Ako sa zbaviť a zabrániť mastnú pleť

Mastná pleť je výsledkom nadmernej produkcie kožného mazu z mazových žliaz, ktoré sa nachádzajú pod vašou skins povrchu. Mazu pomáha chrániť pokožku a udržuje ju hydratovanú, ale príliš veľa z nich môže viesť k mastnú pleť, čo môže ďalej viesť k upchaté póry, akné a čierne bodky.

Ak máte mastnú pleť, vieme, že je potrebné sa snažili veľa produktov, ktoré majú proti nemu bojovať, ale nie je jednoduché, ako sa zbaviť mastnú pleť. Mastná pleť je hustá, drsná, a mastný vzhľad, a pravdou je, že je ťažké zvládnuť. Ale máme nejaké opravné prostriedky, ktoré si môžete vyskúšať v boji mastnú pleť.

Hlavné prostriedky pre mastnú pleť

Vyskúšajte domáce opravné prostriedky uvedené nižšie, ako sa zbaviť mastnú pleť.

1. Honey

Uplatnenie surové med na tvári môže pomôcť s mastnú pleť. Med má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, ktoré môžu prospievať mastnú a akné náchylnú pokožku. Okrem toho, ako med je zvlhčujúca látka, môže sa vaša pleť vlhký, ale zvyknutý robiť to mastná. Naneste tenkú vrstvu surového medu na tvár a nechajte zaschnúť po dobu asi 10 minút. Neskôr opláchnite teplou vodou.

2. Ovsené vločky

Mleté ovsené vločky na tvári môže pomôcť absorbovať prebytočnú mastnotu a môže upokojiť zapálenú pokožku. Môžete kombinovať ovsené vločky s jogurtom, medom, alebo pyré ovocie, ako sú banány, jablká alebo papája. Dokonca môžete použiť pastu z podzemných ovsených vločiek a vody na vašej tvári, ako sa zbaviť mastnú pleť. Mix 1 polievková lyžica mletej ovsené vločky s horúcou vodou za vzniku pasty. Môžete pridať med k nemu, ak sa vám páči. Naneste zmes na tvár a nechajte ju po dobu 10-15 minút. Neskôr opláchnite teplou vodou a osušte.

3. bielky a citróny

Bielky a citróny môžu pomôcť dotiahnuť kožné póry. Lemon môže dokonca pomôcť absorbovať oleje z vašej tváre. Zmiešajte jeden vaječný bielok a jednu čajovú lyžičku čerstvo vylisované citrónovej šťavy v miske a aplikovať ich na vašej tvári. Akonáhle vyschne, odstráňte ju. Potom umyte si tvár teplou vodou a osušte.

4. Mandle

Mletých mandlí môže odlupovať kožu a absorbovať prebytočný olej. Môžete urobiť mandľový tvárovú masku zmiešaním 3 lyžičky jemne mletých mandlí surovín s 2 lyžice medu. Túto zmes na tvári platí v krúživými pohybmi a nechajte masku na dobu 10-15 minút. Opláchnite teplou vodou a osušte.

5. Aloe Vera

Aloe vera môže pomôcť liečiť šupinatá koža spôsobené ropnými škvrnami. Avšak, aloe vera môže vyvolať alergickú reakciu, ak máte citlivú pokožku. Ak ste nikdy predtým použitá aloe vera, vyskúšať ho na predlaktí. Ak si nevšimnete nejakú alergickú reakciu počas jedného alebo dvoch dní, môžete použiť aloe vera. Len naneste tenkú vrstvu na vašu tvár pred spaním a umyť si tvár druhý deň ráno.

6. Paradajky

Paradajky obsahujú kyselinu salicylovú, ktorý môže pomôcť absorbovať prebytočný olej, a prečistenie pórov. Aby bolo možné paradajka masky zmiešajte jednu lyžičku cukru s dužiny jednej paradajok. Aplikujte na tvár krúživými pohybmi a nechajte masku 5 minút. Opláchnite teplou vodou a osušte.

7. Uhorková

Uhorka obsahuje 90% vody. To môže hydratujú a hydratujú pleť, bez toho by to mastná. Má tiež prirodzené sťahujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní nečistôt a odumretej kože. Môžete votrite niekoľko plátkov uhorky na tvári pred spaním do postele. Druhý deň ráno, umyte si tvár teplou vodou.

8. jablčný ocot

Jablčný ocot môže tiež pomôcť s mastnú pleť. Organický jablčný ocot obsahuje enzýmy a dôležité baktérie, ktoré sú prospešné pre pokožku. Avšak, mali by ste vždy použiť zriedeného jablčného octu pre vlasy a pokožku. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu jablčného octu v pohári vody a pred spaním každý deň vypiť.

Niektoré Ďalšie tipy na starať o svoje mastnú pleť

Ak máte mastnú pleť, budete musieť byť veľmi opatrní pri výbere produktov pre vaše tváre. Prečítajte si tipy nižšie uvedených vybrať tie správne produkty pre vašu pokožku. Tiež zistiť, ako sa môžete starať o svoje mastnú pleť.

Ako zabrániť mastnú pleť

Hormonálne zmeny, zlá starostlivosť o pleť, nezdravý životný štýl, stres a klimatické zmeny môžu spôsobiť mastnú pleť. Môžete tiež viniť svoje gény, ak máte mastnú pleť. Domáce opravné prostriedky vyššie uvedené vám pomôže zbaviť mastnú pleť. Ale bráni mu v prvom rade by bolo lepšie voľbou.

K riadeniu produkcie ropy, vyhnúť sa jesť nezdravé potraviny, ako sú vyprážané potraviny, potraviny s vysokým obsahom cukru a spracovaných potravín. Tiež sledovať správnej starostlivosti o pleť rutina. Použiť na vodnej báze produktov a make-up pre mastnú pleť. Skontrolujte zložky produktov a rozhodnúť sa pre tie noncomedogenic, pretože tieto produkty sú menej pravdepodobné, že upchávajú póry. Nedotýkajte sa svoju tvár, ako to môže prenášať nečistoty na tvári, čo môže viesť k akné. Tiež vypiť aspoň 3 litre vody denne, pretože pitie veľa vody môže pomôcť odstrániť toxíny z tela.

Dodržiavaním domáce opravné prostriedky a make-up a kozmetické tipy tu uvedené, môžete sa zbaviť mastnú pleť. Pochopiť dôvody svoje mastnú pleť a postupujte podľa odporúčaní tu uvedené im predchádzať.