Ako sa zbaviť depresie ľahko a efektívne

Depresia je jedným z najviac prehliadané problémy, pretože jej príznaky sú menej zreteľné v porovnaní s väčšinou ostatných podmienok v oblasti duševného zdravia. Tam je asi 300 miliónov ľudí na svete, ktorí trpia depresiou a väčšina z nich aréna dokonca o ňom dozvedel, sami. Niektoré spoločné príznaky patrí pretrvávajúce pocity smútku, ťažkosti so sústredením, zníženej hladiny energie a nedostatok nadšenia všeobecne. Ak máte tieto príznaky a podozrivé depresie, tu je, ako môžete liečiť depresie prirodzene aby zistil, či to zlepší váš stav mysle.

Prírodné spôsoby, ako v boji proti depresii

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť príznakov depresie prirodzene a niektoré z nich môžu byť kombinované s liečbou, ktorú môže byť prechádza na podmienku.

1. Cvičenie

Cvičenie je jedným z najlepších depresie ošetrenie doma, čo zlepšuje fyzickú a psychickú pohodu, súčasne. to je najlepšie, aby sa pokúsila cvičenia po dobu 20 minút denne, 5 dní v týždni. To môže byť akákoľvek forma cvičenia, ktoré vás bavia, ako je beh, posilňovanie, pilates, joga atď

Cvičenie sa chová ako nálada-booster, tým, že uvoľňuje endorfíny do svojho tela. Táto kontrola bolesti látky zlepšujú náladu a prinesie pocit pohody poraziť depresiu, a to najmä v kombinácii s terapiou, ako ukazuje výskum . Preto pohyb je prírodná liečba depresie a pravidelným cvičením budete cítiť lepšie.

2. Získanie Adekvátne Spánok

Nedostatok spánku môže zhoršiť veľa problémov, vrátane depresie; často sa stáva, že depresia je spojená s problémami so spánkom. Dospelí potrebovať asi 6-9 hodín spánku pre kompletnú odpočinok, relaxáciu a opravy.

Sleep stanovuje naše biologické hodiny, ktoré ovplyvňuje funkciu žliaz a ovláda hladinu energie a náladu po celý deň. Nastavenie konkrétny čas ísť spať, je obzvlášť dôležité pre zlepšenie spánku. Spanie je, ako náš imunitný systém produkuje cytokíny, proteín nevyhnutný pre telo udržiavať dobrú imunitu a odvrátiť depresie.

3. St. Johns Wort

St. Johns Wort je jedným z najlepších bylín pre depresiu, ak nie ste už lieky na to. To bolo populárne ľudový liek v Európe a Afrike obavy, smútok, úzkosť a zlé spanie. Bolo preukázané, v niektorých klinických štúdiách k zníženiu miernej depresie.

Bylina obsahuje zlúčeniny, ako je hypericínu a hyperforinu, ktoré pracujú na základe blokovanie spätného vychytávania serotonínu, podobne ako antidepresíva. To v podstate zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu. Serotonín je neurotransmiter spojený s našou duševnej pohody a je zistené, že je nízka u ľudí s depresiou. Teda, táto bylina je reliéf lieky prírodný depresie. Avšak, poraďte sa s lekárom, ako začnete akékoľvek lieky, aj keď je to prirodzené.

4. Svetelná terapia

Tmavšie mesiacov, ako je obdobie dažďov alebo dlhé zimy, kde sa často nevidí slnka po dlhú dobu môže spôsobiť sezónne zmeny nálady a depresie. U niektorých ľudí, vedie k poklesu hladiny serotonínu, čo je náchylné k sezónnej afektívnej poruchy.

Svetelná terapia zahŕňa vystavenie slnečnému žiareniu v dopoludňajších hodinách, alebo pomocou umelého zdroja jasného svetla (3.000 do 10.000 luxov) pre každý deň 20- 30 minút. Svetlo terapia pomáha pri regulácii hladiny serotonínu v mozgu a resetovanie bodys spánok / bdenie cyklu k normálu.

5. Zdravé Diet

Mať správnej diéty je liek na celý rad chorôb. Zlá strava chýba životne dôležité živiny, a namiesto toho, naplnený rafinovaných cukrov a tukov, môže mať depresie horšie. Niektoré z potravín pre depresiu musí byť s nízkym obsahom tuku a bohaté na vitamín B6, horčík, B-12 a kyseliny listovej. Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny a listovej pomocníka kyselina jednoduchosť zmeny nálad a zníženie príznakov depresie. Potraviny, ako popcorn, orechy, ovsené vločky, arašidové maslo a vaječné bielka sú serotonín-posilňovanie a dobré pre ľudí s depresiou.

6. Stavebné zdravé a silné vzťahy

Sociálna izolácia a pocity osamelosti môže spôsobiť depresie alebo nastaviť stav oveľa horší. Mať priateľov a blízkych dôveryhodná sieť môže pomôcť povzbudiť vás zamerať sa na pozitívne stránky života a stanoviť ciele, ktoré môžu zlepšiť vašu pohodu. Štúdie preukázali, že je dôležité, kvalitu vzťahov, ako jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré prispievajú k depresii. Tí s väčšími sociálnymi kmeňmi a nedostatok sociálnej podpory majú najvyššie riziko vzniku depresie. Vzťah stavy tiež významne prispievajú k blahobytu a depresie.

7. Kognitívne behaviorálna terapia

Kognitívno behaviorálnej terapie (CBT) je proces rozprávanie a analyzovať svoje vlastné myšlienkové vzory, ktoré vás udržia v pasci depresie. To vám umožní vyhodnotiť, ako ste myslenie a chápanie veci, najmä keď vaše myšlienky sú nereálne, pesimistické a hyperkritický. CBT pomáha pri vyčistenie mysle nežiaducich myslenie vzorov a pomôže vytvoriť viac optimistický výhľad. Vyjadriť svoje myšlienky a pocity pred terapeut vám pomôže cítiť uvoľnene a prináša pozitívne zmeny vo svojej myšlienky a správanie.

8. Meditácia

Meditácie a prax všímavosti môže ísť dlhú cestu pri vytváraní tónu pre svoj deň. Spustenie deň voľna s malou zasadnutie dychové cvičenia a meditácie môže pomôcť zladiť svoju myseľ na niečo pozitívne. Prax všímavosti pomáha udržať vaše myšlienky na uzde po celý deň.

Depresívne pocity často majú triggery v podobe myšlienok, ktoré sa rýchlo vymkne kontrole a viesť k tomu máte pocit, nízke a porazený. Meditácia a všímavosť pomôže zostať v túto chvíľu a sústrediť sa na úlohu po ruke, namiesto driftovanie nechcené myšlienky.

9. Zelený čaj

Pitie zeleného čaju ráno s raňajkami, je známe, že pomáhajú zmierniť depresiu. Jedna zo zložiek zeleného čaju s názvom L-theanin má silný vplyv nálady zvyšujúce ktoré môžu znížiť depresiu. Pitie zeleného čaju tiež znižuje depresie po mŕtvici a znižuje oxidačný stres.

10. Rybí olej

Rybí olej je úžasné zdrojom omega-3 mastných kyselín. Ide o základný typ tukov potrebných pre mozog. Vzhľadom k tomu, naše telá sú schopné tvorby omega-3 mastných kyselín, je potrebné získať z nášho jedálnička. Mnoho štúdií spojené nízky príjem omega-3 mastných kyselín s depresiou a tiež zistili, že krajiny s vyššou úrovňou konzumácie rýb, ako je Japonsko, majú nižšiu mieru depresie.

Omega-3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre fungovanie našich neurotransmiterov, ktorá vedie dlhá cesta v určovaní fyziologickú a emocionálnu rovnováhu mozgu. V jednej štúdii porovnávajúcej výsledky troch ďalších rozsiahlych štúdií, bolo vidieť, že omega-3 mastné kyseliny, vykazovali významné výsledky pri zlepšovaní depresie.

11. Probiotiká

Probiotické doplnky sú preverené výskumu výrazne zlepšiť duševné výhľad, ktorý je z dôvodu spojenia medzi črevom a mozgu. Probiotiká podporujú absorpciu výživy a pomoci v glykemickej kontroly, ktorá zabraňuje bodce a kvapky hladiny cukru v krvi. Výskum tiež ukazuje, že existujú silné komunikačné spojenie medzi mozgom a črevá, ktoré môžu ovplyvniť našu náladu a chemické procesy v mozgu.

12. adaptogén Byliny

Adaptogén bylín sú druh liečivé rastliny, ktoré majú vplyv na nervovú sústavu znížiť stres tým, že pôsobí na úrovni bodys kortizolu. Dva známe adaptogény patrí Ashwagandha a Rozchodnice. Ashwagandha pôsobí tak, že znižuje úzkosť a depresia a bojuje proti hormonálna nerovnováha a stres. Rhodiola zvyšuje citlivosť neurónov na neurotransmiterov, dopamínu a serotonínu.

Kyselina listová 13.

Kyselina listová je nevyhnutnou B vitamín nájdený v fazuľa, ovocie, zelenej listovej zelenine, a opevnených zŕn. Nedostatok kyseliny listovej je spoločné, v dôsledku zlej stravy a použitia niektorých liekov, ako je napríklad perorálna antikoncepcia a aspirín. Bolo zistené, že ľudia s depresiou, ktorí majú tiež nedostatok kyseliny listovej nie sú dobre reagujú na antidepresíva. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité konzumovať folátov-potraviny bohaté.

Depresia môže byť riadená pomocou kombinácie zmene životného štýlu, ako je dobré cvičenie, strava a kľudových návyky a prijímaním nových spôsobov myslenia a robiť veci. Pacienti s ťažkou depresiou je potrebné pokračovať lieky podľa pokynov svojho lekára a požiadať svoje stanovisko pred použitím bylinných.