9 Nádherné Zdravie Výhody Uhorky

Uhorky patria do rovnakej čeľade ako squash, tekvica a melón (rodové Cucurbitaceae). Rovnako ako melón, uhorky sú tvorené prevažne (95 percent) vody, čo znamená, že je jesť v horúcom letnom dni vám pomôžu zostať hydratované. Avšak, tam je dôvod, prečo jesť uhorky po celý rok. Vitamín K, vitamínov skupiny B, meď, draslík, vitamín C a mangánu, môže uhorky vám pomôže, aby sa zabránilo nedostatku živín, ktoré sú rozšírené medzi tými, jesť typickú americkú stravu. Plus, uhorky obsahujú jedinečné polyfenoly a ďalšie zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť znížiť riziko vzniku chronických ochorení a oveľa, oveľa viac.

9 dôvodov, prečo jesť uhorky

Chrániť váš mozog

Uhorky obsahujú protizápalové falvonolu zvanú fisetin, že vyzerá, že hrá dôležitú úlohu v zdraví mozgu. Okrem zlepšenia svojej pamäti a chráni vaše nervové bunky z poklesu v súvislosti s vekom, bolo zistené fisetin má zabrániť progresívny pamäť a učenie postihnutia u myší s Alzheimerovou chorobou.

Znížiť riziko vzniku rakoviny

Uhorky obsahujú polyfenoly zvanej lignany (pinoresinol, lariciresinol, a secoisolariciresinol), ktoré môžu pomôcť znížiť riziko rakoviny prsníka, maternice, vaječníkov a prostaty. Obsahujú tiež phytonutrients zvané cucurbitacins, ktoré majú tiež protirakovinové vlastnosti.

boj Zápal

Uhorky môžu prispieť k ochladeniu zápalové reakcie v tele, a štúdie na zvieratách naznačujú, že uhorky extrakt pomáha znižovať nežiaduce zápal, čiastočne tým, že potláča aktivitu prozápalových enzýmov (vrátane cyklooxygenázy 2, alebo COX-2).

antioxidačné vlastnosti

Uhorky obsahujú početné antioxidanty, vrátane známeho vitamínu C a beta-karotén. Obsahujú tiež antioxidačné flavonoidy, ako je napríklad kvercetín, apigenin, luteolín a kamferolem, ktoré poskytujú ďalšie výhody. Napríklad, quercetin je antioxidant, ktorý mnohí presvedčenie zabraňuje uvoľňovaniu histamínu robiť quercetin potraviny bohaté na prírodné antihistaminiká. Kaempferol medzitým môže pomôcť v boji proti rakovine, a znížiť riziko vzniku chronických ochorení, vrátane srdcových chorôb.

osviežiť dych

Umiestnením uhorka plátok na streche úst môže pomôcť zbaviť ústa zápach spôsobujú baktérie. Podľa zásad ajurvédy, jesť uhorky môže tiež pomôcť uvoľniť prebytočné teplo v žalúdku, ktoré sa hovorí, že hlavnou príčinou zlého dychu.

zvládať stres

Uhorky obsahujú viac vitamínov B, vrátane vitamínu B1, vitamín B5, a vitamín B7 (biotín). Vitamínov skupiny B je známe, že pomáhajú zmierniť pocity úzkosti a vyrovnávacie niektoré škodlivé účinky stresu.

Podporí váš tráviaci zdravie

Uhorky sú bohaté na dva z najzákladnejších prvkov potrebných pre zdravé trávenie: voda a vláknina. Pridanie uhorky na vaše šťavy alebo šalát vám pomôže splniť ideál množstvo vlákniny vaše telo potrebuje, 50 gramov na 1000 spotrebované kalórie. Ak máte bojovať s žalúdočných štiav, mali by ste vedieť, že pitná voda môže pomôcť potlačiť akútne príznaky žalúdočných štiav dočasným zvýšením pH žalúdka; Je možné, že vo vode bohatej na uhorky môžu mať podobný účinok. Uhorka kože obsahovať nerozpustnú vlákninu, ktorá pomáha pridať veľkom stolicu. To pomáha jedlo postupne prechádzať tráviacim traktom rýchlejšie pre zdravé eliminácie.

Udržať si zdravú váhu

Uhorky sú kaloricky veľmi nízka, a napriek tomu robia plniaci občerstvenia (jedna šálka nakrájané uhorky obsahuje len 16 kalórií). Rozpustná vláknina na uhorkách rozpúšťa do textúry gélovitú vo vašej čreva, pomáha spomaliť trávenie. To vám pomôže pocit sýtosti dlhšie a je jedným z dôvodov, prečo sa môže vlákno-potraviny bohaté na pomoc pri regulácii hmotnosti.

Podpora zdravia srdca

Uhorky obsahujú draslík, ktorá je spojená s nižšou úrovňou krvný tlak. Vhodnou rovnováhu draslíka a to ako vnútri, tak mimo svojich buniek je veľmi dôležité pre vaše telo správne fungovať. Ako elektrolyt, draslík je kladne nabitý ión, ktoré sa musia udržiavať určitú koncentráciu (asi 30 krát vyššia vnútri než zvonka bunkách), aby mohol plniť svoje funkcie, ktorý zahŕňa interakciu so sodíkom pomôcť riadenie nervov prenos impulzov, svalové kontrakcie, a srdcové funkcie.

Uhorky a predstavuje ideálnu základňu pre zeleninové šťavy

Existuje mnoho spôsobov, ako si uhorky, ako je fermentovaný alebo surové v šalátoch na báze octu. Ak hľadáte niečo iné, uhorky sú ideálnym východiskovým bodom pre váš zeleninové šťavy kvôli ich jemnou chuťou a vysokým obsahom vody. V skutočnosti je jednoduchý šťava z uhoriek a zeleru je ideálny pre tých nový pre odšťavovanie. Odtiaľ si môžete prácu si cestu až k červenej listových šalátov, rímsky šalát, špenát, a čakanka, spolu s petržlenovou vňaťou a koriandrom. Odšťavovania je vlastne ideálny spôsob, ako konzumovať uhorky.

Keď pijete čerstvo vyrobené zelený džús, to je skoro ako príjem intravenóznej infúzie vitamínov, minerálov a enzýmov, pretože oni idú priamo do vášho systému, bez toho aby museli byť rozobraný. Keď sa vaše telo má dostatok živín, ktoré potrebuje, a vaše pH je optimálne vyvážené, budete sa cítiť pod napätím a váš imunitný systém dostane nový impulz.

Organické Uhorky stojí za to

Ak ste zvedaví, či by ste mali zvoliť organické uhorky oproti konvenčne pestovaných odrôd, tak by som navrhnúť ekologické. Uhorky boli hodnotené 12. najviac kontaminované potraviny a druhý v rizika rakoviny vzhľadom k ich obsahu pesticídov, podľa pracovnej skupiny pre životné prostredie (EWG).

Ďalej uhorky sú často posilňovalo po zbere tak, aby vydržali dlhú cestu na trh unscarred a pre ochranu pred mnohými rúk, ktoré ho dotknúť. Kým vosk má byť potravinárske a bezpečné, existujú rôzne typy používaných:

  • Karnaubský vosk (z karnaubského palmy)
  • včelí vosk
  • Šelak (z lac chrobák)
  • Ropné báze voskov

Tieto prírodné vosky sú oveľa vhodnejšie pre ropné báze voskov, ktoré môžu obsahovať zvyšky rozpúšťadla alebo živíc dreva. Sa produkty potiahnuté voskom nie je označený ako taký, ale ekologické produkty nebudú obsahovať ropnej báze voskové povlaky (aj keď môže obsahovať karnaubský vosk alebo šelak hmyzu).

Druhý potenciálny problém je, že voskové tesnenie rezíduá pesticídov a úlomkov, čo je ešte ťažšie odstrániť len s vodou. K dosiahnutiu kontaminantov pochované pod povrchom vašich zeleniny a ovocia, budete potrebovať čistiaci prostriedok, ktorý tiež odstraňuje vosk, čo je to, čo môj ovocia a zeleniny umývanie robí. Dalo by sa tiež lúpať uhorky, ale to je jeden z najviac nutrične hustá častiach uhorky (druhý semená), takže je lepšie, ak je to možné konzumovať.

Čo iné sú uhorky dobré?

Bolo zistené, že flavonoidy a taníny uhoriek mať obaja voľných radikálov upratovania a účinkami proti bolesti, zatiaľ čo to má celý rad tradičných ľudových používa rovnako. Ako už bolo napísané v Journal of Young lekárnickej : Tradične sa táto rastlina sa používa pri bolestiach hlavy; semená sú chladiace a diuretikum, ovocné šťavy z tejto rastliny sa používa ako nutričné a k upokojeniu v anti-akné pleťových vôd.

Ako štvrtú najrozšírenejšie kultivované zeleniny na svete (uhorky sú technicky ovocie), uhorky sú široko dostupné, ale snaží sa ich získať z trhu miestneho farmára, pokiaľ je to možné. Ešte lepšie je, uhorky sú veľmi ľahko pestovať, aj keď máte iba prístup na terasu. Darí sa im v kontajneroch (poskytnutie majú niekde liezť) a produkovať dostatok surovín z malého počtu rastlín, takže si mohol vyskúšať na nich rastú sami.