5 najlepších Éterické oleje pre zdravé trávenie

Váš tráviaci systém pracuje tvrdo poškodí potraviny, ktoré jete do živiny, ktoré vaše požiadavky tela. Pohlcuje je, a pomáha previesť tieto živiny na energiu, aby podporovali riadne fungovanie všetkých buniek, orgánov a systémov v tele. Je tiež zodpovedný za odhadovaných 80% vašej imunity!

Ako ste si pravdepodobne už viete, váš tráviaci systém je veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní vášho celkového zdravia, ale pri dobrej starostlivosti o neho môže byť ťažké v rýchlo sa meniacom svete, v ktorom žijeme. Vzhľadom k tomu, vaša strava je # 1 ovplyvňujúce faktor pri udržiavaní zažívacie zdravie, môže byť ľahko poškodené štandardné americkú stravu, alebo SAD.

SAD je práve to – SAD. V súčasnej dobe väčšina ľudí v Spojených štátoch konzumujú veľké množstvo vysoko spracovaných potravín, vrátane rafinovaných obilnín (sacharidy), balené púšte a sladených nápojov a veľmi malé množstvo celých prírodných potravín, ako je ovocie, zeleniny a rýb. Je to preto, že mnoho ľudí trpí rôznymi poruchami trávenia od nepohodlia, ako je plyn, nadúvanie a zažívacie ťažkosti s nebezpečnými symptómami vážnejšie poruchy trávenia, chronická podráždenosť, hemoroidov a zápalu čriev.

5 najlepších Esenciálne oleje pre trávenie

Ak trpíte tráviacich problémov, éterické oleje môže poskytnúť určitú úľavu! Začnite s týmito 5 esenciálnych olejov pre lepšie trávenie zdravie:

zázvor

Teplé a pikantné, táto vonný olej je odvodený od podzemok (root). Koreň sám bol používaný v kuchyniach po celom svete už po stáročia pre svoje schopnosti znižovať príznaky spoločné žalúdočná nevoľnosť, vrátane nevoľnosti, nadúvanie a plynu. Tiež známe, že stimuluje trávenie, upokojuje a pohodlie.

estragón

Unikátny schopnosti estragónom oleje zahŕňajú mazacie črevnej steny pre podporu trávenia. Schopný podporovať trávenie a vstrebávanie živín, to je tiež zapojený do vylučovanie toxínov. Tiež poskytuje silné protiplesňové účinky, ktoré pomôžu udržať črevné parazity preč.

mäta pieporná

Jeden z najviac uznávaných a široko používaných esenciálnych olejov pre trávenie. Mäta pieporná je nádherne vonia, povzbudzujúce a osviežujúce. Tiež silný olej, ktorý účinne uľahčuje spoločné zdvíhanie žalúdka, poruchy trávenia, a plynu a stimuluje proces trávenia.

klinček

Ukľudňujúce a upokojujúce pre celý tráviaci systém, klinčekový olej je známe, že znižujú zápal v črevnej výstelky. To môže pomôcť zmierniť žalúdočnú nevoľnosť. Tiež zmierňuje nepohodlie uvoľnením tkanív hladkého svalstva tráviaceho traktu a zmierniť kŕče, nevoľnosť, plynu a nadúvanie. Jeden unikátny zlúčenina nazýva eugenol, nájdený v hřebíčkového oleja je známe, že účinne liečiť kvasinkových infekcií a candida (črevné parazit) prerastania.

Olej z Oregano

Jedným z najúčinnejších esenciálnych olejov pre trávenie. Tento olej obsahuje silné antibakteriálne, anti-hubové a anti-parazitné liečenie zlúčeninami, ktoré súper počas-the-counter prostriedky pre udržanie zdravého zažívacieho traktu. Schopný zabiť off patogénne baktérie črevnej, ktoré žijú v tráviacom systéme, olej z oregana Najlepšie je ho použiť len v prípade núdze získať pravidelné trávenie späť na trať.

Ako esenciálnych olejov k upokojeniu tráviacich problémov

Esenciálne oleje obsahujú rastlinné báze chemické zložky zodpovedné za silné liečivé výhody. Tieto zlúčeniny vyvolať odpoveď v nervový systém, vysiela signály do mozgu. Tieto signály môžu obsahovať ukľudňujúce a upokojujúce črevný trakt, alebo stimuláciu trávenie podporou parasympatickej aktivity. Každý olej je iný, ale len pár kvapiek esenciálneho oleja akéhokoľvek robí veľký dopad.

K dispozícii sú 2 spôsoby, ako používať éterické oleje k podpore zdravého zažívacieho systému:

  1. Aromaticky. Pri použití v difúzora, alebo jednoducho vdychovanie z fľaše, pary nesú aktívnych chemických molekúl do tela nosom. Stimulujú čuchový nerv, ktorý sa nachádza v nosovej dutine. Tento nerv obsahuje vlákna, ktoré vysielajú signály priamo do centrálneho nervového systému. Ide o systém, ktorým sa riadi trávenie.
  2. Lokálne. Vaša pokožka absorbuje všetko, čo dať na neho. Pri aplikácii ako rub, pleťová voda, alebo v masáži sa účinné látky nájdené v éterických olejov vstupuje do krvného riečišťa na podporu tráviaci systém.

Zažívací Masážny Pokyny: Od pupku, použite olej a jemne vmasírujte do pokožky smerom nahor krúživými pohybmi (platí mierny tlak s vankúšikmi dosah ruky, krúži na pravej strane). To možno vykonať aj v chrbte, cez pečene a žalúdka. Nezabudnite vždy riediť silíc v kokosových orechov alebo mandľový olej.

Poznámka: Prosím, nepoužívajte žiadne éterické oleje pre žalúdočné problémy alebo akékoľvek iné zdravotné problémy, bez predchádzajúcej konzultácie svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. A odporúčame, aby ste nikdy používať vnútorne.

Čo by ste mali vziať do úvahy

Ak používate produkt, ktorý viete, sa chystá vstúpiť do svoje telo, musíte byť istí, že je netoxický. Koniec koncov, chcete len najvyššiu kvalitu, čisté ingrediencie pre seba a svoju rodinu. Je smutné, že dnes existuje mnoho esenciálnych ropné spoločnosti, ktoré tam nenasledujú regulované postupy o tom, ako sú ich produkty pestované, extrahovaná a spracovaná.

V liečiteľstve Solutions, vaše zdravie a šťastie je našou najvyššou prioritou. To je dôvod, prečo každá šarža esenciálnych olejov Nájdete tu obsahuje len 100% čistej ingrediencie. Žiadne plnivá, žiadne chemikálie len testované, overené a certifikované liečebné stupňa silice, pre šťastné, zdravé bruška!