5 najlepszych Olejki eteryczne dla zdrowego trawienia

Twój system trawienny ciężko pracuje uszkodzi żywności, które można jeść w składniki odżywcze, które zapotrzebowania organizmu. Absorbuje je i pomaga konwertować te składniki odżywcze w energię w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek, narządów i układów w organizmie. Jest również odpowiedzialny za około 80% swojej odporności!

Jak już zapewne wiecie, twój system trawienny jest bardzo ważnym elementem utrzymania ogólnego stanu zdrowia, ale przy dobrej opieki nad nim może być trudne w dynamicznym świecie, w którym żyjemy. Ponieważ dieta jest # 1 czynnikiem wpływającym na utrzymanie pokarmowego zdrowia, można łatwo uszkodzić przez standard amerykańskiej diety, czy smutny.

SAD to po prostu – SAD. Obecnie większość ludzi w Stanach Zjednoczonych zużywa duże ilości żywności wysoko przetworzonej, w tym zboża rafinowane (węglowodanami), pakowanych deserów i słodkich napojów i bardzo małych ilościach całych naturalnych produktów spożywczych, takich jak owoce, warzywa i ryby. To z tego powodu, że wiele osób cierpi z powodu różnych zaburzeń trawiennych, począwszy od dolegliwości, takich jak gaz, wzdęcia i niestrawność do niebezpiecznych objawów niestrawności bardziej poważne, przewlekłe drażliwość, hemoroidy i zapalenie jelit.

5 najlepszych Olejki eteryczne na trawienie

Jeśli cierpisz na zaburzenia trawienia, olejki eteryczne mogą dostarczyć ulgę! Start z tych 5 olejków eterycznych dla lepszego zdrowia pokarmowego:

Imbir

Ciepłe i ostre, to olejkiem pochodzi z kłącza (głównym). Sam korzeń był używany w kuchniach całego świata od wieków na jego zdolność do zmniejszenia objawów wspólnego rozstrój żołądka włączając nudności, wzdęcia i gazu. Wiadomo również, aby pobudzić trawienie, łagodzą i komfort.

Estragon

Unikalne zdolności oleju estragon obejmują smarowania ścian jelit w celu wspierania procesu trawienia. W stanie promować trawienie i wchłanianie składników odżywczych, jest również zaangażowany w eliminacji toksyn. Zapewnia również silne właściwości anty-grzybicze, aby pomóc utrzymać pasożytów jelitowych z dala.

Mięta pieprzowa

Jeden z najbardziej znanych i powszechnie używanych olejków eterycznych do trawienia. Peppermint jest cudownie pachnące, stymulujący i orzeźwiający. Również silnie olej, który skutecznie zmniejsza często nudności, niestrawność i gaz i stymuluje proces trawienia.

Goździk

Kojące i kojący do całego układu trzewnego, olejek goździkowy powoduje zmniejszenie zapalenia w obrębie błony śluzowej jelit. Może to przyczynić się do łagodzenia dolegliwości żołądkowe. Także łagodzi dolegliwości poprzez rozluźnienie mięśni gładkich tkanki przewodu pokarmowego, aby złagodzić skurcze, nudności, wzdęcia i gazy. Wyjątkową związek o nazwie eugenol, olejek goździkowy się w znany jest do skutecznego leczenia infekcji candida (drożdże i pasożytów jelitowych) przerost.

Olej z oregano

Jeden z najpotężniejszych olejków eterycznych do trawienia. Olej ten zawiera silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze związki że leczenie konkurencyjne over-the-counter środki do utrzymania zdrowego układu pokarmowego. W stanie zabić chorobotwórczych bakterii jelitowych, które żyją w układzie pokarmowym, olej z oregano jest najlepiej, gdy stosowany tylko w czasach niepokoju, aby uzyskać regularne trawienie wrócić na tor.

Jak Olejki eteryczne działają łagodzić niestrawności

Olejki eteryczne zawierają składniki chemiczne na bazie roślinnej odpowiedzialnych za potężnych korzyści lecznicze. związki te wywołują reakcję w systemie nerwowym, wysyłając sygnały do ​​mózgu. Sygnały te mogą zawierać uspokajające i kojące przewodu pokarmowego lub stymulowania trawienie popierania przywspółczulny. Każdy olej jest inny, ale zaledwie kilka kropel dowolnego olejku sprawia, że ​​duży wpływ.

Istnieją 2 sposoby użycia olejków eterycznych, aby wspierać zdrowy układ trawienny:

  1. Aromatycznie. Gdy używany w dyfuzor, czy tylko wdychane z butelki, opary nosić czynnych cząsteczek chemicznych do organizmu przez nos. Stymulują one nerw węchowy, znajduje się w jamie nosowej. Nerw ten zawiera włókna, które wysyłają sygnały bezpośrednio do ośrodkowego układu nerwowego. Jest to system, za pomocą którego reguluje trawienie.
  2. Miejscowo. Twoja skóra pochłania wszystko, co można umieścić na nim. Kiedy stosowany jako trzeć, balsam lub w masażu czynne związki występujące w olejkach eterycznych podaj swój krwiobiegu wspierania układu pokarmowego.

Trawienny Instrukcje masaż: Począwszy od pępka, należy zastosować olej, a następnie delikatnie wmasować w skórę przy użyciu wzrostowy ruch kołowy (zastosować delikatny ucisk z klocków o wyciągnięcie ręki, krążąc w prawo). Można to również zrobić z tyłu, nad wątroby i żołądka. Pamiętaj, aby zawsze rozcieńczone olejki eteryczne w kokosowego lub oleju ze słodkich migdałów.

UWAGA: Proszę nie używać olejków eterycznych na niestrawność lub innego problemu zdrowotnego bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. I zalecamy, że nigdy nie używać ich wewnętrznie.

Co należy wziąć pod uwagę

Podczas korzystania z produktu, który znasz zamierza wprowadzić swoje ciało, trzeba mieć pewność, że jest nietoksyczny. Po tym wszystkim, chcesz tylko najwyższej jakości, czystych składników dla siebie i swojej rodziny. Smutno dziś wiele olejki koncerny naftowe tam nie wykonuj praktyk regulowana jak ich produkty uprawiane wydobywać przetwarzane.

Na Leczenia Solutions, zdrowie i szczęście jest naszym priorytetem. Dlatego każda partia olejków eterycznych Znajdziecie tu zawiera tylko 100% czystych składników. Brak wypełniaczy, żadne chemikalia tylko przetestowane, sprawdzone i certyfikowane klasy terapeutyczne olejków eterycznych, na szczęśliwe, zdrowe brzuszki!