Aromaterapie a éterické oleje, které vám pomohou přestat kouřit

Éterické oleje: rozdělení

K dispozici je celé odvětví tam věnuje pomoci přestat kouřit. Z náhradní nikotinové terapie (nikotinové žvýkačky, nikotinové náplasti, atd.) Na prášky a e-cigarety existuje tolik různých produktů a ošetření z čeho vybírat. Jedním ze způsobů, které nemusí mít slyšel o které vám pomohou přestat kouřit, je použití aromaterapie a esenciálních olejů.

Musím se přiznat, já jsem nebyl obeznámen s tímto předmětem. To by mohlo pomoci se dozvědět něco více o tom, co přesně aromaterapie a éterické oleje jsou. Pak se můžeme dozvědět o tom, které éterické oleje vám může pomoci, spolu s klady a zápory pomocí aromaterapie a esenciálních olejů, které vám pomohou přestat kouřit.

Co je aromaterapie?

Aromaterapie je praxe používání éterických olejů z rostlin a rostlinného materiálu (listy, stonky, květy, kořeny), které pomáhají spravovat a zlepšovat širokou škálu fyzických a fyziologických onemocnění. Lidé, kteří praktikují aromaterapie (aromatherapists) se domnívají, že esenciální oleje mohou pomoci stimulovat tělo a mysl způsoby, které tradiční medicína založená na důkazech nemůže.

Aromaterapie ošetření jsou použity třemi různými způsoby:

 • Rozptylující je ve vzduchu kolem vás
 • Vdechování je přímo z odpařovače
 • Poté, co je aplikován přímo na kůži

Sladká vůně Pepper

Pro většinu lidí, nejtěžší část o odvykání kouření je ovládání chutě a abstinenční příznaky. Vaše tělo neustále volá po nikotinu může způsobit:

 • Bolesti hlavy
 • Závrať
 • Úzkost
 • Nevolnost

Nejjednodušší věc na světě by bylo jen sáhnout po cigaretě a učinit všechna bolest odezní. To je místo, kde aromaterapie a éterické oleje vám může pomoci. To jsou některé z nejpopulárnějších a doporučených éterických olejů, které pomáhají při odvykání kouření:

 • Černý pepř olej (Piper nigrum), se říká, že je jedním z nejúčinnějších olejů přestat kouřit, protože vdechování ho stimuluje dýchací systém takovým způsobem, který napodobuje cigaretový kouř, který pomáhá snižovat chuť a úzkost.
 • Angelica olej (Angelica archangelica) také známý jako olej andělů Angelica olej, při vdechnutí, snižuje chuť a pomáhá lidem přestat kouřit déle než bez vdechování výparů.

Pokud si stále nejste přesvědčeni o účinnosti esenciálních olejů, existují studie, které ukazují jeho účinnost. Studie zveřejněná v Journal of alternativního a komplementární medicíny zjištěno, že ve zkušební skupině 20 účastníků, ti, kteří vdechování kapku černého pepře oleje měly jejich touhy po nikotinu snížena drasticky, ve srovnání s účastníky, kteří dostali placebo.

Ve stejné studii, účastníci, kteří dostali kapku Angelica olej inhalovat čekal mnohem déle, než se znovu kouřit, ve srovnání s těmi, kteří dostali placebo. Takže můžeme vzít z toho, že dohromady černý pepř olej a andělika olej může pomoci lidem při snižování jejich chutě a prodloužení jejich abstinenci.

Některé éterické oleje, které vám mohou pomoci přestat kouřit

Již jsme mluvili o tom, černý pepř olej a angelica olej může pomoci řídit chutě a abstinenční příznaky, ale zde je několik dalších esenciálních olejů, které vám pomohou přestat kouřit:

 • Levandule, heřmánku a bergamotu oleje mohou být smíchány dohromady a aplikovány lokálně (to znamená přímo na kůži), pro usnadnění chutě a snížení úzkosti spojené s kouřením.
 • Citrusové oleje (citron, grep, pomeranč), jsou prý způsobuje pozitivní pocity, když jsou vdechovány, který vám může pomoci, když máte pocit, podrážděný a nervózní, protože vysazení nikotinu.
 • Ylang-ylang olej je olej, který může být použit, zatímco spíte. Uvedení pár kapek na polštář nebo na tkáně a umístěn v blízkosti vaší hlavě může zmírnit stres a úzkost. Může být rovněž použit v průběhu dne, kdy se vaše chutě plížit na vás.

Nyní by bylo dobrý čas mluvit o výhodách a nevýhodách používání éterických olejů, které vám pomohou přestat kouřit. Umožňuje hovořit o výhodách jako první:

 • Aromaterapie a éterické oleje jsou přírodní, zdravé a ekologické způsob, který vám pomůže zmírnit své chutě a abstinenční příznaky.
 • Jsou snadno ovladatelné a relativně levná.
 • Nepřijdou s případnými přidanými vedlejšími účinky.
 • Mohou být použity společně s dalšími odvykání kouření ošetření.

Zde je nevýhody:

 • Aromaterapie není lék, ani je to zázračný lék.
 • To není práce pro každého.
 • Jsou to zatím být přesvědčivě prokázáno jako účinné.

Ještě éterických olejů opravdu funguje?

To je otázka, na kterou musíte odpovědět sami. Studie uvedené v tomto článku pouze ukázal, že esenciální oleje mohou pomoci snížit nebo zmírnit chuť a abstinenční příznaky, není jejich odstranění úplně. Aromaterapie a využití éterických olejů jsou klasifikovány jako doplňková léčba, takže jsou pomůcky a nástroje, které fungují vedle tradičních, vědecky ověřených procedur, jako NRTS nebo odvykání kouření pilulek. Chcete-li zjistit, zda aromaterapie a éterické oleje opravdu pracovat pro vás, pak byste měli pokračovat a zkusit to.