Aromaterapia i olejki eteryczne, które mogą pomóc rzucić palenie

Olejki eteryczne: Breakdown

Istnieje cały przemysł tam poświęcone pomaga rzucić palenie. Od nikotyny terapii zastępczej (guma nikotyny, Łata nikotyna, itp) do pigułek i e-papierosów istnieje tak wiele różnych produktów i zabiegów do wyboru. Jednym ze sposobów może nie słyszeli o, aby pomóc Ci rzucić palenie jest z wykorzystaniem aromaterapii i olejków eterycznych.

Muszę przyznać, że nie był obeznany z tym tematem ja. To może pomóc, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym, co dokładnie i aromaterapii olejki eteryczne są. Wtedy możemy dowiedzieć się o olejki eteryczne, które mogą pomóc, wraz z zalet i wad korzystania z aromaterapii i olejków eterycznych, które pomogą Ci rzucić palenie.

Czym jest aromaterapia?

Aromaterapia jest praktyka stosowania olejków eterycznych z roślin i materiału roślinnego (liście, łodygi, płatki, korzenie), które ułatwiają zarządzanie i poprawić różnorodne dolegliwości fizycznych i fizjologicznych. Ludzie, którzy praktykują aromaterapii (aromatherapists) uważa, że ​​olejki eteryczne mogą stymulować ciało i umysł w sposób, że tradycyjna, medycyna oparta na dowodach nie może.

zabiegi aromaterapii stosuje się trzy różne sposoby:

 • Dyfuzji je w powietrzu wokół ciebie
 • Wdychając je bezpośrednio z parowników
 • Mając je stosować bezpośrednio na skórę

Słodki zapach Pepper

Dla większości ludzi, najtrudniejsza część o rzuceniu palenia jest kontrolowanie łaknienia i objawy odstawienia. Twój organizm ciągle domagają się nikotyny może powodować:

 • bóle głowy
 • Zawroty głowy
 • Niepokój
 • Nudności

Najłatwiejszą rzeczą na świecie byłoby po prostu sięgnąć po papierosa i uczynić cały ból odejdzie. To gdzie i olejki eteryczne do aromaterapii może pomóc. Oto niektóre z najbardziej popularnych i polecanych olejków eterycznych, aby pomóc w rzucaniu palenia:

 • Czarny olej pieprz (Piper nigrum) jest uważane za jeden z najbardziej skuteczne rzucenie palenia oleje ponieważ wdychanie go stymuluje układ oddechowy w taki sposób, że dym papierosowy naśladuje, co pomaga zmniejszyć apetyt i niepokoju.
 • Olej arcydzięgla (Angelica archangelica) znany również jako olej aniołów Angelica oleju, po inhalacji, zmniejsza łaknienie i pomaga ludziom rzucić palenie dłużej niż bez wdychania oparów.

Jeśli nadal nie są przekonani o skuteczności olejków eterycznych, istnieją badania, które pokazują swoją skuteczność. Badania opublikowane w Journal of Medicine alternatywnych i uzupełniających stwierdzono, że w badanej grupie 20 uczestników, którzy w następstwie wdychania kroplę oleju czarny pieprz miał ich apetyt na nikotyny zmniejsza się drastycznie w porównaniu do uczestników, którzy otrzymali placebo.

W tym samym badaniu, uczestnicy, którzy otrzymali kroplę arcydzięgla oleju wdychać czekał znacznie dłużej znowu pali, w porównaniu do tych, którzy otrzymali placebo. Tak, możemy z tego, że, razem czarny olej pieprz i olej arcydzięgla może pomóc ludziom w zmniejszaniu ich pragnienia i przedłużając ich abstynencji.

Niektóre olejki eteryczne, które mogą pomóc rzucić palenie

Mówiliśmy już o tym, jak czarny pieprz i olej arcydzięgiel może pomóc zarządzać apetyt i objawy odstawienia, ale oto kilka innych olejków eterycznych, które mogą pomóc w rzuceniu palenia:

 • Olejek lawendowy, rumianku i bergamotki można mieszać i stosować miejscowo (czyli bezpośrednio na skórę), aby ułatwić zmniejszenie łaknienia i lęku związanych z paleniem.
 • Olejki cytrusowe (cytryny, grejpfruty, pomarańcze) mówi się, że przyczyną pozytywne uczucia, gdy są wdychane, które mogą pomóc, gdy czujesz rozdrażnienie lub zdenerwowany z powodu odstawienia nikotyny.
 • Olejek ylang-ylang jest olej, który może być stosowany podczas snu. Wprowadzenie kilku kropel na poduszce lub na tkanki i umieszczone blisko głowy może złagodzić stres i niepokój. Może być również stosowany w ciągu dnia, gdy apetyt pełzanie się na ciebie.

Teraz byłby dobry moment, aby porozmawiać na temat zalet i wad korzystania z olejków eterycznych, które pomogą Ci rzucić palenie. Porozmawiajmy o zaletach pierwszy:

 • Aromaterapia i olejki eteryczne są naturalne, zdrowe i ekologiczne sposób, aby pomóc złagodzić swoje pragnienia i objawy odstawienia.
 • Są łatwe w obsłudze i stosunkowo tani.
 • Nie pochodzą z żadnych dodatkowych efektów ubocznych.
 • Mogą być stosowane wraz z innymi zabiegi rzucania palenia.

Oto zalety:

 • Aromaterapia nie jest lekiem, ani nie jest panaceum.
 • To nie działa na wszystkich.
 • Są jeszcze definitywnie udowodniono skuteczne.

Czy olejki eteryczne naprawdę działa?

To pytanie trzeba odpowiedzieć samemu. Badania wymienione w tym artykule tylko pokazał, że olejki eteryczne mogą pomóc zmniejszyć lub złagodzić objawy odstawienia i pragnienia, nie wyeliminuje ich całkowicie. Aromaterapia i stosowanie olejków eterycznych są klasyfikowane jako terapii uzupełniającej, a więc są pomoce i narzędzia, które działają obok tradycyjnych, sprawdzonych naukowo metod leczenia, jak NRTs lub pastylki do zaprzestania palenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy olejki eteryczne do aromaterapii i naprawdę pracować dla Ciebie to należy iść dalej i spróbować.