Ako zabrániť zubný kaz ľahko

Väčšina ľudí má tendenciu brať zdravie ústnej dutiny za samozrejmosť, čo je dôvod, prečo zubné problémy sú úplne prevládajúci vo všetkých vekových skupinách. Ale vedeli ste, guma ochorenia a zubný kaz je tiež jedným z najviac ľahko predchádzať chorobám? Zubný kaz nastane, keď dostane zubnú sklovinu erodované, čo vedie k dier alebo dutín v zuboch. Ak sa nelieči včas, môžu tieto dutiny ďalej zhoršovať ohroziť celý zubov, žuvačky alebo dokonca koreňového kanálika. Avšak dobrou správou je, že je možné, aby zmariť zubného kazu u rozumných a jednoduchých prostriedkov.

Ako sa vyhnúť zubný dutinu?

Niektoré spôsoby, ako zabrániť zubný dutinu patria nasledujúce:

1. Riadne Režim Starostlivosť o ústnu dutinu

Prijatím správnu ústnu hygienu rutina môže ísť dlhú cestu pri zabezpečovaní svoje zuby proti baktériám a plaku nahromadenie, ktoré sú škodlivé pre zdravie vašich zubov. Čistenie zubov dvakrát denne, a to ako v ranných hodinách a večer je dôležitým krokom v starostlivosti o ústnu dutinu. Uistite sa, že váš kefka dostane všetky trhliny, povrchy vrecká a rohy vašich zubov. Tiež nezabudnite čistiť jazyk jemne škrabkou jazyka alebo zubnou kefkou, pretože môže obsahovať baktérie rovnako.

2. dentálne nite

Dentálne nite denne aspoň raz môže odvrátiť výskyt zubnú dutinu a iných ochorení parodontu, pretože pomáha odstrániť všetky zvyšky jedla častice z pod ďasien, teda zastavenie baktérií usadiť sa v zuboch. Tiež niť môže dostať do drobných trhlín, že kefové štetiny nemusí byť schopný dosiahnuť.

3. Ústna voda

Používanie ústna voda k udržaniu čistého ústa môže byť pridaná vzpruha pre ústnu hygienu. Povlak a baktérie sa zvyčajne vyvíjajú v malých priestoroch medzi zubami a pozdĺž línie ďasien, dávať cesta k zubnej dutiny. Antibakteriálne schopnosti ústna voda môže pomôcť odstrániť všetky zvyšné baktérie, a tým chráni zuby pred predčasným rozpadom. Preto vypláchnuť ústa ústnou vodou po čistení zubov.

4. Obmedziť príjem cukru

Vyhnúť sladkých potravín, ako sú šťavy a sýtených nápojov, ktoré prispievajú k rozvoju zubného kameňa môže zohrávať významnú úlohu pri podpore zdravé zuby. Cukor môže reagovať s baktérií prítomných v ústach pre generovanie kyseliny, ktorá môže erodovať zubnú sklovinu a vyplývajú zubného kazu a dutín.

5. Použitie fluoridu Zubná pasta

Mnohí ľudia chcieť vedieť, ako sa zubná pasta predchádza vzniku zubného kazu. Môžete využiť pomocou zubnú pastu, ktorá obsahuje fluorid, ako to môže pomôcť podporiť zubnú sklovinu v boji proti nadmerné hromadenie zubného plaku, ktorý najčastejšie spôsobuje dutín.

6. začlenil zdravých stravovacích návykov

Apt zmeny stravovacích návykov môžu nielen zatknúť zubného kazu, ale tiež môže zvrátiť ho. Je to určite dobrý nápad znížiť časté snacking. Jesť alebo piť po celý deň, je možné vystaviť svoje zuby k neustálym útokom, a to najmä zo škrobnatých a sladkých potravín. Namiesto toho, pravidelné pitnej vody, ako v, ktoré majú dúškami medzi uhryznutie môže ukázať ako užitočné.

7. Opt za zub zdravé potraviny

Strava môže mať vplyv na pohodu tela ako celok, vrátane orálneho zdravia. Jesť potraviny bohaté na vápnik, ako collards, kel, brokolica, mliečne výrobky, atď môžu parazitovať silné kosti a zuby. Vyhnúť sa prebytok spracované alebo nezdravé potraviny ako čipsy, keksy a pod integrovať čerstvej zeleniny a ovocia, ako ružičkový kel, hrach, banány, ktoré podporujú tvorbu slín do svojho jedálnička, takže baktérie sú schopné zostať na zuboch. Potraviny s vysokým obsahom probiotík, ako je kefír, kombuchy a fermentovaných potravín, ako je kapusta, kimchi, atď. Môžu stimulovať rast užitočných baktérií, ktoré sa môžu chopiť expanziu plaku a zubného kazu.

8. Plán Pevné Návštevy u zubára

Pravidelné stretnutia so svojím zubným lekárom pre prehliadky a čistenie zubov, aj keď si myslíte, vaše zuby vyzerajú zdravo. Brať do úvahy všetky zápalu ďasien, krvácanie pri čistení, alebo bolesť a poraďte sa so svojím zubára ihneď, aby sa zabránilo možným komplikáciám neskôr.

často kladené otázky

Niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa zubného kazu sú nasledovné:

1. Prečo Zuby Decay?

Zubný kaz môže dôjsť z niekoľkých dôvodov –

  • Mať pocit sucha v ústach (menej slín) ako slina pomáha pri odplavenie škodlivé baktérie, ktoré môžu zničiť zubnú sklovinu
  • Časté snacking na sladké veci
  • Nedostatok čistoty ústnej
  • Nedostatok pravidelné zubné skríningu a check-ups

2. Ako sú dutín vytvorených?

Dutiny všeobecne tvoriť kvôli potravín a baktérií. Baktérie zodpovedné za tvorbu plaku majú tendenciu sa darí na cukor nájdené v nápojov a potravín, ktoré produkujú kyseliny, ktorá vedie k tvorbe bakteriálneho povlaku. Postupom času sa tento plak stvrdne a stane vhodným miestom pre baktérie množiť.

V dôsledku priebehu času, doska začína narúša zubnú sklovinu (vonkajší ochranný povlak zubov), aby malé otvory v sklovine. Keď sa dostane smalt zničené baktérie začnú útočiť na dentín, ďalšie vrstvy zubov. Kyselina a baktérie môžu aj naďalej jesť do štruktúry zubov, ničí buničiny, krvné cievy, nervy a nakoniec spôsobí zubný absces alebo dutiny.

3. Ako sa vám vedieť, či vaše zuby sú Rozpadajúce?

Viac často ako ne, nemusí mať žiadne znateľné príznaky rozpadajúce sa zuby. Avšak, s kaz zhoršujúce sa vám môžu začať pociťovať citlivosť na bolesť zubov, zub pri pití alebo jesť niečo studeného, ​​horúci alebo sladké. Viditeľné diery sa môžu objaviť v zuboch. Tiež si môžete všimnúť čierne, hnedé alebo biele škvrny na povrchu zuba.

4. Môžete Reverzný zubného kazu?

Zvrat zubného kazu môže závisieť od rozsahu poškodenia. Ak je zistená včas, môže byť nápravné opatrenia prijaté na jej odstránenie. Avšak, ak sa vytvorí dutina, lekár môže dať náplň po odstránení rozkladal materiál.

5. Ako zabrániť dieťa zubný kaz?

Môžete zabrániť tomu, detskú zubný kaz od:

  • Predstavujeme svoje dieťa na dobrej ústnej hygieny rutina
  • Zabezpečiť, aby si čistí a používa každý deň niť
  • Že mu zabezpečujú zdravé potraviny
  • Udržať kontrolu na jeho príjmu potravín obsahujúcich cukor

6. ktorom ľudia sú náchylnejší k riziku vzniku zubného kazu?

Ľudia, ktorí fajčia, nasledovať zlú ústnu hygienu rutinné vo výške absenciu kefovanie a flossing zuby na dennej báze, alebo konzumovať sladké potraviny alebo sacharidy vo veľkých množstvách môžu byť náchylnejší k riziku vzniku zubného kazu. Orálne zdravie je neoddeliteľnou súčasťou našej celkovej pohody. Väčšina ľudí, vek napriek tomu, sú náchylné k rozvoju dutín. Nikdy nie je príliš neskoro na to postarať sa o situácii a podniknúť konkrétne kroky na ochranu a obnovenie zdravia ústnej dutiny a zastaviť problémy so zubami.