5 Skryté Zdraví Výhody kořeněná jídla

Kořeněná jídla jsou tak trochu záhadou. Jako článek v týdnech New York Times uvažoval: Proč je to, že jsme najít takovou rozkoš v bolesti? Myslím, že tyto horké omáčky lahve jsou polepené slova jako smrtí a atomová, ale my je rádi . Jedna teorie říká, že to je prostě kvůli vzrušení, jako jízda na horské dráze nebo běží maratón. Lidé, kupodivu, mají radost z věcí, které na povrchu, by měla být opravdu vyšilovat děsivé a bolestné. V těchto případech je mysl vs. těla a mysli vyhrává.

Druhou teorií je, že kořeněná jídla mají zdravotní přínos, a proto naše tělo touží po nich. Některé z nejvíce studovaných bennies jsou:

Ztráta váhy

Za prvé, navíc střílí nad horkou omáčkou nebo nasekané jalapeno může dokonce blandest dietní potraviny chutnější, což vám umožní být více pravděpodobné, že držet se vašeho hubnutí plánu. Kromě toho se mohou zvedat váš metabolismus. Studie ukazují, že hlavní sloučenina v chilli s názvem kapsaicin, má termogenní účinek a může způsobit, že tělo spálit kalorie bonusové po dobu 20 minut po čau dolů.

Zdraví srdce

Studie ukazují, že kultury, které jedí na spiciest potraviny mají mnohem nižší výskyt srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Možné důvody: Chilli papričky může snížit škodlivé účinky LDL (špatný cholesterol) a kapsaicinu může bojovat proti zánětu, který byl označen jako rizikový faktor pro srdeční záležitostí.

Cancer Prevention

Podle Americké asociace pro výzkum rakoviny, kapsaicin má schopnost zabíjet nějaké rakovinu a leukemické buňky. Jeden konkrétní koření, kurkuma, nalezený v kari a některé hořčice, může zpomalit šíření rakoviny a růst nádorů. „Má stejné účinky na tělo jako některé drogy rakoviny dělat,“ říká Gregory A. Plotnikoff, MD, senior konzultant pro zdravotní inovací na Allina nemocnic a klinik v Minnesotě. Dvojice to s černým pepřem absorbovat 2,000 procent více kurkumu. Fantasticky na pražených vegetariáni nebo kebab, nebo v polévkách.

Nižší krevní tlak

Vitaminy A a C posílení srdečního svalu stěny a teplo papriky zvyšuje průtok krve v celém těle. To vše se rovná silnější kardiovaskulární systém.

Méně Blow-Your-Top Moments

Kořeněná jídla zvýšení produkce pohodových hormonů, jako je serotonin. Tak oni mohou pomoci zmírnit deprese a stres.

Není fanoušek crazy-kořeněné jídlo? Stále můžete získat zdravotní přínosy přidáním koření s snesitelnější elán do vaší kuchyně. Milujeme plátky zázvoru v šálku čaje, krevety potažený kmínu a koriandru pak restované v pánvi s tím, červená paprika vločky na opékáme nebo vybičovávala delish kuřecí curry.So, kde stojíte? Feferonky: yum nebo yikes? Nějaké tipy na plíživý koření do svých oblíbených jídel?