Ako čistiť svoj jazyk správne a rýchlo

Jazýček má najväčšie množstvo baktérií v porovnaní s ostatnými časťami úst. Avšak, väčšina ľudí nemá mať čas vyčistiť svoj jazyk. Čistenie jazyka vám pomôže vyhnúť sa zubný kaz, zápach z úst, a mnoho ďalšieho.

Preto je dôležité pravidelne čistiť váš jazyk?

V priebehu doby, odumreté bunky, baktérie a nečistoty môžu vybudovať na jazyku a spôsobiť zlý dych. Udržať si jazyk v čistote je dôležité, pretože:

1. zlepšuje vzhľad svojho jazyka

Keď tam je vybudovať prebytku trosiek, váš jazyk by mohol začať s bielou vzhľad. Keď ju čistiť každý deň, tento povlak môže byť odstránený.

2. Zlepšuje vašej chuti

Čistenie jazyk môže zlepšiť svoj zmysel pre chuť. Váš jazyk bude schopný rozlíšiť rôzne pocity lepšie.

3. Odstraňuje baktérie

Čistenie jazyk každý deň znižuje mutans streptokoky a laktobacily baktérie, ktoré sú známe, ktoré spôsobujú zubný kaz a zápach z úst.

4. Znižuje zápach z úst

Efektívna pero škrabanie môže odstrániť zápach spôsobujú baktérie.

5. Zlepšuje celkový zdravotný stav

Odstránenie baktérií môže pomôcť zabrániť ochorenia ďasien, dutín a ďalšie podmienky v ústach.

Čo je potrebné vyčistiť jazyk?

Existuje mnoho rôznych typov nástrojov z čoho vyberať na čistenie jazyka. Najbežnejším nástrojom ľudí používa je pero-škrabky. Mnohí tiež použiť jazyk kefy aj keď sú relatívne nové. Tongue čističe sú nástroje, ktoré majú malé hrebene a táto pomoc, aby ju vytiahnuť cez jazyk. Škrabka štetky kombinácie sú tiež k dispozícii. Pomocou tohto nástroja môžete škrípanie zatiaľ čo vy čistiť. Jazyk kefovanie a škrabanie sú rovnako účinné, aby sa zabránilo šanca na plaku. Po vyčistení, mohli by ste vypláchnuť ústa ústnou vodou.

Ako môžete vyčistiť svoj jazyk tou správnou cestou?

Čistenie jazyka je veľmi jednoduché, keď to urobiť správnym spôsobom.

1. Čistenie Tongue štetcom

 • Po riadne čistenie, obrátiť vašu pozornosť k jazyku. Môžete jednoducho použiť štetiny kefky na čistenie jazyka.
 • Dalo by sa použiť aj zubné kefky, ktoré majú jazyk čistiace prostriedky na spodnej ploche.
 • Sterilita a zápach vybudovať možno odstrániť poklepávaním kefka na zuby a starostlivo čistiť jazýček na vrchole.
 • Vychádzať z čistenia na zadnej strane jazyka a pracovať smerom k začiatku úst.
 • Kefa hornej plochy pera úplne na mäkkom tlaku a dokončenie procesu z prepláchnutím s nejakou ústnou vodou alebo vodou.

2. Čistenie svojim jazykom pomocou škrabky

 • Po kefovanie, držať svoj jazyk von. Umiestnite zaoblené koniec škrabky jemne na zadnej časti jazyka.
 • Ak zistíte, grganie byť problém, potom môžete začať v stredu jazyka.
 • Štartovať zo zadných postupne, ako si zvyknúť na tento zvyk.
 • Umiestnite stierač jemne na jazyku a pomaly ho vytiahnuť dopredu v smere k špičke jazyka. Vždy ísť zozadu k špičke a nikdy to urobiť opačne.
 • Po škrabanie, použiť tkanivo alebo žinku na odstránenie odpadu zhromaždené na škrabáku.
 • Tento postup opakujte, kým nebude poškriabaný celý povrch jazyka. Zvyčajne, škrabanie raz alebo dvakrát v priestore je dostačujúca.
 • Umyť čistič s niektorými mydlom a vodou, usušiť a uložiť ho v čistom prostredí.

Prírodné prostriedky čistiť a dezinfikovať váš jazyk

Tu je, ako môžete vyčistiť jazyk prirodzene. Tieto domáce opravné prostriedky na čistenie jazyka sú veľmi jednoduché:

1. Cesnak

Vieme, že cesnak je dôvodom pre zápach z úst a myslím, že nemajú čistiť ústa. Bez ohľadu na to z týchto predchádzajúcich presvedčenia, cesnak, keď surova, môže bojovať a zničiť baktérie na jazyku, a tak udržuje v čistote.

2. Soľ

Ďalším dobrým spôsobom, ako vyčistiť váš jazyk je pomocou soli. Brúsne častice soli pomôže odstrániť odumreté bunky a zlé baktérie prítomné na jazyku. Jediné, čo musíte urobiť, je dať trochu soli na jazyku a jemne potrite ju okolo s pomocou svojho zubnej kefky pre jednu alebo dve minúty.

3. kurkuma

Kurkuma nie je len niečo, čo používajú ako korenie, ale tiež to môže urobiť úžasné náhradu za antiseptické lieky, ktoré môžete použiť pre vaše ústa. Skombinovať trochu citrónovej šťavy a kurkuma, kým sa konzistencia je veľmi pastózne. Daj to kurkuma pasty na jazyku po dobu asi 2 minút a potom vypláchnite ústa správne s trochou vlažnej vody.

4. Aloe Vera

Aloe vera je dobre známy pre svoje protizápalové a liečivé vlastnosti. Môžete si dať 1 polievková lyžica tejto šťavy v ústach zabiť baktérie a baktérie na jazyku alebo ďasien. Svišťanie šťavu po dobu niekoľkých minút a umyť si ústa. Teplú vodu, vypláchnite ústa.

5. Byliny

Niektoré byliny, ako je mäta, harmanček, šalvia a sú známe pre svoje jedinečné liečivé vlastnosti. Vezmite 1 polievková lyžica rumančeka, 1 lyžička šalvie a 1 lyžičky mäty. Pridajte malé množstvo dubovej kôry do tejto zmesi bylín a naplňte ju asi 4 šálky veľmi horúcej vody. stranou držať túto vodu a čakať, až vychladne a potom sa prefiltruje vodu. Potom dal lyžicu soli v tejto vode. Jediné, čo musíte urobiť, je svišťanie táto voda v ústach dvakrát denne ihneď po dokončení čistenia.

Na rozdiel od týchto metód čistenia jazyk s peroxidom vodíka a sódy môže tiež byť vykonané.

často kladené otázky

Tu sú niektoré veci, o jazyku čistenie, ktoré by ste mali vedieť.

1. Koľkokrát mám čistiť môj jazyk?

Čistenie jazyka by malo byť vykonané každý deň, takže môžete trvalo udržať si zdravie ústnej dutiny. Baktérie sa hromadia v ústach skoro po kefovanie, takže pravidelné kefovanie a používanie dentálnej nite je veľmi dôležitý krok v boji off ústnej zdravotné problémy.

2. Je Tongue Škrabanie bezpečné?

Jednou z najväčších obáv je grganie pri škrabanie jazyk. Aby k tomu nedošlo, mohol by ste škrípanie od polovice jazyka. Dalo by sa tiež náhodne znížiť jazyk so škrabkou. Aby nedošlo k zraneniu, uistite sa, že škrabák nemá žiadne nerovné hrany a uistite sa, že stierač je bezpečná.

3. Je lepšie Kefa alebo škrabkou na jazyk?

Pomocou škrabky je lepší ako štetec, pretože kefy sú s väčšou pravdepodobnosťou spôsobiť grganie. Škrabky tiež umožňujú spustiť čistenie zo zadnej časti jazyka, bez toho aby ste sa dotkli citlivej strechy úst.

4. Čo robiť, keď som sa zraní pri čistení môj jazyk?

Ak máte pocit, nepríjemné pocity alebo ublížiť, potom odložiť škrabanie na deň alebo dva a potom sa pokúsiť jemnejší prístup.

čistenie jazyk je veľmi jednoduchý proces. Keď budete dávať pozor na vašej ústnej hygieny, počet baktérií prítomných v ústach sa zníži. Je dôležité, že ste čistí jazyk a zuby každý deň. Tiež by ste mali vidieť zubára pre pravidelné čistenie a prehliadky.