Anne sütü hakkında her: pompalamak için nasıl – ne zaman başlamak – ne kadar kullanmak

anneler mümkün olan her şekilde çocuklarının bakımı konusunda giderek bilinçli olma ile, ama kariyerlerinin ödün vermeden, her yeni annenin çantasında bir esansiyel göğüs pompadır. Bu aynı zamanda herhangi bir emzirme sorunları muzdarip veya sadece ayrıca bebek besleme sürecinde kendi ortağı ve aile üyeleri dahil etmek istiyorsanız anneler için çok faydalıdır. Birçok farklı türde Kolayca mevcuttur, meme sadece anne etrafında değil ama çok çoklu başka faydalar olduğunda bebeği beslemek yardımcı olmaz pompalarının. Bu akıllı cihazın genel bir bakış için okumaya devam edin.

Bir Göğüs Pompası nedir?

Bir göğüs pompası anne sütü ifade yardımcı olacak bir bebeğin emme hareketi taklit eden bir makinedir. Bir meme falanjında ​​veya kalkan meme üzerine oturan, el ile çalıştırılan veya elektrik ile bir pompa ve ifade edilen süt toplayan bir şişeden oluşur.

Ne Zaman Göğüs Pompası Kullanmaya Başla miyim?

Sen hemşirelik yolunda geliyor tıbbi sorunları vardır bebeğiniz durumunda doğar en kısa sürede bir süt emme pompası kullanılarak bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Özel ihtiyaçları olan Erken zor memeyi bulmak bebekler, katları veya çocuklar da erken pompalamayı gerektirebilir. hemşirelik iyi ilerliyor Ancak, doktorlar meme karışıklığı önlemek için şişeyi tanıtmadan önce bir ila üç hafta bekliyor önerilir.

Bir Göğüs Pompası ne amaçla kullanılır?

anne sütü ifade etmek için kullanılır, bir göğüs pompası sadece çalışmak veya emzirme bir mola dönmek istiyorum anneler için çok önemlidir, ancak aynı zamanda korumak ve hatta süt arzını arttırır yardımcı olur. Neden Göğüs Pompası Kullanılır: Pompalama süt üretimini uyarır ve emzirme sorunları yaşıyor anneler için etkili bir çözümdür. Bir göğüs pompası çok tıkalı göğüsler neden rahatsızlık azaltır.

Nasıl Göğüs Pompası Kullanılır?

göğüs pompası başlarken olduğu gibi kolay tek iki-üç olarak! Basitçe meme üzerinden meme kalkanı yerleştirmek ve ifade başlamak için pompa. Eğer bir elektrik veya pille çalışan bir pompa kullanıyorsanız, bu basitçe açmadan içerir, ancak bir manuel pompa kullanıyorsanız, bunu elle pompalamak gerekecektir.

İpuçları Meme Süt Pompa için

İşte anne sütü pompa hazırlanmasında yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Relax: dinlenmek için sakin bir yer bulma salmayı teşvik yardımcı olur
 • Masaj: Hızlı bir meme masajı, yerçekimi üzerine düşeni yapması, ya da sıcak bir kompres yardım başlayalım üzerine eğilerek
 • eller serbest pompalama sutyen yatırım: Bu sutyen yerinde pompayı bir kitap, metni okumak, hatta bilgisayar üzerinde çalışmak için serbest bırakarak tutar. Bazı anneler bile hemşirelik sutyen için lastik bantlar eski spor sutyen delik kesilmesi veya takılarak kendi eller serbest sütyen yapmak
 • düşük ayarda başlayın: Bir elektrik pompası kullanırken, en düşük ayarda başlamasını sağlamak yoksa ve rahat olsun yavaş yavaş yükselir

Ne zaman Hand tarafından Meme Süt Ekspres ve Sen Nasıl Yaparsınız?

elle anne sütü pompalama, emzirirseniz ve sadece ara sıra süt ifade etmek ihtiyacı hissediyorum isterseniz sizin için doğru seçenek olabilir. İşte bunu nasıl olduğunu:

 • Ellerinizi yıkayın: Bebekler duyarlıdır ve her zaman hijyen sağlamak için önemlidir
 • Masaj: Nazik meme masajı ya da sıcak bir havlu yardımı daha kolay süt ifade etmek yapım salgılanmasını teşvik edecektir. Hatta yerçekimi yardımı izin öne eğilmek olabilir
 • Doğru pozisyon alma: Baş ve işaret parmağı kullanarak, areola arkasında yaklaşık bir inç bir C
 • Hızlı: göğüs duvarına doğru parmaklarınızı basın ve süt ifade etmek için bir hafif engebeli hareketini kullanın
 • Saklama: depolamak için temiz bir şişeye ifade süt toplamak

Ne Kadar Meme Milk Pompa için?

Ne kadar pompa esas küçük bir tüketir ne kadar bağlıdır. Fazla pompalamak için, bu nedenle büyük miktarlarda pompalamak yapamıyorsanız haksız yere endişeli alamadım her zaman gerekli değildir.

 • Orada anne sütü pompa hangi sıklıkla hakkında hiçbir set kuralı. Pompalama anne sütü öncelikle bebeğinizin kaç yaşında bağlıdır. Bir süre içinde, pompalama yapabilir süt miktarı giderek artar
 • Ne kadar da boşaltmak istediğinizde size pompalanır sonra göğüsleriniz nasıl hissettiğini bağlıdır.
 • ayrıca süt verme bezleri ne kadar büyük bağlıdır pompalamak için ihtiyaç ne kadar. senin bezlerinin büyüklüğü göğüslerinizin boyutundan farklı olduğunu unutmayın
 • hızlı kırıklığına eğer iyi bir pompa yaklaşık 20 ila 30 dakika içinde her iki meme pompalamak olabilir
 • Sürekli uygulama ile, göğüsler pompaya şekilde ayarlanır olarak, daha fazla süt pompalamak mümkün ve size kaliteli süt verecek
 • Eğer süt benzer miktar almak emin olmak için iki arasındaki pompalama oturumlarında önemli bir zaman farkı tutun.
 • Bebeğinizin beslenme başına 24 saatlik zaman diliminde alır ve ne kadar süt bilmek daha önemlidir

çok anne sütü pompa konusunda tek bir kural yoktur. Yani, kendi kolaylık senin anne sütü pompa ve bebeğinizin ihtiyaçlarına göre. Kimse sizden daha vücudunuzun daha iyi bilir.

Nasıl Anne sütünü saklamak için?

Sütün yağ oranı sürekli bir değişim geçirmekte olarak anne sütü saklama oldukça zor olabilir. ilk şey sütünüzü çıkıyor konusunda dikkatli olmalıdır. Bu size süt pompalanan zaman bilmek ve önce en eski birini kullanmasını sağlar.

 • Sen uzun bir süre için taze tutmak için, hava geçirmez bir plastik veya cam kap içinde Anne sütünü saklamak olabilir
 • Genellikle pompa Bebeğinizin tüketimine göre süt saklamak için izin veren bir ölçüm ölçeğine sahip bir saklama kabı ile birlikte gelir
 • bebek, zamanla bu yana, onun besin değeri azalma gösterir önceki dönemlerde süt tüketen emin olmak için daha iyi olmasına rağmen süt, sıcaklığa bağlı olarak belli bir süre dondurucuda saklanabilir

Nerede Pompalama sonra Anne sütünü saklamak için?

Eğer dondurucuda süt orada saklanır bildiğinde göğüsleri süt Pompa bir rahatlama olur. Sen sürecini her zaman geçiren tutmak gerekmez. Bu süt on iki ay taze formu iki hafta saklanabilir. Bunu saklamak zaman Ancak, şunu da aşağıdaki işaretçileri tutun.

Nasıl dondurun ve Meme Milk çözülme?

Zaman donma ve çözülme anne sütü önemli bir sınırlamadır. çözülmüş süt soğutma 24 saat içinde tüketilen değilse veya oda sıcaklığında 1 saat sonra, yağma edecektir. çözülmüş sütün yaklaşık bir dezavantaj tekrar donmuş edilemez olmasıdır. Aşağıdaki taze ve iyi kalitede süt tutmaya yardımcı olmalıdır.

1. Donma Anne Sütü

 • donma ederken, bebeğiniz için uygun kısmına göre kaplarda saklayın unutmayın. 50 mi alımı başına tüketilirse, buna göre saklayın. Bu size süt boşa harcamayın emin olmak için yardımcı olur.
 • kolayca elden edemez hangi kaplarda bunu dondurulmamalıdır. Bu güçlük artar ama aynı zamanda kirleri de sızmasına imkan veren sadece.

2. Çözülme Anne Sütü

 • Her zaman süt çözülmüş gerekiyor ve haşlanmış olmayabileceğini unutmayın. bu, uygun bir sıcaklığa ulaşıncaya kadar su altında içinde süt var kabı tutun.
 • Ayrıca gecede ana bölmeye buzunu ve ertesi gün oda sıcaklığında kullanabilirsiniz sağlayabilirsiniz.
 • Buz çözme veya süte besin öldürür olarak ısınma için mikrodalga kullanmayın. Sıcak noktalar da sütün kalitesinin artması gelişebilir.

3. Ne Kadar Anne Sütü Saklanan edilebilir?

 • Eğer buzdolabının dondurucu bölümünde sütünü saklamak iseniz, iki haftalık bir süre için taze kalacak. Ne kadar erken bu süt kullanabilirsiniz, o kadar iyi olduğunu.
 • Bazı buzdolapları, bir dondurucu gibi ayrı bir bölme vardır. Bu daha az sıklıkta açılır ve 0⁰ F, üç aydan altı aya kadar süt taze tutar gibi.
 • Derin dondurucu, nispeten taze en uzun süt tutun. Bu on iki aylık bir süre için muhafaza edilebilir.
 • Eğer taze ve bir gün içinde tüketilen olmasını süt ister Ancak, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi sütü saklamak için en iyi yolu altı ila sekiz saat boyunca oda sıcaklığında olduğunu göstermektedir