Anksiyete için en iyi 7 Uçucu Yağlar

Uçucu yağlar, yüzyıllardır İsa doğduğu üzerine buhur ve mür ile vaftiz edildi zaman İncil günlerde kadarıyla uzanan gelmiş. Bunlar Çin, Mısır, Hindistan ve Güney Avrupa dahil olmak üzere çeşitli kültürlerde, eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Bazı uçucu yağlar bile mumyalama işleminin bir parçası olarak ölü uygulanmıştır. Artıkları 2.000 yıldan daha eski kalma mezarlar bulunmuştur Bunu biliyoruz çünkü! Uçucu yağlar da uçucu yağlar Dünya Savaşı sırasında tedavi askerlere yardım edebileceğini öğrendim Fransız cerrah Jean VALNET, tarafından ortaya atılmıştır aromaterapi, yaygındır – ilaçlar kıt olduğu bir zaman.

Uçucu yağlar güzelliği onlar çiçekler, yapraklar, ağaç kabuğu veya bitkilerin köklerinden çıkarılan doğal olmasıdır. Eğer kimyasal madde veya katkı ile seyreltilmiş edilmemiş yağlar, yani saf uçucu yağlar kullanmak emin olmak için en iyisi olsa da, bir şekilde dahil Çeşitli hastalıklara çok ihtiyaç duyulan rahatlama ve şifa sağlayabilir anksiyete için doğal ilaç .

Anksiyete İçin En İyi Uçucu Yağlar

Anksiyete, 58 bakımevi hastaları kez elle masaj verildi Sağlık Bilimleri Amerikan Koleji tarafından son zamanlarda 2014 çalışma önemlidir.Genel, böyle bir uçucu yağ karışımı gibi doğal çözüm sahip hale getirirken diğer gün ve dışarı gün yüzüne sert bir savaş olduğunu tatlı badem yağı ile yüzde 1.5 seyreltme temel bir yağ harmanı ile bir hafta süreyle günde. esansiyel yağ karışımı esansı, buhur ve lavanta eşit oranlarda Bu uçucu bitki yağlarının oluşuyordu. aromaterapi el masajı alınan tüm hastalar bu temel yağ karışımı ile yalnız masajdan daha ağrı ve depresyon yönetimi için daha etkili olduğu aromaterapi masajı olduğunu sonuçlandırılması, daha az ağrı ve depresyon bildirilmiştir.

İşte anksiyete için en iyi şartları yağların bazıları şunlardır:

1. Lavanta ( Lavandula angustifolia )

En yaygın esans olarak kabul lavanta yağı faydaları sakinleştirici, rahatlatıcı bir etkiye sahip bulunmaktadır. Bu bir sinir sistemi onarıcı olarak kabul edilir ve iç huzur, uyku huzursuzluk, sinirlilik, panik saldırıları, sinir mide ve genel sinir gerginliği ile yardımcı olur.

Uçucu Yağlar El Kitabı: Fen, Teknoloji ve Uygulamaları, İkinci Baskı bir işaret lavanta uçucu yağ teneffüs içeren klinik çalışmaların bir dizi olmuştur belirtiyor stres azalma ve anksiyete. Kapsüller aracılığıyla sözlü lavanta esansiyel yağı kullanılarak bir çalışma, bir kaygıyı tetikleyen bir film izlerken anlamlı plasebo ile karşılaştırıldığında arttığını kalp hızı değişimi bulundu. Bu lavanta anksiyolitik etkileri olduğunu ileri sürdü.

Daha fazla araştırma koroner arter bypass cerrahisi uygulanan hastalarda ve diş hekimi ziyaret kişilerde anksiyete düşürmek için lavanta kabiliyetini gösterir.

2. Rose ( Rosa Damascena )

Yararlarından biri esansiyel yağı o anksiyete ve depresyon giderici panik ataklar ile yardımcı kederli ve şok için lavanta sonra çok duygusal kalbe yerleşmeden ve belki en popüler ikinci olduğu yükseldi. Yayınlanan ilk defa hamile olduğunu kadınların çalışmada İran Kızılayı Tıp Dergisi’nde yağı gül ile, kadınların bir grup 10 dakikalık teneffüs ve ayak banyosu alındı, başka bir grup, 10 dakikalık ılık su ayak banyosu aldı ve bir kontrol grubu ile mukayese edilmiştir. Bulgular aromaterapi gösterdi ve ayak banyosu Nulliparlarda aktif fazda kaygıyı azaltır.

3. Kabe samanı ( Vetiveria zizanioides )

Güve otu yağı genellikle kendini bilme, sükunet ve istikrar ile yardımcı travma kullanılan sakin, topraklama ve güven verici enerji vardır. Bir sinir sistemi tonik, bu sinirlilik ve aşırı hassasiyeti azaltır ve aynı zamanda panik atak ve şok yararlıdır. Yayınlanan bir çalışmada Doğal Ürün Araştırması sıçanlarda anksiyete benzeri davranışları inceleyen güve otu yağı fazla araştırma bu bulguyu teyit etmek gereklidir olsa, anksiyete etkileri düşürücü yararlı olabileceği sonucuna varıldı.

4. ylang ylang ( kananga odorata )

Bu popüler uçucu yağ nedeniyle sakinleştirici ve canlandırıcı etkilere anksiyete ve depresyon tedavisinde olabilir. Ylang ylang neşe, cesaret, iyimserlikle yardımcı olur ve korkaklık rahatlatır. Kalp ajitasyon ve sinir çarpıntı sakin olabilir ve uykusuzluk ile yardımcı olabilecek bir orta güçlü bir yatıştırıcı vardır.

bergamot ve lavanta yağlarıyla birlikte ylang-ylang yağı kullanan Kore’de Geochang İl Koleji tarafından yapılan bir 2006 çalışmada, bir zamanlar dört hafta boyunca günde psikolojik stres tepkileri ve serum kortizol seviyelerini, hem de gerekli olan müşterilerin kan basıncını azaltılmış hipertansiyon. cilde duyarlılığı artırıcı veya rahatsız edici olabileceğinden, ylang-ylang kullanırken dikkatli olun; düşük kan basıncı koşullarında kullanmayın.

5. Bergamot ( Citrus bergamia )

Bergamot yaygın Earl Grey çayda bulunan ve kendine has bir çiçek tat ve aromasını sahiptir. Bergamut yağı sakinleştirici ve genellikle enerji sağlayan depresyon tedavisinde kullanılan; Ancak, aynı zamanda gevşemeler oluşturduğunu uykusuzluk yardımcı ve agitation.It azaltabilir sıçanlarda strese kortikosteronların tepkisini azaltmak için kanıtlanmış ve 2011 yılında yapılan bir başka ilginç çalışma katılımcılara bergamot depresyon tedavisinde yardımcı olur ya içerir uçucu yağ harmanlanmış tatbik ettiğini varsaymaktadır be kaygı. Harmanlanmış esansiyel yağı, lavanta ve bergamot yağı oluşuyordu.

Plasebo ile karşılaştırıldığında, uçucu yağ önemli neden harmanlanmış kan basıncı azaltmak için doğal yollarla kontrol grubuna göre daha sakin ve rahat olarak kendilerini alan harmanlanmış uçucu yağ grubunda ve nabız oranı ve katılımcıların. Bergamot genellikle güvenlidir, ama buna güneş yanığından ve döküntü riskini artırabilir anlamına Forosansitize olduğunu. Bu güneşe maruz kalmanın 12 saat içinde kullanımını önlemek için en iyisidir.

6. Papatya ( Chamaemelum nobile )

Huzurlu, sakinleştirici koku, papatya faydaları iç ahenk ve sinirlilik, overthinking, anksiyete ve endişe azalır. papatya içinde antidepresan aktivitesi üzerine Tıp Pennsylvania Üniversitesi görevlendirilen eksploratif çalışma bu esansiyel yağ onun daha önce gözlenen anksiyolitik aktivite ek olarak meydana klinik olarak anlamlı antidepresan etkinlik temin edebileceğini öne bulundu.

Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi tarafından yayınlanan bir başka çalışma papatya kapsülleri anksiyete belirtilerini hafifletmek için gösterilmiş olduğu bulunmuştur. Papatya yağı özellikle yakupotu alerjisi olan herkesle, alerji bazı küçük riski haricinde genellikle güvenlidir.

7. buhur ( Boswellia carteri veya Boswellia sakrumlar )

Frankincense bir sakinleştirici ve sakin enerjiyi hem de ruhsal bir topraklama sağlar, çünkü depresyon ve anksiyete tedavisi için mükemmeldir. Aromaterapi, bu meditasyon derinleştirmek ve zihin sessiz yardımcı olur. Bir 1’de bergamot ve lavanta yağlarıyla Karışık: bir aroma El masajı 1 oranında, sığla Kore’de Keimyung Üniversitesi çalışmasında terminal kanser hastası bakımevi hastalarında ağrı ve depresyon üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur.