5 Ukryte Zdrowie Korzyści z ostrymi potrawami

Pikantne potrawy są trochę tajemnicy. Jako artykuł w New York Times tygodni zastanawiał: dlaczego jest tak, że znajdziemy taką przyjemność w bólu? To znaczy, te gorące butelki sosu są otynkowane ze słowami takimi jak śmierć i atomowej, ale chcemy je . Jedna z teorii głosi, że jest to po prostu dla dreszczyku emocji, jak jazda na roller coaster lub maraton. Ludzie dziwnie odnaleźć przyjemność w rzeczach, które na powierzchni powinny być naprawdę cholernie przerażające i bolesne. W takich przypadkach jest to umysł kontra ciało i umysł wygrywa.

Druga teoria mówi, że pikantne żywności mają korzyści zdrowotne, a więc nasze ciała pragną je. Niektóre z najczęściej badanych bennies są:

Odchudzanie

Z jednej strony, dodatkowa akcja gorącym sosem lub posiekane jalapeno może także najprostszych diety bardziej smaczny, powodując, aby być bardziej prawdopodobne, aby trzymać się swojego planu odchudzania. Ponadto, mogą one jack swój metabolizm. Badania pokazują, że główny związek w chilli, zwany kapsaicyna, ma działanie termogeniczne i może spowodować, że organizm do spalania kalorii bonusowych przez 20 minut po chow-dół.

Zdrowe serce

Badania pokazują, że hodowle, które jedzą Najostrzejsze żywności mają znacznie mniejszą częstość występowania zawału serca i udaru mózgu. Potencjalne przyczyny: Papryka chili może zmniejszyć szkodliwe skutki LDL (zły cholesterol) i kapsaicynę może walczyć stan zapalny, który został oznaczony jako czynnik ryzyka problemów z sercem.

Profilaktyka raka

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem, kapsaicyna ma zdolność do zabijania trochę raka i komórek białaczkowych. Jeden szczególności przyprawy, kurkuma, curry znaleźć w proszku i niektórych musztard, może spowolnić rozprzestrzenianie się nowotworu i wzrostu guzów. „To ma taki sam wpływ na organizm jak niektóre leki na raka zrobić”, mówi Gregory A. Plotnikoff, MD, starszy konsultant w zakresie innowacji opieki zdrowotnej w szpitalach i klinikach Allina w Minnesocie. Para to z czarnego pieprzu wchłonąć 2000 procent więcej kurkumę. Fantastyczna na pieczonych warzyw lub kebaby, czy zup.

Niższe ciśnienie krwi

Witaminy A i C wzmacniają ściany mięśnia sercowego, a ciepło z pieprzem zwiększa przepływ krwi w całym organizmie. Wszystko to równa się silniejszy układ sercowo-naczyniowy.

Mniej blow-Your-Top Moments

Pikantne potrawy zwiększyć produkcję feel-good hormonów, takich jak serotonina. Więc mogą one pomóc w depresji swobodnie i stres.

Nie jest fanem crazy-pikantnym jedzeniem? Nadal można uzyskać korzyści zdrowotne dodając przyprawy z bardziej dopuszczalnego Zing do swoich potraw. Kochamy pokrojony imbir w filiżance herbaty, krewetki powlekany w kminku i kolendry następnie smażona na patelni, dodając czerwone płatki pieprz do smażyć lub bicia się na wyborny curry.So z kurczaka, gdzie stoicie? Ostra papryka: yum lub Jezu? Wszelkie wskazówki dla skradanie przyprawę do swoich ulubionych potraw?