Ako si vyrobiť prírodné rukám doma

Nie som fanúšik komerčných ručných Dezinfekcia. To môže znieť divne, ale nemám používať antibakteriálne mydlo alebo silné čistiace prostriedky doma, pretože som vlastne veriť tak trochu baktérie okolo je dobrá vec. Som rád, že som sa začala vyrábať svoje vlastné výrobky osobnej starostlivosti pred rokmi, najmä preto, že FDA rozhodol v roku 2016, že výrobcovia by mali prestať používať triklosan, obyčajná súčasť antibakteriálnych mydiel a sanitizers v tej dobe, a to vďaka svojej schopnosti narušovať hormóny a prispieva k zvýšeniu rezistentných kmeňov baktérií. Len dokazuje, oplatí sa prečítať výskum!

Prečo odložila rukám?

Môj domov nie je nemocnica (vďaka všeobecne silným imunitným systémom), takže beriem jemnejší prístup a aby tento domáci ručné sanitizer použiť len vtedy, keď nemôžeme umyť ruky, alebo sa obávajú o vystavenie naozaj zlé baktérie. Vidím odvolanie zabíja 99,9% baktérií, keď máte rodinu malé deti, a choroba za jeden zvyčajne znamená, že choroba pre všetkých. Napriek tomu je užitočné pochopiť niektoré dôvody, prečo antibakteriálne štítok objavovať na všetkých druhov mydiel, obrúsky a čističe nemusí byť riešením sa zdá byť.

 • Dôvod # 1: Použitie rukám držať chrípku preč? Nebude to fungovať! Antibakteriálne mydlá ničí baktérie, ale nie vírusy. Ručné sanitizers a mydlá nerobia nič pre vírusy, mnoho ľudí je používajú, aby sa zabránilo.
 • Dôvod # 2: To môže byť pravda, že antibakteriálne produkty zabiť 99,9% baktérií, ale 0,1% je najviac potenciálne škodlivé (pretože môže odolať antibakteriálne činidlá). Toto malé percento, že prežije potom plemien a odovzdáva svoje antibiotickej rezistencie na jeho potomstvo, vytvára línie superbugs, ktoré odolávajú užívanie antibiotík. To môže byť jedným z faktorov dramatickým nárastom kmeňov ako MRSA.
 • Dôvod # 3: Triclosan, chemické väčšiny antibakteriálnych mydiel bolo preukázané, že interagujú s chlórom vo vode za vzniku chloroform plynu. Na vrchole sa, že to bolo preukázané, že hormón disruptory, a to najmä u detí. Som rád, že bol vyradený z toľkých výrobkov, ale som skeptický, že rieši problém.
 • Dôvod # 4: Niektoré dôkazy ukazujú, že deti, ktoré vyrastajú v prehnane sterilnom prostredí majú vyšší výskyt alergií a astmy než deti, ktoré nepoužívajú antibakteriálne prípravky toľko. Expozícia na rôzne typy baktérií, a to najmä na začiatku života, pomáha deťom imunitný systém k rozvoju.

Dať baktérie trochu rešpektu

Moja stratégia, pokiaľ ide o udržanie škaredé baktérie na uzde, je zabezpečiť, aby moje deti imunitný systém sú silné kŕmením im skutočnú strava s dostatkom kvasené zeleniny a nápojov (dobré baktérie) a obmedziť cukor. Tiež priority staré dobré nemoderný čas hrať vonku, kde môžu získať vitamínu D zo slnka a zdravých baktérií z mikrobiomem pôdy. Ja používam ručné mydla alebo domáce peniace ručné mydlo pre všetky naše potreby umývanie rúk, a urobili sme to cez ďalšie chrípkovej sezóny s žiadnymi prípadmi chrípky. Náhoda? Možno, ale nevidím nutnosť používať chemikálie dezinfikovať môj dom denne.

Výhody prírodného rukám (s éterickými olejmi)

Nepoužívame ani náš prirodzený rukám veľmi často a rozhodnúť sa pre jednoduché umývanie rúk kedykoľvek je to možné. Ja držať malú fľašu domácej rukám pri dreze, aby bola zaistená bezpečnosť po manipulácii s mäsom alebo výmene plienok, atď Okrem páchnuce do nebies, obchodné sanitizers často obsahujú sušenie alkohol, ktorý je príliš silný pre deti používať tak ako tak. Pekná vec o tom svoje vlastné je, že môže mať jemnejšie verziu pre použitie okolo deti a silnejší z nich použiť na mieste ako verejné toalety. Namiesto triklozánu alebo iných antibakteriálnych látok, ja používam esenciálne oleje, ktoré inhibujú baktérie prirodzene, dávajte pozor, aby si vybrať tie, ktoré sú bezpečné pre deti.

Tu je môj go-to rukám receptov:

Gentle Hand Sanitizer Recept (Bezpečné pre deti)

Tento bylinný hand sanitizer gél nevysušuje pokožku a je skutočne výživná, pretože aloe vera. Rovnako je tak jednoduché, že vaše deti môžu pomôcť ho vytvoriť. To môže dokonca byť v kontajneri, ktorý chcete používať, takže nemusíte dostať misku špinavý.

prísady

 • 1/4 šálky aloe vera gél (I používať tento organický jeden)
 • 20 kvapiek zárodočných Destroyer esenciálny olej (dieťa v bezpečí)

Inštrukcie

 1. Zmiešajte všetky ingrediencie a uložiť opakovane použiteľné silikónové trubice (ako je tento).
 2. Použiť podľa potreby prirodzene odstránenie choroboplodných zárodkov z rúk.

Silnejší Hand Sanitizer recept

Pre silnejšie rukám, ktoré vykonáva ako komerčné verzie (bez triklozánu), vyskúšajte tento recept. Ak pracujete v nemocnici, mohlo by to byť dobrý pre svoju osobnú potrebu. Ja by som použiť tento recept pre deti!

prísady

 • 1 lyžica liehom
 • 1/2 lyžičky rastlinný glycerín (voliteľná)
 • 1/4 šálky aloe vera gél
 • 10 kvapiek škorica esenciálny olej
 • 10 kvapiek tea tree silice
 • destilovaná voda (koloidné striebro / iónové striebro pridáva antibakteriálne silu ak je k dispozícii)
 • Esenciálne oleje, ostatné (len pre vôňu)

Inštrukcie

 1. Ak chcete, mix aloe vera gél, voliteľný glycerín, a čistý alkohol v malej miske.
 2. Pridajte škoricovú silicu a tea tree olej spolu s poklesom alebo dva akýchkoľvek iných olejov, ktoré chcete pridať k vôni. Lemongrass, oranžová, levandule a mäty piepornej sú dobrou voľbou.
 3. Dobre premiešajte a pridá sa destilovaná voda (alebo koloidné / iónové striebro) pre tenké na požadovanú konzistenciu.
 4. Pomocou malého lievika alebo liek kvapkadlo preniesť rukám do sprejových alebo čerpadiel typu fliaš.
 5. Používať rovnako ako akýkoľvek iný typ rukám.

Poznámky

 • Vždy skontrolujte, či u lekára alebo poskytovateľa zdravotnej starostlivosti pred použitím éterických olejov, a to najmä u detí, alebo ak máte zdravotný stav.
 • Použitie čerstvé aloe vera gél nie je tak stabilný pre skladovanie počítadlá; obchodná značka je odporúčané.

Ak sa vám páči tento recept, skúste tiež môj DIY dezinfekčné obrúsky pre kuchynské linky a kúpeľne.