asinsgrupa

Kā asinsgrupa ietekmē grūtniecību?

Tas ir svarīgi, lai sievietes, lai noskaidrotu savu asinsgrupa sākumā savu grūtniecību. Asinis tiks veikti, lai uzzinātu, un ir četri dažādi veidi: A, B, AB un O. Turklāt asinsgrupa, sievietes var būt Rh faktors (īpaši rēzus D antigēna), kas ir, kad proteīni parādās uz virsmas asinis. Sievietēm, kuriem ir Rh faktors tiek klasificēti kā rēzus pozitīvo (A +, B +, AB +, un O +), un sievietēm, kas nav ir Rh negatīvs (A-, B-, kas absorbēti un O).

Asinis veids un Rh faktors grūtnieces un tēvs viņas bērnam var ietekmēt kāda asinsgrupa bērnam ir. Tas arī ietekmē antivielas mātes ķermeņa padara par imūnās atbildes reakcijas uz svešķermeņiem viņas struktūrās, piemēram, baktērijas, spermu, un pat embrijs.

Ja Rh negatīvs sieviete (5-10 procenti sieviešu), ir bērnu ar Rh pozitīvu asinis to sauc par Rh nesaderību. Mātes ķermeņa ārstēs Rh olbaltumvielas atrast viņas bērna asinīs, kā ārvalstu un antivielas, lai uzbruktu viņiem, tiklīdz abi asins veidi sajauc jebkādā veidā, kas ir nosacījums, ko sauc par rēzus slimību. Tur var arī dažreiz būt problēmas, ja māte ir O asinsgrupa un viņas mazulis ir A vai B asinsgrupa, kur mātes organisms ražo antivielas pret mazuļa sarkano asins šūnu, kad asins maisījumiem. To sauc ABO nesaderība.

Kādi ir riska faktori?

Pirmo reizi sieviete ir stāvoklī, tad bērns parasti aizsargā līdz dzimšanai tāpēc, ka mātes asinis nevar šķērsot placentu (kaut neliels daudzums mazuļa asinīs var nokļūt mātes cirkulāciju). Taču var būt daži gadījumi, kad mazuļa asinīs un mātes asins maisījumi ātrāk nekā tas, piemēram:

  • aborts
  • traumu, kas izraisa asiņošanu (piemēram, autoavārijā)
  • pēc amniocentēzes (kur asinis ir ņemts no nabas saites testēšanai)
  • pēc tam, kad CVS (kur tiek noņemts paraugs placentas pārbaudei)
  • ārpusdzemdes grūtniecība.

Jebkurā no šiem gadījumiem, antivielas būs izstrādāts kā imūnās atbildes reakcijas, kas var izraisīt bērnam ir anēmija un smagas dzelte. Ar rēzus nesaderība, tas nozīmē, ka ikreiz, kad sieviete ir stāvoklī ar Rh pozitīvu bērnu nākotnē, antivielas tiks ražota lielākas summas. ABO nesaderība nav kļuvusi nopietnāka ar katru nākamo grūtniecību. Tomēr ABO nesaderība var ietekmēt bērnu, kamēr visi antivielas iziet no mazuļa sistēmas, kad tie ir dzimuši.

Kāda ir ārstēšana?

Jo mazuļa asins grupa parasti ir zināms grūtniecības laikā, visas sievietes, kas ir rēzus negatīvs saņemt anti-D injekcijas grūtniecības laikā, lai novērstu saslimšanu ar Rēzus slimības pēc 28 un 34 nedēļām. Vada asinis tiek savākti pēc dzimšanas, lai pārbaudītu mazuļa asins grupu un ja bērns ir Rēzus pozitīvs, vēl viena injekcija tiek dota. Šīs injekcijas ir ļoti efektīvi apturēt Rh antivielas attīstot un ļaujot sievietēm grūtniecība atkal bez Rh nesaderību sarežģījumiem. Ja bērns ir Rēzus negatīvs, injekcijas nav nepieciešami.

Ja sieviete jau ir diagnosticēta Rēzus slimības grūtniecības laikā viņa tiks rūpīgi uzraudzīta, lai pārliecinātos, ka bērns ir veselīgs, izmantojot ultraskaņu. Ja nepieciešams, ārsts var pārbaudīt bērnu uz jebkuru pazīmes anēmijas ar speciālistu ultrasonogrāfijas uzraudzības un iejaukšanās.

Ja kādā brīdī mazuļa asinīs skaits ir pārāk mazs, īpašu asins apmaiņas pārliešana (vai nu pirms vai pēc dzemdībām) var dot bērnam caur nabassaiti, lai apturētu izsīkumu eritrocītu un reizēm bērnu, var būt nepieciešams piegādāts sākumā. Tomēr šīs lietas parasti nav nepieciešami, jo anti-D injekcijas ir ļoti veiksmīga.

Ar ABO nesaderības, nav preventīvi pasākumi, lai aizsargātu bērnu, bet, ja bērns izrāda pazīmes anēmiju-dzemdē vai ir ļoti aizspriedumains pēc piedzimšanas tie tiks dota fototerapiju, lai palīdzētu nojaukt ķimikālijas asinīs, kas ir izraisot to dzelte, un var būt nepieciešams arī asins pārliešanas, ja tie ir ļoti anēmija. Tas viss tiks darīts uzreiz pēc piedzimšanas, lai novērstu ilgtermiņa problēmas.

Vai tas ietekmē māti?

Mātes veselības netiks ietekmēta ar asinsgrupa nesaderība, bet asiņošana jebkāda veida grūtniecības laikā ir kaut kas sievietes vienmēr vajadzētu runāt ar savu ārstu par to, jo tas var norādīt uz problēmu, līdztekus Rh nesaderību vai ABO nesaderības.