5 powodów, należy pić sodę

Sody oczyszczonej wydaje się pozycja dość stonowane spiżarni. W rzeczywistości, większość ludzi ma pudełko sody w ich lodówka, zamrażarka, spiżarni, a może nawet w swojej łazience. Jednak, gdy pojawi się aż do niego, nie każdy wie, co jeszcze jest soda oczyszczona mówiąc jego wartość terapeutyczną.

Co Czy pieczenia?

Sody jest bardzo prosty, w rzeczywistości, zawiera tylko jeden składnik, wodorowęglan sodu. Wodorowęglan sodu jest zasadą, która reaguje, gdy wchodzi w kontakt z substancjami takimi jak kwas maślanki, ocet i jogurt. Reakcja wytwarza dwutlenek węgla, o czym świadczy pęcherzyków widzisz. Jeśli pamiętasz, kiedy byłaś w szkole prawdopodobnie popełnił jakieś fałszywe wulkanów za pomocą octu i sody oczyszczonej. wodorowęglan sodu jest substancją występującą w przyrodzie, które znajduje się w organizmach żywych. Jego zadaniem jest pomóc utrzymać poziom pH gdzie oni muszą być do podtrzymania życia. Z powodu tej zdolności, soda oczyszczona może być stosowany w terapii leczniczej dla szeregu warunków.

5 powodów, aby zacząć pić sodę

Picia sody rozpuszcza się w wodzie, nie jest to nowa rzecz i jest powszechnie stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z takich warunków jak:

 • artretyzm
 • niestrawność
 • zgaga
 • infekcja

Gdy spożywane w odpowiednich dawkach, sody może pomóc równowagi ciała chemię wyzwalanie samoleczenia.

Oto kilka powodów, dla których warto pić sodę okresowo w ciągu dnia. Mix ulga pół łyżeczki w szklanką ośmiu uncji wody. Chociaż zawsze należy sprawdzić ze swoim lekarzem o odpowiedniej dawce dla swojego stanu.

1. sodą środek zobojętniający kwas

Znany jako środek zobojętniający kwas, wodorowęglan sodu neutralizuje kwasu w żołądku. Jeśli cierpisz z powodu refluksu kwasu, wiesz, jak irytujące i bolesne może być. Kwas odpryskami z żołądka do przełyku, a nawet może wzrosnąć aż do tylnej części gardła. Picia sodę rozpuszczony w wodzie ułatwia zneutralizowania kwasu solnego i usuwa ból zgagi. Także wydzielanie gazu (barbotaż) co się dzieje, gdy wodorowęglanu sodu miesza się z wodą sprzyja odbijanie który łagodzi gazu i Wybrzuszanie.

2. pieczenia wagi sody pH i ułatwia gojenie

Chociaż kwasowość jest konieczne do trawienia pokarmu zbyt kwasowości w organizmie sprzyja chorób, takich jak osteoporoza, raka i zapalenia stawów. Wszystkie te warunki rozwijać się w środowisku kwaśnym. Picia sody rozpuszcza się w wodzie, przyczynia się do równowagi, a pH sprzyja samopoczucie i energii.

3. Soda oczyszczona zmniejsza stan zapalny

Zapalenie stawów wywołuje bólu i stanów, takich jak dna moczanowa (gdzie gromadzi się kwas moczowy w moczu, krwi i tkanki) są szczególnie łagodzone przez dodanie tonik sody.

4. Soda oczyszczona pozwala łatwość dyskomfortu spowodowanego przez zakażenie dróg moczowych

W uzupełnieniu do picia dużą ilością wody i soku z żurawiny, wodorowęglan sodu może pomóc przezwyciężyć infekcję dróg moczowych. Czyni to poprzez zmniejszenie wydzielania kwasów z moczem. Jeśli mają skłonność do infekcji, spróbuj picia sody oczyszczonej i wody.

5. Wydajność i Booster energii

Jeśli ćwiczysz ciężko, kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, a to powoduje ból i zmęczenie. Aby doładowany pić mieszanki energia cztery szklanki wody 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, jedna łyżeczka soli morskiej, dwie łyżki surowego miodu i jedną łyżkę soku z cytryny.

Korzyści z sodę i cytryną

Niektórzy nazywają sody oczyszczonej i soku z cytryny rozwiązanie cud. Cytryny mają bardzo silne właściwości przeciwbakteryjne i są potężne przeciw grzybicze i bakteryjne. Mają również stwierdzono regulować ciśnienie krwi i pomaga zredukować stres. Badania nawet znaleźli dowody, że owoce cytrusowe mogą być użyteczne w zapobieganiu raka. Oczywiście wiemy, że soda oczyszczona pomaga równowagę poziomu pH, które sprawiają, że trudno choroba chwycić.

Aby dokonać cytryny i sody napój Wymieszać jedną łyżkę sody oczyszczonej w jednej szklance wody i dodać sok z jednej cytryny całego organicznego w czystym kwarta szklanym słoju. Napełnij słoik prawie do góry z wodą i niech się ustawić na noc. Rano, wypić szklankę mieszaniny przed zjedzeniem śniadania. Będzie to oczyścić przewód pokarmowy i zrównoważyć pH pierwszą rzeczą. Pić kolejną szklankę toniku przed snem.

Wskazówki i ostrzeżenia podczas picia sody

 • Soda oczyszczona jest wysoka zawartość sodu, więc jest to dobry pomysł, aby nie przesadzić.
 • Jeśli cierpisz na choroby wątroby, choroby nerek, nadciśnienie lub obrzękiem nie należy pić sodę.
 • Nie pić sodę, jeśli jesteś w ciąży lub karmiące.
 • Zażycie leków na receptę, należy zwrócić się do lekarza przed piciem sodę.
 • Dzieci do lat pięciu nie powinny pić sodę.
 • Nie pić sodę z pełnym żołądkiem.
 • Skutki uboczne pieczenia zużycia sody mogą obejmować zwiększone pragnienie i skurcze żołądka.

Inne sposoby korzystania z sody oczyszczonej

Oprócz picia sody, istnieje wiele innych sposobów wykorzystania ciekawe i cenne substancje naturalne. Oto tylko kilka pomysłów, ale za pełną listę wszystkich wspaniałych sposobów wykorzystania sodę:

Homemade pasta do zębów

Homemade pasta do zębów może być równie skuteczny jak store-kupiony ale z mniejszą ilością środków chemicznych. Mieszanie trochę sody z organicznego oleju kokosowego i kilkoma kroplami olejku mięty dokonać bakterii walki pasty.

naturalny dezodorant

Jeśli szukasz naturalny dezodorant (a oto kilka powodów, dla których powinno), soda oczyszczona jest świetnym rozwiązaniem. Zmieszać jedną część sodę z sześciu części skrobi kukurydzianej i umieścić trochę pod pachami. Dodaj w jakimś olejku lawendowego na świeżym zapachu. Kilka kropel jest wszystko, czego potrzebujemy.

Facial exfoliator

Ponieważ soda oczyszczona jest zasadowy pomaga zmiękczenia sebum i zanieczyszczeń na powierzchni w celu ułatwienia usunięcia. Granulat sody pomagają usunąć martwe komórki naskórka pozostawiając skórę miękką i nawilżona. Korzystanie sodę na twarzy również pomaga zabić bakterie, a które mogą powodować epidemie.

Aby mieszaninę złuszczające, mycia twarzy ciepłą wodą z oleju kokosowego. Wymieszać trochę sody z ciepłą wodą i kilka kropli olejku z drzewa herbacianego w małej misce. Mieszanina powinna mieć konsystencję pasty. Wcierać mieszankę na twarz w kolistymi ruchami, należy uważać, aby nie dostać to w twoich oczach. Pocierać twarz na kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Kontynuacja z cienką warstwą kremu nawilżającego.

Ant i karaluch repelent

Nie ma nic gorszego niż inwazji mrówek, które po prostu nie odejdzie. Jeśli jesteś zmęczony korzystania z substancji chemicznych, spróbuj posypania trochę sody wokół punktu wejścia. W krótkim czasie, znajdziecie wasze mrówki wyprowadzce.

lodówka deodorizer

Oczywiście, soda oczyszczona jest wielkim staromodny lodówka i zamrażarka deodorizer. Wystarczy pamiętać, aby zmienić swoje pole co najmniej raz w miesiącu do ostatecznego świeżości.

Ostatecznym pot i pan płuczka

Zwęglone garnki są tak trudne do utrzymania w czystości. Kto chce wykorzystać ładunek substancji chemicznych? Dobre jest to, że sody miesza się z małą ilością wody, stanowi idealną mieszaninę przemywania puli. Zastosuj i użyć pędzla lub szorowania pad, aby uzyskać wszystkie swoje garnki czysty jak łza.

Ugryzienie owada lekarstwo

Aby zmniejszyć swędzenie i zapalenie ukąszeniach owadów można zrobić pastę używając sody oczyszczonej i wody. Zimnica trochę dalej i pozostawić go na około dziesięć minut. Spłukać zimną wodą i osusz. Za pomocą tej samej mieszaniny trujący bluszcz lub dąb trujący.

czystsze drenażu

Zamiast wyczyścić zatkane odpływy z niebezpiecznymi chemikaliami, dlaczego nie spróbować naturalną alternatywę za pomocą sody. Wlać jednego litra wrzącej wody do kanalizacji, a następnie tą z 1/2 kubka sody i 1 kubka octu domowego. Przykryć otwór spustowy i pozostawić go na około trzydzieści minut. Weź osłonę i uruchomić bardzo gorącej wody do ścieku przez około 5 minut. Jest to dobry miesięczne leczenie czystsze drenażu czy masz skleić czy nie.