Ako odstrániť ochlpenie s jednoduchými a účinnými spôsobmi

Či už je to muž alebo žena, ochlpenie je prirodzené tiež nežiaduce veľa. Vzhľadom k tomu, oholené ruky a nohy sú trendom v týchto dňoch, že väčšina žien a niektorí muži to na obtiaž nájsť. Existuje niekoľko metód na odstránenie chĺpkov na tele, ktoré zahŕňajú prírodné prostriedky, chemické ošetrenie a fyzikálnej liečby. Niektoré práce na niekoľko dní alebo týždňov, zatiaľ čo iní dávajú trvalé výsledky. Pokračovať v čítaní na všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako odstrániť nežiaduce chĺpky na tele.

Jednoduché spôsoby, ako odstrániť Telové chlpy prirodzene doma

Ak hľadáte spôsoby, ako stratiť telesný vlasy prirodzene bez použitia akýchkoľvek umelých prísad, tieto fungujú dobre:

1. Raw Papaya

Papája sú načítané s živín, ktoré sú vynikajúce pre udržanie zdravia pokožky a ako bonus, ktoré obsahujú papaín čo je enzým, ktorý môže strhnúť vlasové folikuly a pomáhajú pri odstraňovaní chĺpkov. Čo je úžasné o použití papája je, že je tiež výživné na koži, takže je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou. Z tohto dôvodu, ako odstránenie chĺpkov a výživným prostriedkom, papája je jedným z najlepších prírodných možností vonku.

Aby bol depilačné balíček, budete potrebovať jeden surové papája a jeden surový koreň kurkuma. Nožom, olúpať kožu a nakrájame na malé kocky do mäsa papája. Potom pomocou vidličky, mash kocky do šťavnaté dužiny v miske. Vyzdvihnúť malú kurkuma koreň a rošt je s jemnom strúhadle alebo zmesi do prášku. Prípadne môžete tiež použiť organické kurkuma prášok k dostaniu v obchodoch.

Pridajte malé množstvo kurkumy do papáje buničiny a dobre premiešajte. Naneste pastu a jemne masírovať ju cez kožu. Nechajte ho, aby zostali po dobu 20 minút a opláchnite teplou vodou. Opakujte liek dvakrát týždenne, kým sa vlasy začne rednúť. Potom môžete vosk alebo holení odstrániť vlasy, čo je vľavo.

2. kurkuma

Kurkuma je prírodný liek, ktorý sa používa už stovky rokov ženami za účelom odstránenia fúzov. Kurkuma má mnoho zdravotných výhod, pretože jeho antimikrobiálne a protiplesňové vlastnosti. to je tiež bohatá na silný antioxidant kurkumín, ktorý pomáha pri znižovaní zápalu a boji proti baktériám, čo z neho robí efektívne odstránenie chĺpkov prostriedok.

Na prípravu tohto balenia, budete musieť organickú kurkuma prášok, gram múky a sezamový olej. Mletá kurkuma môžu byť vyrobené zmiešaním surové, suché kurkumu v mixéri, až sa stane jemný prášok. Prípadne môžete ju odoberať z organických nápravných predajní. Ak chcete odstránenie pasty vlasov, zmiešajte rovnaké množstvo kurkumy prášku a gram múky v miske.

Pridajte sezamový olej, kým sa vytvára hustú kašu. Naneste pastu nad oblastí tela sa nežiaduceho ochlpenia a umožniť mu, aby zostali po dobu 30 minút. Opláchnite teplou vodou a odstrániť pastu s jemným pracím pohybu. Môžete si všimnúť, že vlasy príde spolu s pastou. Opakovať raz týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

3. vajcia, kukuričný škrob a cukor

Myšlienka použitia tohto liek má čo do činenia s vlastnosťami surových vajec. Oni vyschne do lepkavé, voskové substancie, ktorá zachytáva vlasy a funguje ako úplne prirodzený masky. Pridanie kukuričného škrobu a cukru urýchľuje proces sušenia a uľahčuje vytrhnúť masky von. Vzhľadom k tomu, vajcia sú prírodné a výživný zároveň tento liek možno bezpečne používať na celé telo odstraňovanie chĺpkov u mužov i žien.

Pripraviť masku, prasknúť otvorený jedno vajce do misky a pridajte jednu polievkovú lyžicu cukru a pol lyžice kukuričného škrobu. Zamiešajte a dobre premiešajte, kým nie je jednotná a jemná pasta. Naneste pastu cez pokožku a vlasy a nechajte zaschnúť po dobu asi 25 minút. Zlúpnuť masku odstránenie vlasy v tomto procese. Opakovať raz týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Ovsené vločky a Banana

Kroviny sú skvelý spôsob, ako odstrániť ochlpenie a boli použité po stáročia na dosiahnutie rýchle a efektívne výsledky. Oatmeals zrnité textúry to vynikajúce exfoliačný prípravok, ktorý nielen odstraňuje chĺpky, ale aj odumreté bunky robí. Ako obchodný kroviny môže mať sušiaci efekt pre ľudí s citlivou pokožkou, pasta z ovsených vločiek a banán kaša je výborným riešením. Ovsené vločky odumretej kože, zatiaľ čo banány udržuje ju hydratovanú a živí.

Aby pastu, budete musieť miešať jeden zrelý banán s dvoma lyžicami ovsených vločiek. Použiť túto pastu nad oblasťou sa nežiaduceho ochlpenia a jemne vmasírujte po dobu 15 minút. Umyte studenou vodou a nechajte vyschnúť. Táto pasta je vhodná pre odstraňovanie chĺpkov v citlivých oblastiach, ako je tvár, ako to je jemný, hydratačný a bohatá na antioxidanty.

5. cukor, med a citrón

Tento prostriedok funguje podobne ako postup parafín pribúdajúceho odstrániť chĺpky využitím cukry lepivého charakteru. Zmes cukru a med je prírodnou alternatívou parafín a súčasne vyživuje pokožku spolu s odstraňovanie chĺpkov. Lemon pomáha pri bielení a znižuje vlasy re-rast v dlhodobom horizonte.

Ak chcete pripraviť liek, zmiešajte rovnaké diely cukru, medu a citrónovej šťavy v kovovej misy, ktoré môžu byť vyhrievané. Zmes sa zahrieva cez zdroja tepla, kým sa cukor stane hustý sirup. Pridať malé množstvo vody na kontrolu hrúbky sirup, aby vyhovoval vašim potrebám. Ak je príliš tenký, môžete pridať kukuričný škrob.

Naneste tenkú vrstvu kukuričného škrobu cez kožu, ktorú sa chystáte voskom, aby sa zabránilo zmes prilepenie na kožu. Pomocou drevené alebo plastovou stierkou, použiť roztavenej zmesi cez vlasy v smere jeho rastu. Kým zmes je ešte teplá a lepkavá, umiestnite voskovanie Pás nad ním a nechajte ho vychladnúť a stvrdnúť. Odparené zmesi odstrániť vlasy ako pravidelné voskovanie.

Iné spôsoby, ako sa zbaviť ochlpenia

Tu sú ďalšie populárne metódy na odstránenie ochlpenia:

1. Laser

Laserové ošetrenie sa rýchlo stáva populárny ako postup pri odstraňovaní chĺpkov z tela trvalo. Muži, ktorí majú ľahšie-posilnil pleť a tmavé vlasy, najmä ísť na to. Laser pracuje tak, že prináša vysoko koncentrovanú svetla na tmavo pigmentované časti vlasového folikulu. Škody spôsobené jej zastaví vlasy pred rastúcou späť.

Pracuje na vlasové folikuly, ktoré sú v aktívnej fáze rastu, čo znamená, že len asi 10 až 30 percent z vlasov môže byť liečená v jednom sedení. Viac relácií sú potrebné pre liečbu, čím sa získa trvalé výsledky a vo väčšine ľudí, to je o štyri až sedem sedení. Môžete použiť laserové odstránenie chĺpkov na brade, hornú peru, podpazušie, kotlety, rúk, nôh a tiež oblasti slabín. Ak chcete získať to najlepšie z toho, ste nemali vosk alebo tweez vlasy aspoň po dobu štyroch týždňov pred zákrokom a vyhýbať sa dostať opálený na slnku.

2. Elektrolýza

Elektrolýza môže byť použitý ako účinnú liečbu odstrániť chĺpky z miest, kde nie sú vhodné voskovanie a holenie, ako je hlavica, bradu, kotliet a obočie. Postup používa ultratenkou ihly, ktorý je vložený do každého vlasového folikulu dodávať elektrický prúd.

Súčasná zničí rastu centrum vo vlasovom folikule, takže vlasy môžu byť následne odstránené ručne. Tento postup sa používa na odstránenie ochlpenia natrvalo a funguje na všetkých odtieňov pleti a farbu vlasov. Elektrolýza je tiež jediný postup, ktorý je uznaný FDA ako trvalý spôsob odstránenia chĺpkov. To nie je tak populárny ako laserové ošetrenie však kvôli proces je pomalý a bolestivý.

3. Threading

Threading je populárna metóda žien používa na odstránenie chĺpkov na tvári. Tento postup sa vykonáva vyškolený lekár, ktorý používa skrútený kus niťou a vedie ho cez kožu do pasce vlasy v závite a vytiahnite ju z koreňov. Jedná sa o efektívny a hygienický spôsob, ako odstrániť vlasy z tváre bez použitia akýchkoľvek chemických látok alebo potenciálne škodlivých ošetrenie. Na rozdiel od voskovanie, rezanie závitov vyžaduje veľmi minimálny kontakt s pokožkou; Preto, to je čistý postup pre tých, ktorí chcú, aby sa zabránilo chemickej látky. To však môže spôsobiť krátkodobé začervenanie pokožky a akné breakouts pre osoby s citlivou alebo akné náchylné kože.

4. Voskovanie a Cukrením

Voskovanie je najpopulárnejší zo spôsobov odstránenia chĺpkov. To zahŕňa nanesenie vrstvy ohriateho vosku cez vlasy a hladké tkaniny na vrchole. Tkanina je odtrhnutý, keď sa vosk vyschne, teda ťahanie vlasy von z koreňov. Cukrením funguje podobne. Pri tomto postupe, chladný cukrenie gél sa aplikuje na vlasy, aby ich vytiahnuť.

sa to robí bežne cez ruky, nohy, podpazušie a oblasti slabín a účinky trvajú dva až štyri týždne. Ako vám vaše vlasy voskované, v priebehu času, vlasové cibuľky utrpí škodu tým, že opakovane vytiahnutie pri koreni. Vďaka tomu rastie tenšie v priebehu času a menej hustá. Vzhľadom k tomu, voskovanie zahŕňa využitie vyhrievaného vosku, to môže spôsobiť krátkodobé začervenanie alebo vyrážky pre ľudí s citlivou pokožkou. Cukrením, na druhú stranu, je jemnejšia, a je tu žiadne riziko popálenia. Obe metódy môžu ublížiť, však.

5. vlasy odstránenie Cream

Spôsob vlasy odstránenie krém je podobný holenie, ale na rozdiel od holenie sa holiaci strojček pretína vlasové pramene sa krém práce rozpustením vlasy chemicky, ktorý sa potom zotrie. To je najjednoduchší spôsob, ako odstrániť vlasy a je ideálny pre tých, ktorí sú náchylní k rezanie sa pri používaní žiletku. To možno urobiť doma, ale spotrebuje viac času, než holenie.

Prvým krokom je zistiť, či máte alergiu na tom, ako niektorí ľudia skúsenosti svrbenie, brnenie alebo pálenie nasledované vyrážky a iné alergické symptómy. Naneste malé množstvo krému na zadnej strane ruky a čakať na päť minút. Ak nechcete zobraziť žiadne alergické reakcie, postupovať pri odstraňovaní nejaké vlasy na dolnú časť nohy.

Naneste krém a nechať to na dobu 5 až 10 minút a zoškrabať s plastovou škrabkou, ktorá prichádza s ním. To možno vykonať pred sprchou a sledujte priestor cez noc, aby zabezpečili neobjaví žiadne podráždenie. Vyhnúť sa používanie krému okolo tváre, pŕs a genitálií, aj keď nie ste alergickí na to.

6. dermaplaning

Dermaplaning je jednoduchý proces, kde odumretých kožných buniek a vlasy sa oholil jemne použitím skalpelu zo strany lekára. to sa zvyčajne vykonáva na tvári a je bezpečné a bezbolestné. Tam je viera, však, že by vlasy dorásť silnejšie. Vlasy, ktoré rastú späť môže cítiť hrubý po holení kvôli tomu je nakrájané na strmom uhle. Výsledky môže trvať jeden deň až týždeň.

odstraňovanie chĺpkov môže byť vykonané buď doma alebo profesionálne. Experiment sa každý pred usadzovaním na ten, ktorý je pre vás najvhodnejší.