5 Skryté Zdravie Výhody korenené jedlá

Korenené jedlá sú tak trochu záhadou. Ako článok v týždňoch New York Times uvažoval: Prečo je to, že sme nájsť takú rozkoš v bolesti? Myslím, že tieto horúce omáčky fľaše sú polepené slová ako smrťou a atómová, ale my ich radi . Jedna teória hovorí, že to je jednoducho kvôli vzrušenie, ako jazda na horskej dráhe alebo beží maratón. Ľudia, napodiv, majú radosť z vecí, ktoré na povrchu, by mala byť naozaj vyšilovat desivé a bolestné. V týchto prípadoch je myseľ vs. tela a mysle vyhráva.

Druhou teóriou je, že korenené jedlá majú zdravotný prínos, a preto naše telo túži po nich. Niektoré z najviac študovaných bennies sú:

Strata váhy

Po prvé, navyše strieľa nad horúcou omáčkou alebo nasekané jalapeno môže dokonca blandest diétne potraviny chutnejšie, čo vám umožní byť viac pravdepodobné, že držať sa vášho chudnutie plánu. Okrem toho sa môžu dvíhať váš metabolizmus. Štúdie ukazujú, že hlavný zlúčenina v chilli s názvom kapsaicín, má termogénny účinok a môže spôsobiť, že telo spáliť kalórie bonusové po dobu 20 minút po čau dole.

zdravie srdca

Štúdie ukazujú, že kultúry, ktoré jedia na spiciest potraviny majú oveľa nižší výskyt srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Možné dôvody: Chilli papričky môže znížiť škodlivé účinky LDL (zlý cholesterol) a kapsaicínu môže bojovať proti zápalu, ktorý bol označený ako rizikový faktor pre srdcové záležitosťou.

cancer Prevention

Podľa Americkej asociácie pre výskum rakoviny, kapsaicín má schopnosť zabíjať nejaké rakovinu a leukemické bunky. Jeden konkrétny korenie, kurkuma, nájdený v karí a niektoré horčice, môže spomaliť šírenie rakoviny a rast nádorov. “Má rovnaké účinky na telo ako niektoré drogy rakoviny robiť,” hovorí Gregory A. Plotnikoff, MD, senior konzultant pre zdravotné inovácií na Allina nemocníc a kliník v Minnesote. Dvojica to s čiernym korením absorbovať 2,000 percent viac kurkumu. Fantasticky na pražených vegetariáni alebo kebab, alebo v polievkach.

Znižujú krvný tlak

Vitamíny A a C posilnenie srdcového svalu steny a teplo papriky zvyšuje prietok krvi v celom tele. To všetko sa rovná silnejší kardiovaskulárny systém.

Menej Blow-Your-Top Moments

Korenené jedlá zvýšenie produkcie pohodových hormónov, ako je serotonín. Tak oni môžu pomôcť zmierniť depresie a stres.

Nie je fanúšik crazy-korenené jedlo? Stále môžete získať zdravotné prínosy pridaním korenia s znesiteľnejšie elán do vašej kuchyne. Milujeme plátky zázvoru v šálke čaju, krevety potiahnutý rasce a koriandra potom restované v panvici s tým, červená paprika vločky na opekáme alebo vybičovávala delish kuracie curry.So, kde stojíte? Feferónky: yum alebo Yikes? Nejaké tipy na plazivý korenie do svojich obľúbených jedál?