Aromaterapia a éterické oleje, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť

Éterické oleje: rozdelenie

K dispozícii je celé odvetvie tam venuje pomôcť prestať fajčiť. Z náhradnej nikotínovej terapie (nikotínové žuvačky, nikotínové náplasti, atď.) Na prášky a e-cigarety existuje toľko rôznych produktov a ošetrenie z čoho vyberať. Jedným zo spôsobov, ktoré nemusia mať počul o ktoré vám pomôžu prestať fajčiť, je použitie aromaterapia a esenciálnych olejov.

Musím sa priznať, ja som nebol oboznámený s týmto predmetom. To by mohlo pomôcť sa dozvedieť niečo viac o tom, čo presne aromaterapia a éterické oleje sú. Potom sa môžeme dozvedieť o tom, ktoré éterické oleje vám môže pomôcť, spolu s klady a zápory pomocou aromaterapie a esenciálnych olejov, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť.

Čo je aromaterapia?

Aromaterapia je prax používania éterických olejov z rastlín a rastlinného materiálu (listy, stonky, kvety, korene), ktoré pomáhajú spravovať a zlepšovať širokú škálu fyzických a fyziologických ochorení. Ľudia, ktorí praktizujú aromaterapia (aromatherapists) sa domnievajú, že esenciálne oleje môžu pomôcť stimulovať telo a myseľ spôsoby, ktoré tradičná medicína založená na dôkazoch nemôže.

Aromaterapia ošetrenie sú použité tromi rôznymi spôsobmi:

 • Rozptyľujúce je vo vzduchu okolo vás
 • Vdychovanie je priamo z odparovače
 • Potom, čo je aplikovaný priamo na kožu

Sladká vôňa Pepper

Pre väčšinu ľudí, najťažšie časť o odvykanie fajčenia je ovládanie chute a abstinenčné príznaky. Vaše telo neustále volá po nikotíne môže spôsobiť:

 • bolesti hlavy
 • závrat
 • úzkosť
 • nevoľnosť

Najjednoduchšia vec na svete by bolo len siahnuť po cigarete a prijať všetky bolesť odznie. To je miesto, kde aromaterapia a éterické oleje vám môže pomôcť. To sú niektoré z najpopulárnejších a odporúčaných éterických olejov, ktoré pomáhajú pri odvykaní od fajčenia:

 • Čierne korenie olej (Piper nigrum), sa hovorí, že je jedným z najúčinnejších olejov prestať fajčiť, pretože vdychovanie ho stimuluje dýchací systém takým spôsobom, ktorý napodobňuje cigaretový dym, ktorý pomáha znižovať chuť a úzkosť.
 • Angelica olej (Angelica archangelica) tiež známy ako olej anjelov Angelica olej, pri vdýchnutí, znižuje chuť a pomáha ľuďom prestať fajčiť dlhšie ako bez vdychovaniu výparov.

Ak si stále nie ste presvedčení o účinnosti esenciálnych olejov, existujú štúdie, ktoré ukazujú jeho účinnosť. Štúdia zverejnená v Journal of alternatívneho a komplementárne medicíny zistené, že v skúšobnej skupine 20 účastníkov, tí, ktorí vdychovanie kvapku čierneho korenia oleja mali ich túžby po nikotíne znížená drasticky, v porovnaní s účastníkmi, ktorí dostali placebo.

V rovnakej štúdii, účastníci, ktorí dostali kvapku Angelica olej inhalovať čakal oveľa dlhšie, než sa znovu fajčiť, v porovnaní s tými, ktorí dostali placebo. Takže môžeme vziať z toho, že dohromady čierne korenie olej a archangelika olej môže pomôcť ľuďom pri znižovaní ich chute a predĺženie ich abstinencii.

Niektoré éterické oleje, ktoré vám môžu pomôcť prestať fajčiť

Už sme hovorili o tom, čierne korenie olej a angelica olej môže pomôcť riadiť chute a abstinenčné príznaky, ale tu je niekoľko ďalších esenciálnych olejov, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť:

 • Levandule, harmančeka a bergamotu oleje môžu byť zmiešané dohromady a aplikované lokálne (to znamená priamo na kožu), pre uľahčenie chute a zníženie úzkosti spojenej s fajčením.
 • Citrusové oleje (citrón, grep, pomaranč), sú vraj spôsobuje pozitívne pocity, keď sú vdychované, ktorý vám môže pomôcť, keď máte pocit, podráždený a nervózny, pretože vysadenie nikotínu.
 • Ylang-ylang olej je olej, ktorý môže byť použitý, kým spíte. Uvedenie pár kvapiek na vankúš alebo na tkanivá a umiestnený v blízkosti vašej hlave môže zmierniť stres a úzkosť. Môže byť tiež použitý v priebehu dňa, keď sa vaše chute plížiť na vás.

Teraz by bolo dobrý čas hovoriť o výhodách a nevýhodách používania éterických olejov, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť. Umožňuje hovoriť o výhodách ako prvý:

 • Aromaterapia a éterické oleje sú prírodné, zdravé a ekologické spôsob, ktorý vám pomôže zmierniť svoje chute a abstinenčné príznaky.
 • Sú ľahko ovládateľné a relatívne lacná.
 • Neprídu s prípadnými pridanými vedľajšími účinkami.
 • Môžu byť použité spoločne s ďalšími odvykanie od fajčenia ošetrenie.

Tu je nevýhody:

 • Aromaterapia nie je liek, ani je to zázračný liek.
 • To nie je práca pre každého.
 • Sú to zatiaľ byť presvedčivo preukázané ako účinné.

Ešte éterických olejov naozaj funguje?

To je otázka, na ktorú musíte odpovedať sami. Štúdia uvedené v tomto článku len ukázal, že esenciálne oleje môžu pomôcť znížiť alebo zmierniť chuť a abstinenčné príznaky, nie je ich odstránenie úplne. Aromaterapia a využitie éterických olejov sú klasifikované ako doplnková liečba, takže sú pomôcky a nástroje, ktoré fungujú vedľa tradičných, vedecky overených procedúr, ako NRTS alebo odvykanie od fajčenia piluliek. Ak chcete zistiť, či aromaterapia a éterické oleje naozaj pracovať pre vás, potom by ste mali pokračovať a skúsiť to.