Ako rýchlo zmenšiť svoje tukové bruško

Tukové brucho súvisí s rôznymi chorobami, pretože je to najškodlivejší tuk vo vašom tele. Okrem cvičenia je medzi plochami bruško aj vyhýbanie sa nezdravému jedlu a alkoholu. Ďalej si prečítajte tieto tipy, ako spáliť brušný tuk za menej ako týždeň.

1. Zahrňte do svojho denného režimu aeróbne cvičenia

Ak chcete rýchlo spaľovať tuky, neobíde vás kardio tréning. Štúdie ukazujú, že toto je najúčinnejšia forma cvičenia na zníženie brušného tuku. Spaľovaním mnohých kalórií sa zlepší vaše celkové zdravie. Preto začnite trénovať vysoko intenzívne bežecké, plavecké alebo aeróbne hodiny, ale nezabudnite, že frekvencia a trvanie sú nevyhnutné pre uspokojenie výsledkov.

2. Redukujte rafinované sacharidy

Jeden by sa mal vyhnúť konzumácii rafinovaných sacharidov, aby stratil tuk okolo brušnej oblasti a mal dobré metabolické zdravie. Nie je potrebné dodržiavať prísnu diétu s nízkym obsahom sacharidov, mala by byť však nahradená nespracovanými sacharidmi. Namiesto bieleho chleba, bielej ryže a sódovky jedzte viac zeleniny a celozrnných výrobkov.

3. Pridajte do svojej stravy mastné ryby

Mastné ryby ako losos, sardinky alebo tuniak sú vysoko kvalitným proteínom a bohatým obsahom omega-3 kyselín. Ak budete jesť 2 až 3 porcie týždenne, môžete znížiť riziko chorôb, ako sú srdcové choroby, a tiež spáliť brušný tuk. Štúdie ukázali, že omega-3 tuky majú schopnosť redukovať viscerálny tuk, ktorý sa nachádza okolo vášho brucha.

4. Začnite deň raňajkami s vysokým obsahom bielkovín

Začnite deň trochou gréckeho jogurtu, bielkovinových smoothies, miešaného vaječného bielka alebo kaše. Po dopoludňajšom zjedení bielkovín sa budete cítiť plní až do obeda bez akýchkoľvek záchvatov hladu. Bielkoviny zvyšujú váš metabolizmus a zároveň zachovávajú svalovú hmotu počas chudnutia. Do každého druhého jedla môžete tiež pridať bielkoviny, ako sú vajcia, ryby, kuracie mäso, fazuľa alebo mliečne výrobky.

5. Pite dostatok vody

Aj keď nechcete schudnúť, pobyt hydratovaný je dôležitý pre vaše celkové zdravie. Odporúča sa vypiť 4 až 5 litrov vody každý deň, čím spálite viac kalórií. Tiež pitie tesne pred jedlom znižuje vašu chuť do jedla a tiež príjem kalórií. Určite sa vyhýbajte iným nápojom obsahujúcim veľa cukrov a kalórií. Pitie teplej vody s citrónom ráno nalačno pomáha naštartovať váš metabolizmus a tráviaci systém rovnako.

6. Znížte príjem soli

Spotrebovaná soľ zadržiava vodu a vaše brucho sa cíti nafúknuté. Pred nákupom sa vždy ubezpečte, že na štítku s výživou nie je uvedená vysoká hladina sodíka, pretože spracované potraviny pozostávajú zo soli, pridaného cukru a nezdravých tukov.

7. Konzumujte rozpustnú vlákninu

Podobne ako bielkoviny, aj vďaka rozpustným vláknam sa budete cítiť na pár hodín sýti, aby ste v jedle nemuseli konzumovať nepotrebné kalórie navyše. Rozpustné vlákna absorbujú vodu a vytvárajú gél, ktorý znižuje absorpciu tukov – dobrá vec pre každého, kto sa snaží schudnúť. Nájdete ich v jačmeni, orechoch, semenách, fazuli a šošovici.