Ako skontrolovať rakoviny prsníka bezpečne z domova

Mamička Angelina nemal potuchy, prečo jej dieťa náhle zastavil kŕmenie od jej pravého prsníka. Lekári diagnostikovaná veľa možností, ako je mlieko, môže byť vysychanie alebo, že mlieko sa obrátila na pus.When absces bola vytvorená a odstránená, bolo podozrenie na rakovinové. V čase, keď jej diagnóza vyšla, bola už na štvrtej etapy rakoviny.

Bezpočet žien podľahne rakovine prsníka, dozvedieť sa o tejto smrteľnej choroby, keď je príliš neskoro. 37 rokov stará matka Angelina bola jedna taká žena. Doktori mi stále hovoril, mlieko by mohlo byť vysychanie, že by som mal použiť vykurovacie podložky, že by som mal čerpať mlieko v pravidelných intervaloch, a že moja mlieko obrátil na hnisu. Keď žiadal, aby podstúpiť operáciu odstrániť vrecká hnis, lekár podozrenie, knedlík, že rakovinové. Keď sa správa o biopsia vyšiel, jeho obavy boli ukázala ako správna. Rakovina Reddys sa rozšírila na stupeň štyri.

Rakovina prsníka je nákladná záležitosť

Erny Vivian povedala, že cítila kamenné-like hrčku v prsníku v roku 2014. Vtedy jej bolo 37 rokov. Akonáhle testovaný, ona bola diagnostikovaná s rakovinou etapa dve v jej ľavom prsníku. Podstúpila operáciu a 16 zasadnutí chemoterapia, 31 kolesá žiarenia. To všetko za účelom odstránenia knedlík. Strávila RS 10 státisíce výmenou za zdravý život znova.

Ale je tu nádej?

Podľa Dr. réètì Jain, lekárske onkológ u ​​Mumbais Jaslok nemocnici, kým už v menej ako päť rokov by etapa štyria pacienti s rakovinou prsníka dala perspektívu 6-8 mesiacov od lekárov. Ich šanca na prežitie za 8 mesiacov bola nízka. Dnes, však, lekárske objavy dali nádej pre mnoho žien, ktoré podstupujú tento proces.

Zákroky, ako je anti-HER2 terapia injekčným hormonálna terapia, atď., Môže predĺžiť život a nechať dokonca aj ženy s ťažkou rakovinou majú 4-5 roky so svojimi blízkymi. Včasná detekcia samozrejme prináša vyššiu šancu na prežitie a pravdepodobnosť, že pacient bude ušetrený z dostať pŕs odstránené chirurgicky (mastektómia)

Aké sú rizikové faktory, ktoré spôsobujú rakovinu prsníka?

Nasledujúce sú známe ako hlavné príčiny rakoviny prsníka u žien.

 • Žijúci v metropolitných miest
 • Alkohol a cigarety Spotreba
 • Obezita
 • Rodinná anamnéza rakoviny
 • Mať deti v neskoršom veku
 • Nedostatok telesné cvičenie
 • Vystavenie škodlivých chemických látok (v potravinárstve, kozmetika, atď)
 • Vezmeme-Antikoncepcia prášky

Štatistiky ukazujú, že rakovinové výskyt smrteľnej choroby je vyššie u metropolitné cities.The životný štýl, ktorý podporuje obezitu, konzumácia alkoholu, a mať deti v neskoršom štádiu existuje podozrenie, že atribúty, ktoré je známe, že zvyšujú riziko vzniku rakoviny prsníka. Priemerný vek žien, aby sa postihnutým rakovinou prsníka bude tiež nižšia, z roka na rok. Indické ženy sa zistí, že dostať rakovinu prsníka o desať rokov skôr než u žien v užívateľskej west.Women v Indii sú stále rakoviny prsníka ako mladý ako 19 rokoch.

Má Estrogén mať úlohu pri rakovine prsníka?

Mať deti pred dosiahnutím veku 30 môže znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka. Áno, akékoľvek expozícia prebytočné estrogén zvyšuje riziko. To je dôvod, prečo majú deti pred veku 30 rokov môže znížiť riziko rakoviny prsníka cancer.When žena je tehotná a dojčiace, keď je vystavený viac progesterónu, čo znižuje jej chances.This samozrejme má svoje výnimky, ako v prípade Angelina Reddy ,

33 rokov stará matka dvoch detí, Shikha Singh, mal podobný osud. Diagnostikovaný s etapa tri rakovinou prsníka, zatiaľ čo stále dojčí, ona bola okamžite odoslaný k oncologist.In skutočnosti hrozná bolesť v ľavej paži a knedlík v prsiach robil to neznesiteľné pre ňu ešte držať svoje dieťa, nieto pokračovať v dojčení ,

Shikha nikdy ani podozrenie na rakovinu. Ako matka, ktorá práve vydal dieťa, ona predpokladá, že bolesti a kusy môžu byť počas breastfeeding.In skutočnosti normálne, dokonca prekvapil svojho lekára, keď bola stále vystavená progesterónu z dojčenia. Ďalšími faktormi, ktoré vedú k rakovine prsníka sú neskoré menopauze a včasné menarche (čo je na začiatku menštruácie), pretože obe tieto vystavujú ženy k nadbytku estrogénu.

Skontrolujte, či na rakovinu prsníka

Lekári odporúčajú, aby všetky ženy nad 20 rokov musia získať self pravidelne prehodnocujú. Toto krátke video vám ukáže, ako skúmať sami na rakovinu prsníka.

Ako kontrolovať proti rakovine prsníka

 • Použite podložky z prsta a stlačte pevne na rôznych miestach na prsiach cítiť na hrudky alebo akýchkoľvek nezrovnalostí.
 • Skontrolujte, či sú bradavky zatiahnuté a či existuje nejaký výboj alebo sekrécie.
 • Túto kontrolu sedem dní pred alebo po menštruácii, počas ovulácie.

Kým vlastné kontroly, môže byť v poriadku vo svojich dvadsiatich, sa odporúča, aby klinické vyšetrenie prsníka post 30 značku. Post-40, odporúča sa ultrazvukové. Po 45-tich rokov, je mamogram je absolútnou nutnosťou. Šanca na rakovinu prsníka je vysoká u žien, ktoré majú v rodinnej anamnéze rakoviny prsníka alebo akékoľvek iné formy rakoviny.

Veci, ktoré môžete urobiť pre prevenciu rakoviny prsníka

Dr. Bharat Bhosle, lekárske onkológ, hovorí, že fajčenie a pitie je potrebné sa vyhnúť úplne. To znamená, že aj sociálne a príležitostných konzumentov a fajčiari sú vystavení riziku. Ak jeden úplne chce dopriať, aby to na vešiaku alebo 2 za týždeň. Je nevyhnutné zvýšiť príjem vlákniny, obmedziť červené mäso, a dopriať v pravidelné cvičenie.

Prevencia je určite správna cesta, ako bojovať s vôbec najvyšší výskyt smrteľných chorôb. Každý z nás má toľko ľudí a spomienky žiť, a tak to má zmysel iba, aby dávať pozor na veci, ktoré by mohli narušovať tie okamihy, ktoré život na nás čaká.

Self-starostlivosti je dôležité, ale my mamičky majú vo zvyku dávať každému pred seba. Dámy, doprajte si check-up, a budete dávať vaša rodina a sami dôvod oceniť a milovať, aké dôležité ste sa toľko ľudí, ktoré celkom určite sú.