Aké sú dôsledky zaspanie pre vaše zdravie?

Biť do postele po dlhom únavnom dni je jedným z najviac blažených pocitov na svete. Možno budete chcieť tráviť toľko času na spanie, pritúlila sa v teplej, útulnej postele, ako neexistuje žiadny zajtrajšok. Ak ste zaspať raz za čas to nemusí byť tak veľký obchod; Avšak, ak sa stane zvyk, potom to môže mať vplyv na vaše zdravie vo viac ako jedným spôsobom. Ak sa to vyvoláva obavy, odporúčame prečítať si nasledujúci článok a porozumieť tomu, ako zaspanie vás môže ovplyvniť.

Aký je ideálne množstvo spánku človek potrebuje?

Všetci potrebujeme, aby dobre spať byť zdravý ako buk. Spánok je najlepší spôsob, ako naše telo odpočíva a recoups. Avšak viac spánku nemusí byť tak dobrá nápadu. Takže, čo je ideálne množstvo spánku, ktoré človek potrebuje? No, nasledujúca tabuľka vám môže pomôcť získať reálnu predstavu. Uvedené hodnoty stavu uvedené odhadované množstvo spánku rôzne vekové skupiny vyžadujú. Avšak požiadavky na spánku sa môžu líšiť od jednej osoby na druhú.

Aké sú možné príčiny zaspanie?

Zaspanie je, keď budete spať viac, než vaše telo potrebuje. Preto človek spí dlhšie ako 10 až 12 hodín denne môžu spadať do kategórie hypersomnie. Mnoho príčin môže viesť k zaspanie. Niektoré spoločné zaspanie dôvody sú nasledovné.

  • Ak ste trpia depresiou alebo úzkosťou, môžete spať na dlhé hodiny.
  • Ak máte spánkového apnoe, vstane z postele môže vyzerať ako náročná úloha.
  • Ak máte problémy so štítnou žľazou, môže to mať za následok nadmerné spanie.
  • Ak ste trpia srdcovými chorobami, môže to mať za následok zaspanie.
  • Niekedy extrémna únava môže spôsobiť, že zaspať.
  • Ak užívate niektoré lieky, môže to robiť spať viac ako obvykle.

Ako je Diagnóza zaspanie Done?

Ak je váš vzor zaspanie siaha až šesť týždňov a na ďalšie obdobie, môže to byť indikáciou k základnej zdravotný problém, ktorý môže vykonať také zmeny vo svojom spacom vzore. Je dôležité, aby ste si sami dôkladne skúmal stanoviť skutočnú príčinu zaspanie. Váš lekár môže odporučiť nejaké testy a môže dokonca požiadať, aby ste ísť na spánkové štúdie. Ak nie sú žiadne zjavné zdravotné problémy spojené s zaspanie, lekár môže navrhnúť nasledujúce diagnostické metódy:

1. polysomnogram test

Budete musieť zostať na klinike, alebo spánková centrá a rôzne nástroje bude sledovať vaše tepová frekvencia, činnosť mozgu, nôh pohyby, pohyby očí atď

2. Epworth Ospalosť Scale

Váš lekár môže zmerať ospalosť v takom meradle, aby zistili, ako váš spánok môže ovplyvňovať svoj každodenné fungovanie.

3. Viac spánku latencie Skúšky

Okrem toho alebo po polysomnogram teste, môže lekár odporučiť viac spánková latencia skúšky mať viac komplexný pohľad na vašu rytmu spánku a ako si zdriemnuť počas dňa.

4. Udržiavať Dairy

Váš lekár môže dokonca požiadať, aby ste udržiavať denník svojho spiaceho vzoru, ktorý je, keď spíte, keď sa dostanete hore, koľko zdriemnutie počas jedného dňa budete mať, atď.

Aké sú vedľajšie účinky zaspanie?

Ako spôsob, ako naše telo berie výživu z jedla, spánku vyživuje zmysly nášho tela. Cítime uvoľnene a omladená po doháňajú na niektorých pokojného spánku. Avšak, spí viac, než čo sa požaduje od nášho tela, nemusí byť dobré pre nás, a to môže viesť k rôznym telesným a duševným komplikácií. Nižšie sú uvedené niektoré fyzické a psychické zaspanie riziká, ktoré môžu nastať.

fyzikálnych javov

Ak ste zvedaví, ako môže vaše telo reagovať negatívne na príliš odstavenie oku dobre, tu sú niektoré dôvody, ktoré môže vyvolať premyslieť, či by ste mali odložiť preč ku sláve, alebo nie.

1. To môže zvýšiť riziko vzniku diabetu

Driemajúci off po dobu dlhšiu ako 9 hodín denne vám mohol dať na zvýšené riziko vzniku diabetu. Takže, ak ste si mysleli, že spí po dobu niekoľkých hodín navyše nesmie že veľká hádka; dobre, to môže byť, a to môže spôsobiť cukrovku. Je to preto, že bolo preukázané, v jednej zo štúdií, že ľudia, ktorí spali na 9 a viac hodín denne, mali o 50 percent väčšiu šancu dostať cukrovku, než tí, ktorí spali menej hodín na dennej báze.

2. To môže vyvolať Hefty

Budete konzumovať potraviny dodávať energiu do svojho tela, a vaše telo spaľuje kalórie, keď sa počas dňa robiť svoju základnú práce. Avšak, keď budete tráviť väčšinu času spí, môže vaše telo udržiavať hromadia na kalórií, čo by nakoniec viedlo k nárastu telesnej hmotnosti. Vyplýva to zo štúdie, ľudia, ktorí spali na 9 a viac hodín denne, pravidelne sa s väčšou pravdepodobnosťou stanú obézny v rozpätí šiestich rokov, než ľudia, ktorí didnt urobiť.

3. To môže spôsobiť bolesti hlavy

Ak sa stretnete s konštantnou záchvaty bolesti hlavy, existuje dostatočné množstvo možností, ktoré môžu byť oddávať príliš veľa spánku. To sa deje preto, že nadmerná spánku negatívne ovplyvňuje neurotransmiterov v mozgu, čo môže viesť k problémom, ako sú bolesti hlavy a bolesti.

4. To môže spôsobiť bolesti chrbta

Môže to znieť trochu mimo misu, ale spí na dlhšie časové obdobie môže spôsobiť bolesti chrbta a bolesti. Je to preto, že vaše telo nie je predstieral, že je v pozícii, ktorou sa stanovuje na dlhú dobu, ale skôr má byť v pohybe. Ľahu na posteli dlho môže viesť k problémom držanie tela a bolesti chrbta.

5. Môže miešať sa vašu plodnosť

Snoozing a plodnosť, že nemajú žiadnu súvislosť? No, ak plánujete otehotnieť, to môže byť múdre, aby zvážila, koľko času strávite na spanie, pretože spí na dlhšie časové obdobie môže brzdiť vašu plodnosť tým, že ruší hormonálnu rovnováhu a ovplyvňuje cirkadiánní cykly. V jednej zo štúdií sa zistilo, že ženy, ktoré spali 9 až 11 hodín za deň, boli menej úrodné v porovnaní so ženami, ktoré driemal osem alebo menej hodín denne.

6. Mohlo by dôjsť k Heart Ťahy

Vyplýva to zo štúdie, to bolo poznamenal, že ľudia, ktorí spia dlhšie ako 8 hodín denne sú pri teplote asi 50 percent vyššie riziko mŕtvice ako u ľudí, ktorí spali na 8 alebo menej hodín denne. Z tohto dôvodu dlhšej spacie hodiny vás môže ohroziť zdvihu. Odložiť menej udržať srdce ťahmi v šachu.

mentálne efekty

Na rozdiel od ovplyvnenia vašu fyzickú pohodu, zaspávali môže nepriaznivo ovplyvniť vaše duševné pohodu taky. Tu sú niektoré spôsoby zaspanie môžu mať vplyv na vaše duševné zdravie:

1. To môže vyvolať úzkosť alebo vyvolať úzkosť

Úzkosť je, keď sa starať viac o veciach a situáciách, ako je nutné. Niekedy to môže vyvolať spánok zbavený, ale niekedy to môže robiť pravý opak. Ktoré môžu vás viac ospalí a omámený, pretože budete chcieť vyhýbať realite a tráviť čas na spanie.

2. Môže spôsobiť depresiu

Zaspanie môžu ovplyvniť hladinu serotonínu, čo môže viesť k príznakom depresie alebo iných takýchto duševných stavov. Preto spacie tieto hodiny navyše nemusia byť robiť nič pekného, ​​aby si vaše nálada prudko stúpa, ale môže sa budete cítiť všetky chmúrne alebo odsúdení, takže udržať kontrolu na svoje odloženie čase.

3. Môže to spôsobiť problémy s pamäťou

Zaspanie môže manipulovať s vašou pamäťou alebo spôsobov, ako pamätať si veci. Je to preto, že dlhé hodiny spánku v pravidelných intervaloch môže ovplyvniť vašu bodys neurotransmitery, takže budete zábudlivý.

4. Mohlo by dôjsť k spánku Hangover

Keď spíte viac, môže dôjsť k zahmleniu alebo ľahostajnosť. Tieto pocity sú tiež nazývané spánku kocovina. Keď sa tieto príznaky, môže to mať vplyv na tom, ako si myslíte, alebo konať. Preto, aby sa viac v strehu a aktívny, spánok s mierou, aby ste nezaspali nevoľnosť a iné takéto pocity.

5. Mohlo by dôjsť k bipolárnej poruchy

Môžete mi veriť, že zaspanie môže viesť k bipolárnej poruchy príliš? No, podľa štúdie, bolo zistené, že ľudia, ktorí mali bipolárnej poruchy spal po veľmi dlhú dobu, než ktorý brankár vyrazil.

6. To môže spôsobiť podráždenosť a ostatné emocionálne problémy

Takže si myslel, že extra snooze hodín by vám šťastnú stav mysle, ale ocitnete sa celý nevrlý a podráždený. No, zaspávali môže pliesť s vašou hormonálnu rovnováhu takže budete nevyrovnaný a mrzutý.

Ako zastaviť sa pred zaspanie?

Ak ste spal ďalej ku sláve alebo zaspanie, existujú opatrenia, ktoré môže urobiť, aby sa zastaviť to. Tu sú niektoré zaspanie opravné prostriedky, ktoré môžu skutočne pomôcť.

  • Urobte si plán pre svoj spánok a pokúsiť sa držať na to.
  • Získajte budík na záchranu a nastavenie budíka prekonať svoj zaspanie neporiadok.
  • Vystavovať sa viac denného svetla a uistite sa, že váš izba má jasné svetlo aj preto, že jasné svetlá sú veľmi účinné pri riešení zaspanie príznaky.
  • Niekedy sa niektoré lieky predpismi môže spôsobiť tento problém tiež. Môžete požiadať svojho lekára, aby zmeniť svoj recept.

Tieto tipy vám môžu pomôcť vysporiadať sa s zaspanie otázkami a tiež pomáhajú udržať ich na uzde. Hoci zaspanie nemusí byť tak časté u ľudí, a tento stav môže nastať v iba 2 percentá ľudí, ak si myslíte, že máte čo do činenia s touto podmienkou, je potrebné konať rýchlo a prijať nápravné opatrenia. Opýtajte sa svojho lekára pomoc pre rovnaký.