Ağız sağlığı için kullanılan uçucu yağlar nelerdir

Uçucu yağlar her yerde taraftarlar arasında yeni popülerlik kazanıyor zaman içinde test hazineleri. Bunlar güçlü sıvılar hemen her ağız hijyeni ihtiyacı için özelleştirebilirsiniz eğlenceli ve taze unsurlarıdır. Herhangi bir DIY diş tedavisi olduğu gibi, araştırma yapmak ve tedbirli olması. Tüm yağlar yemek için güvenli olan ve doğrudan cildinize uygulanırsa bazı size zarar verebilir. Uçucu yağlar bitkilerden damıtılmış ve genellikle tekil, şişe başına bir madde de yağ karışımı ürünleri bulmak için her ne kadar satılan. Diğer takviyeleri gibi, Gıda ve İlaç İdaresi onların güvenliğini veya etkinliğini düzenleyen etmez.

Ağız Sağlığı Uçucu Yağlar Kullanımı

doğal sağlık alanında olanlar geleneksel sağlık ürünlerinde tehlikeli kimyasallar doğal vücut fonksiyonlarını, özellikle endokrin sistemini engel olabilir endişe duyuyorlar. Diş hekimliğinde temel yağlar kullanarak cazibe onlar vücuda böyle bir risk teşkil olmayabilir olmasıdır.

Tarçın, nane, bahçe nanesi ve çay ağacı uçucu yağlar bütün bunlar acı, hastalık ve çürümesine neden mikropları öldürmek anlamına gelir antimikrobiyal olduğuna inanılmaktadır. Mür yağı antimikrobiyal ve aynı zamanda yatıştırmaya ve dokuya kan akışını arttırarak sakızlar iyileşebilir. Karanfil yağı antimikrobiyal ve ayrıca ağrı uyuşturucu yardımcı olabilir.

Esansiyel Yağ Tedaviler

diş eti hastalığı, diş çürümesi ve ağız kokusu (kokmuş nefes!) Aşağıda ağız sağlığı için esansiyel yağların iyileştirici güçleri uygulamak için iki basit yolu vardır: Her kişi eşsiz diş hekimliği ihtiyaçları vardır da, bu hastaların çoğunun umurunda üç ana noktalar şunlardır:

  1. bir uçucu yağ, ağız çalkalama suyu ile sağlıklı diş etleri ve soluk teşvik edilmesi. bir fincan suyu başına yağların seçtiğiniz 5-10 damla kullanın. Swish birer birer karışımın kaşığı ve sizin gibi başka herhangi bir gargara tükürür.
  2. Diş çürüklerini önlemek ve diş fırçası üzerinde seçtiğiniz bir yağ 2 damla koyarak plaket mücadele. nazikçe fırçalayın ve fazla yağları ve tükürük tükürmek.

Ekstra ipucu: temiz diş fırçası tutun (ve dolayısıyla ağzınızdan geri kalanı) düzenli bir esans yağı 1 damla ile karışık peroksit 1/4 fincan yerleştirerek. bunu kapatmak sallayarak ve kuru için dışarı çıkmadan önce en az 10 dakika bekletin.

Düzenli fırçalama ve diş ipi ile birlikte kullanılır, uçucu yağlar önleyici ağız hijyeni rutin güçlü bir parçası olabilir. Her zamanki gibi, diş hekimi tarafından özellikle DIY girişimler ve daha az geleneksel uygulamalar her şeyi çalıştırmak emin olun.