Aké potraviny by mali byť konzumované a vyhnúť u pacientov s vysokým krvným tlakom

Váš krvný tlak sa stále mení, ako si robiť rôzne druhy fyzickej aktivity. Normálna hodnota krvného tlaku medzi 120/80 mmHg do 139/89 mm Hg, a nič viac ako toto rozpätie budú spadať do kategórie vysokého krvného tlaku. V prípade, že krvný tlak zostáva na vyššej strane väčšinu času, to znamená, že osoba trpí vysokým krvným tlakom alebo hypertenzia.

Vysoký krvný tlak je príčinou mnohých zdravotných komplikácií, ako je mŕtvica, poruchy obličiek a ďalších smrteľných podmienok. Preto, ak ste rozvíjať túto podmienku, je dôležité, aby ste prijať opatrenia, aby ju udržali pod kontrolou. Tam sú niektoré Dos a nie, že by ste mali dodržiavať svoj jedálniček. Nasledujúci príspevok pojednáva o potraviny, ktoré by ste sa mali vyvarovať, a zahrnúť do svojho jedálnička kontrolovať krvný tlak.

Potraviny, aby sa zabránilo v vysoký krvný tlak

Požadujeme, aby potraviny, aby nám poskytovať výživu; Niekedy však niektoré potraviny môžu robiť nás viac škody ako úžitku. K tomu môže dôjsť najmä ak trpíte ochorením, ktoré môže dať nejaké jedlo položky mimo hraciu plochu pre vás. Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je podobný druh stave, ktorý vyžaduje, aby ste sledovať príjem niektorých položiek potravín. Tu sú niektoré potraviny, aby sa zabránilo hypertenzia:

1. zabalené alebo spracované mäso

Spracované alebo balené mäso sú k dispozícii na miestnych obchodoch sú kompletné ne-ne. Tieto spracované mäso sú načítané s vysokým množstvom sodíka, a ďalšie množstvo sodíka sú škodlivé pre krvný tlak. Vyhnúť sa všetky druhy balených mas položiek.

2. Položky Frozen Food

Ak ste boli stohovanie do chladničky s najrôznejšími mrazených hotových jedál, je najvyšší čas, aby si dať šek na tento zvyk. Zmrazené potraviny, ako je pizza, kuracie pokrmy, cestoviny atď nielen naložené škodlivých konzervačných látok, ale tieto položky sú tiež naplnené sodíka, čo je škodlivé pre krvný tlak.

3. Konzervované potraviny

Ste jedným z tých, ktorí vyznávajú Hrach, fazuľa alebo iné podobné konzervy z dôvodu časovej tiesne alebo z iných dôvodov. No, tieto výrobky majú vysoký obsah soli, a ak chcete vidieť vaše krvný tlak vnútri zdravšie rozsahu, potom musíte zastaviť tento zvyk.

4. Alkohol

Mierne množstvo alkoholu, môžu byť považované za vhodné pre vaše srdce. Avšak, nadmerné požívanie alkoholu je hrozné pre vaše zdravie. Dôvodom je, že zvýšené množstvo alkoholu v tele vedie k nárastu telesnej hmotnosti a dehydratácii. Oba tieto stavy môžu zvyšovať krvný tlak.

5. Bacon

Pokiaľ máte slaninu každý deň raňajky alebo si vychutnať toto mäso potešenie pravidelne, byť pripravení čeliť nápor. Je to preto, slanina je nielen vysoká v tukoch, ale tiež obsahuje relatívne vysoké množstvo sodíka v ňom. Takže nabudúce budete prehltnúť dole kus slaniny, udržať túto skutočnosť na pamäti.

6. tavený syr

Rád, že vaše buchty, chlieb alebo cestoviny naloží s týmto mliečny rozkoše. Tak, syr tiež obsahuje vysoké množstvo soli, a preto je lepšie sa mu vyhnúť. Avšak, ak chcete jesť syr, rozhodnúť sa pre tých, bez soli, a tiež sledovať svoj príjem.

7. čínskej pochúťky

Tam môže byť len veľmi málo ľudí na svete, ktorí nemusia byť nájdené v čínskej jedlo. Avšak, ak ste pacient s problematike vysokého krvného tlaku, uistite sa, že obmedziť príjem čínskych potravín. Dokonca aj keď si objednávate čínskej pokrmy uistite sa, že sa rozhodnú pre dusené alebo varené tie skôr ako vyprážané alebo tie, dusenú v príliš mnohých omáčkach.

8. Caffeinated Nápoje

Kofeínové nápoje, ako je káva a čaj sú škodlivé, pretože spôsobujú rýchle zvýšenie krvného tlaku. Prebytočné množstvo týchto nápojov môže vyvolať nadobličky, ktoré uvoľňujú adrenalínové látky a nadmerné množstvo kortizolu, ktoré zase zvyšujú krvný tlak.

9. Pripravené k jedlu Polievky

Potlačiť ten zvláštny hodinovej bodavá bolesť z hladu, jeden z najjednoduchších spôsobov je tým, zvolí pripravené k jedlu polievok. Tieto pripravené na jedenie polievky sú nielen lahodný, ale môžu byť vyrobené v žiadnom momente. Avšak, tieto polievky obsahujú vysoké množstvo soli a sodíka, ktoré je nebezpečné pre vás, ak máte vysoký krvný tlak. Kedykoľvek nákupu týchto polievky, pozrite sa na polievku štítok s menej soli a menej sodíka.

10. Pickles

Vaše každodenné pravidelnú stravu stal ešte zaujímavejším s kyslou uhorkou. Avšak pacienti, vysoký krvný tlak by mal mať uhorky v bezpečnej vzdialenosti, pretože uhorky sú načítané soľou. Môžete umyť náleve pod tečúcou vodou, ako sa zbaviť extra soli, ak si prajete, aby ju vychutnať raz za čas.

Potraviny zaradiť do svojho jedálnička vysoký krvný tlak

Kde je potrebné vykonať niektoré kompromisy týkajúce sa určité položky potravín, ak trpíte vysokým krvným tlakom, existujú aj iné potraviny, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička vám pomôžu kontrolovať krvný tlak. Nižšie sú uvedené niektoré potraviny pre pacientov s vysokým krvným tlakom alebo niektoré potraviny pre hypertenziu, ktoré môžete zahrnúť do vašej pravidelnej strave:

1. Banány

Banana je prekvapujúce, strava, ktorá pomáha pri riadení hladiny krvného tlaku v tele. Toto ovocie je vysoký obsah draslíka a bolo vedel získať hypertenzie. Tiež, draslík je účinná pre minimalizáciu účinkov sodíka. Avšak, ak trpíte akýchkoľvek obličkových ochorení, mali by ste byť opatrní pri konzumácii draslíka potraviny bohaté.

2. Bobule

Bobule tiež pomôcť pri znižovaní vysokého krvného tlaku. To sa deje v dôsledku prítomnosti flavonoidov, prírodná zlúčenina, ktorá je prospešná pre prevenciu hypertenzie a znižovanie hladiny cukru v krvi.

3. zelená listová zelenina

Zelená listová zelenina, ako je špenát, kel, rímsky šalát, mangold atď majú vysoký obsah draslíka. Draslík je účinný, ako sa zbaviť nadbytočného sodíka z tela močom. Avšak, uistite sa, že ste sa rozhodli pre čerstvej zeleniny, pretože tie konzervované pridali soľ a vysoké hladiny sodíka v nich.

4. Červená repa

Tento sýty tmavo červená farba zelenina je bohatým zdrojom oxidu dusnatého. Táto zlúčenina pomáha pri znižovaní krvného tlaku rozšírením ciev. Repa môže byť mal v surové, varené, dusené alebo restované formulár. Zvládnuť túto koreňovú zeleninu s maximálnou opatrnosťou, pretože môže znečistiť vaše oblečenie a ruky.

5. Ovsené vločky

Ovsené vločky, je ideálnou voľbou, ak hľadáte pre potravinárske položky, ktoré môžu pomôcť pri správe vášho hypertenzie. Ovos je s nízkym obsahom sodíka, nízke v tukoch a ale sú vysoké zdrojom vlákniny, čo z nich robí ideálne recept v boji proti problémy krvný tlak. Ovsené vločky môžu byť mal na raňajky.

6. Cesnak

Ak sa vám diagnostikovaný s hypertenziou, jedna z prvých nápravných opatrení týkajúcich sa potravín, ktoré ste dostali by cesnak. Táto ostrá voňajúce koreňová zelenina s vysokým obsahom oxidu dusnatého. A oxid dusnatý pomáha pri vazodilatácie, čo znamená, že pomáha pri rozširovaní tepny. Cesnak je univerzálny bylina a môžu byť použité v mnohých podobách.

7. Granátové jablká

Táto červená ovocie sa skladá z perleťovo semien, ktoré sú tiež prospešné pri bojovať hypertenzie. Podľa jednej zo štúdií bolo preukázané, že konzumácia pohár džúsu granátového jablka každý deň po dobu jedného mesiaca, pomáhal pri znižovaní krvného tlaku. Toto ovocie môže byť mal v podobe ovocia, džús, alebo to môže byť tiež pridaná do vašich šalátov alebo krémov.

8. Horká čokoláda

Ak ste tmavej čokolády fanúšik, potom táto správa môže prísť ako príjemné prekvapenie, že konzumácia tmavej čokolády vám pomôže vysporiadať s problémom vysokého krvného tlaku. Táto skutočnosť bola tiež preukázané v nedávnej štúdii, že konzumácia tmavej čokolády pravidelne bojuje proti hypertenzii.

9. Ryby

Jesť ryby, ako je losos, makrela a iné takéto ryby, ktoré sú dobrým zdrojom chudé bielkoviny. Ryby sú dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín, a to nielen pomáha pri znižovaní hladiny triglyceridov, ale to je tiež užitočné pri znižovaní zápalu. Ryby, ako je pstruh sú bohaté na vitamín D, ktorý je tiež užitočné pri znižovaní vysokého krvného tlaku.

10. Kiwi

Kivi sú načítané s vitamínom C, vitamín, ktorý môže významne pomôcť pri zvyšovaní hladiny krvného tlaku. Vyplýva to zo štúdie, ľudia, ktorí konzumovali približne tri kivi denne pozorovať znateľné zníženie krvného tlaku ku koncu ôsmich týždňov. Môžete jesť ovocie alebo pridať do svojich ovocných šalátov, koktaily alebo kokteily.

Ak ste bol diagnostikovaný s vysokým krvným tlakom, je dôležité, aby ste zmeny životného štýlu a prijať zdravý životný štýl, ktorý vám môže pomôcť pri správe Váš zdravotný stav lepší. Vylúčením vrátane niektorých potravín z vašej stravy môže ísť dlhú cestu pri riešení vašej situácie. Poraďte sa so svojím zdravotníkom kedykoľvek si budete priať, aby sa významnou životný štýl alebo zmeny v stravovaní.