Ako podporiť niekoho, koho milujete, kto je v depresii

Depresia je duševná porucha, ktorá vyžaduje starostlivosť a liečbu. Ak vaši blízki trpí touto duševný stav, existuje celý rad vecí, ktoré môžete urobiť, aby im pomohla prekonať túto ťažkú ​​skúšku v lepším spôsobom. Prečítajte si tento príspevok, a naučiť sa pomáhať niekoho blízkeho sa vysporiadať s depresiou.

Ako zistiť, či je človek trpí depresiami?

Niekedy tých, ktorí trpia depresiou alebo ľudí v blízkosti týchto ľudí nemusí uvedomiť, že oni bojujú s depresiou. Väčšina ľudí ignorovať alebo odmietnuť ich depresie myslí, že je to normálne príval hnevu alebo smútku. To môže zvyčajne stane, pretože tam je masívny sociálna stigma spojené s ľuďmi, ktoré sa zaoberajú psychickými poruchami. Avšak, niektoré z nasledujúcich príznakov môže pomôcť pri určovaní, ak niekto trpí touto poruchou:

  • Ak je človek zažíva podráždenosť alebo náhle výbuchy hnevu.
  • Ak je človek prežíva problém pri vytváraní normálny deň na rozhodnutie, ťažkosti s koncentráciou, alebo čelia problému v myslení.
  • Ak je človek pohltený s myšlienkami na samovraždu alebo ukončiť svoj život v pravidelných intervaloch, pretože depresia a samovražedné myšlienky spolu úzko súvisia.
  • Ak sa človek necíti motivovaní alebo napätím robiť každodenné domáce práce.
  • Ak je človek zažíva náhle priberanie na váhe alebo chudnutie kvôli zmenenej chuti do jedla.
  • Ak je osoba zažije nejaký druh poruchy spánku, ako je nespavosť alebo nadmernú spavosť.
  • Ak je človek zažíva stratu záujmu v živote, ako je obvyklé domáce práce, sexuálnej aktivity, šport atď
  • V prípade, že osoby, dostane postihnutých sociálne a pracovné fungovanie.

Ak sú niektoré alebo všetky tieto príznaky sú pozorované po dlhšiu dobu, je možné nazvať ako depresia. Je veľmi dôležité, že okamžitá psychologická starostlivosť sa žiada, pretože depresia málokedy dostane lepšie na jeho vlastné. Anti-depresívne lieky spolu s kognitívna terapia môže pomôcť pri vytváraní človek cíti lepšie.

Účinné spôsoby, ako pomôcť niekomu dostať z depresie

Okrem odbornej pomoci, ktorí sú úzko spojené s depresívne osoba môže mať tiež niektoré kroky na pomoc, že ​​človek sa z toho. Tu sú niektoré účinné spôsoby, ako pomôcť niekomu bojuje s depresiou alebo opatrenia na pomoc niekoho prekonať depresie:

1. Skúste sa vžiť do ich miesto

Je to veľmi jednoduché pomôcť niekoho, či chápete ich bolesť a utrpenie. Vedieť o svojej situácii v detaile, takže môžete vcítiť a pomôcť osobe sa s tým vyrovnať.

2. Pripravte si sám

Ako budete niekoho, pomôže, ak ste zvyknutý mať nejakú predstavu o tom, čo druhá osoba môže byť do činenia. Existuje veľa on-line webové stránky, knihy a iné prostriedky, ktoré vám pomôžu dozvedieť sa o depresii. Môžete dokonca stretnúť s psychiatrom a vzdelávať sami lepšie.

3. Just Be There pre nich

Niekedy len počúvaní strach, strach, úzkosť alebo im môže pomôcť cítiť sa lepšie. Nesmiete byť potrebné ponúknuť riešenie, len požičiavajú ucho a vedia, ako presne môžu byť cítiť a čo môže byť trápi toľko.

4. Udržujte vaše emócie príchodu

Je v tesnej blízkosti s niekým, kto sa zaoberá depresiou niekedy môže mať mýto na vás. Niet pochýb o tom, že negatívne pocity môžu dostať príliš nákazlivá. Vysťahovať z domu, komunikovať s pozitívnymi ľuďmi, alebo zavesiť von s priateľmi, ako dostať svoje pozitivity späť na trať.

5. zostať v pokoji

Nakladanie s niekým, kto sa neustále stretáva môže byť veľmi ťažké situáciu riešiť. Môžete mať pocit, frustrovaní, nahnevaný, a tiež skúsenosti iné takéto emócie. Je úplne normálne cítiť tak. Pripojte sa k podpornej skupine, zavesiť von s priateľmi alebo robiť iné veci, ktoré robia radosť.

6. Vezmite svoje domáce práce

Presne tak, ako keď niekto, kto má horúčku je ťažké vstať a urobiť ich každodennej práce, človek sa zaoberá depresiou je plachtenie na rovnakej lodi. Zintenzívniť a pomáhať im v starostlivosti o ich každodenné úlohy. Môže sa zdať normálne, ale tam môže byť obrovský rozruch deje vnútri nich.

7. Neužívajte veci osobne

Pri interakcii s osobou, ktorá zažíva depresia, je dôležité mať na pamäti, že nejde o teba je to o nich. Bojujú svoje vnútorné démonmi, a ak sa správajú alebo konať určitým spôsobom s vami, je to všetko kvôli svojej chorobe a nič iné.

8. Poskytnúť bezpodmienečnú lásku a podporu

Na tom nie je nič v živote, ktoré nemôžu byť vykonané lepšie s láskou a starostlivosťou. Keď niekto, kto ste v blízkosti čelí tento vážny zdravotný problém, požičiavať im svoju bezpodmienečnú lásku a podporu im pomôže vyjsť čoskoro. Byť tam pre nich je to najlepšie, čo môžete urobiť, aby pomohla.

9. Ponuka Hope

Je pre vás dôležité pripomenúť im pozitívnych vecí v ich živote v pravidelných intervaloch, či je ich deti, ich vášeň v živote, alebo čokoľvek, čo im môžu pomôcť udržať v chode. Je veľmi dôležité, aby týchto ľudí nájsť nádej, pretože to môže byť jedna vec, ktorú je možné spoliehať na najviac.

10. Pomôcť im s ich terapie a liečiv

Všetky vyššie uvedené spôsoby, ako bude fungovať dobre, ak budú brať svoje lieky a terapie sedenie nábožensky. Uistite sa, že žiadne relácie sú vynechal, a lieky sú prijímané na čase taky.

Kedy vyhľadať naliehavú pomoc

Ak osoba trpí depresiou dostane samovražedné myšlienky príliš často, alebo sa snaží sám ublížiť, je odporúčané, aby naliehavú pomoc je potrebné hľadať. Takéto prípady sa zvyčajne vznikajú, keď táto osoba stráca dúfajú, že žijú a myslia si smrť môže znížiť všetky svoje utrpenie. Ak je niekto vo vašej rodine ovplyvnené depresiou, postupujte podľa týchto odporúčaní a pomôcť mu lepšie.