5 důvodů, proč byste měli pít jedlé sody

Jedlá soda vypadá jako položku docela low-key spíž. Ve skutečnosti, většina lidí má krabičku jedlé sody ve své lednice, mrazák, spíž a možná dokonce v jejich koupelně. Nicméně, když se dostanete na věc, ne každý ví, co ještě jedlé sody se natož její terapeutickou hodnotu.

Co je Soda?

Jedlá soda, je velmi jednoduché, ve skutečnosti, že obsahuje pouze jednu složku, hydrogenuhličitan sodný. Hydrogenuhličitan sodný je báze, která reaguje, když přijde do styku s kyselými látkami, jako je podmáslí, ocet nebo jogurt. Reakce produkuje oxid uhličitý, jak o tom svědčí bublin, které vidíte. Pokud si pamatujete, když jste byli ve škole, pravděpodobně jste udělal nějaké falešné sopek pomocí octa a jedlé sody. hydrogenuhličitan sodný je přirozeně se vyskytující látka, která se vyskytuje v živých organismů. Jejím úkolem je pomoci udržet hladinu pH, kde bylo potřeba k udržení života. Vzhledem k této schopnosti, jedlá soda může být použit jako léčebný léčbě řady stavů.

5 důvodů, proč začít pít jedlé sody

Pití jedlá soda rozpuštěný ve vodě, není nová věc a se běžně používá ke zmírnění příznaků, spojených s těmito podmínkami, jako jsou:

 • artritida
 • špatné trávení
 • pálení žáhy
 • infekce

Když byl spotřebován ve vhodných dávkách, jedlá soda může pomoci vyvážení chemie těla spouští vlastní uzdravení.

Zde je několik dobrých důvodů, proč byste měli pít sodu pravidelně v průběhu celého dne. Pro úlevu směsi půl lžičky v osm unce sklenici vody. I když byste měli vždy poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče o správné dávce pro Váš zdravotní stav.

1. Jedlá soda je antacid

Známý jako antacida, hydrogenuhličitan sodný neutralizuje kyseliny v žaludku. Pokud trpíte žaludečních šťáv, víte, jak nepříjemné a bolestivé to může být. Kyselina zasáhne ze žaludku do jícnu a může dokonce jít až tak daleko, jak na zadní straně krku. Pití jedlá soda rozpuštěný ve vodě, pomáhá k neutralizaci kyseliny chlorovodíkové a eliminuje bolesti pálení žáhy. Také šumění (tvorba bublinek), který se stane, když je hydrogenuhličitan sodný ve směsi s vodou podporuje říhání, který může zbavit plyn a nadýmání.

2. jedlá soda zůstatky pH a podporuje hojení

I když je to nezbytné pro trávení potravy kyselost, příliš kyselost v těle podporuje onemocnění, jako je osteoporóza, rakovina, a artritida. Všechny tyto podmínky se daří v kyselém prostředí. Pití jedlá soda se rozpustí ve vodě, přispívá k rovnováze pH a podporuje pohodu a energii.

3. Jedlá soda snižuje zánět

Záněty kloubů způsobuje bolest a stavy, jako je dna (kde kyselina močová hromadí v moči, krve a tkání), jsou zejména zmírněny s přidáním jedlé sody tonikum.

4. Jedlá soda pomůže zmírnit nepohodlí způsobené infekcí močových cest

Kromě dostatek pitné vody a brusinkového džusu, hydrogenuhličitan sodný vám může pomoci překonat infekci močových cest. Činí tak snížením kyseliny v moči. Pokud jste náchylní k těmto infekcím, zkuste pít jedlé sody a vody.

5. Výkon a energie booster

Pokud cvičíte tvrdě, kyselina mléčná se hromadí ve svalech, a to způsobuje bolest a únavu. Aby přeplňovaný energetický nápoj mixu čtyři šálky vody s 1/2 čajové lžičky jedlé sody, jedna lžička mořské soli, dvě polévkové lžíce surového medu a jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy.

Výhody Soda a citrónem

Někteří volají jedlá soda a citrónová šťáva zázračným řešením. Citrony mají velmi silné antimikrobiální vlastnosti a jsou silné proti houbovým a bakteriálním infekcím. Ty byly také nalezeny regulovat krevní tlak a pomáhají snižovat stres. Výzkum dokonce našli důkaz, že citrusové plody by mohly být užitečné v prevenci rakoviny. Samozřejmě víme, že jedlá soda pomáhá hladinu pH rovnováhu, které ztěžují pro onemocnění, které se chopí.

Chcete-li citronu a jedlá soda nápoj Smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody do jedné sklenice vody a přidejte šťávu z jednoho celého organického citronu do čisté litr sklenice. Naplňte sklenici téměř na vrchol s vodou a nechat ji nastavit přes noc. V dopoledních hodinách, vypít sklenici směsi před jídlem snídaně. Tím se očistit své zažívací trakt a vyvážení vaše první věc pH. Vypijte další sklenici pleťového krému před spaním.

Tipy a upozornění při pití prášek do pečiva

 • Jedlá soda, je vysoký obsah sodíku, takže je vhodné, aby to přehánět.
 • Pokud trpíte onemocněním jater, onemocnění ledvin, vysoký krevní tlak nebo edému byste neměli pít jedlé sody.
 • Nepijte jedlou sodu, pokud jste těhotná nebo kojící.
 • Máte-li brát léky, ujistěte se, zeptejte se svého lékaře před pitím jedlá soda.
 • Děti mladší pěti let by neměly pít jedlé sody.
 • Nepijte jedlou sodu s plným žaludkem.
 • Nežádoucí účinky na pečení spotřeba sody mohou zahrnovat zvýšenou žízeň a žaludeční křeče.

Jiné způsoby, jak používat jedlou sodu

Kromě pitné jedlá soda, existuje mnoho dalších způsobů, jak využít této zajímavé a cenné přírodní látky. Zde je jen několik nápadů, ale pro úplný seznam všech úžasných způsobů, jak používat jedlou sodu:

domácí zubní pasta

Domácí zubní pasta může být stejně účinné jako kupovaný, ale s méně chemikálií. Smíchání trochu jedlé sody s bio kokosovým olejem a několika kapkami máty esenciálního oleje, aby se zubní pastu bakterie-bojování.

přírodní deodorant

Pokud hledáte pro přirozený deodorant (a zde jsou některé důvody, proč byste měli), jedlá soda je skvělá volba. Smíchejte jeden díl jedlé sody s šesti částí kukuřičného škrobu a dát trochu pod paží. Přidat nějaké levandulového esenciálního oleje pro svěží vůní. Pár kapek je vše, co potřebujete.

facial exfoliator

Vzhledem k tomu, jedlá soda, je alkalický napomáhá zjemnit maz a nečistoty na obličeji pro snadnější vyjmutí. Granule v jedlá soda pomoci, aby se odstranily odumřelé buňky zanechal měkký a navlhčenou pokožku. Pomocí jedlé sody na obličeji také pomáhá zabít bakterie, stejně, které mohou způsobit vzplanutí.

Pro vytvoření exfoliační směs, omyjte obličej teplou vodou a malým množstvím kokosového oleje. Smíchejte trochu jedlé sody s teplou vodou a pár kapek oleje Tea Tree v malé misce. Směs by měla být konzistence zubní pasty. Rub směs na tváři krouživými pohyby, dejte pozor, aby si to v tvých očích. Třít svůj obličej na pár minut a pak opláchněte teplou vodou. Navázat s lehkou vrstvou hydratační.

Ant a šváb odpuzující

Není nic horšího, než mravence napadení, které prostě neodejde. Pokud jste unaveni z použití chemikálií, zkuste kropení trochu jedlé sody kolem místa vstupu. V žádném okamžiku, zjistíte, mravenci pohybující se ven.

chladnička deodorant

Samozřejmě, jedlá soda je velký staromódní lednice a mrazák deodorant. Jen nezapomeňte změnit si své okno alespoň jednou za měsíc pro maximální čerstvost.

Konečným hrnce a pánve scrubber

Zuhelnatělé hrnce jsou tak obtížně čistí. Kdo chce využít náklad chemikálií? Dobrou zprávou je, že jedlá soda smíšené s malým množstvím vody činí ideální pot pracího směsi. Aplikovat a používat kartáčové nebo pracího pad dostat všechny vaše hrnce čisté jako tribunu.

Bodnutí hmyzem náprava

Ke snížení svědění a zánět hmyzu kousnutí můžete udělat pastu pomocí jedlé sody a vody. DAB trochu dál a necháme asi deset minut. Opláchněte studenou vodou a osušte. Použít stejnou směs škumpa jedovatá nebo jed dubu.

Přístroj na čištění trubek

Spíše než čistit ucpané kanalizace s nebezpečnými chemickými látkami, proč nezkusit přírodní alternativu pomocí jedlé sody. Nalijte jeden litr vroucí vody do kanalizace a sledovat to s 1/2 šálku jedlé sody a 1 šálek bílého domácího octa. Pokrytí vypouštěcí otvor a necháme asi půl hodiny. Vezměte kryt a běží velmi horkou vodu do kanalizace po dobu asi 5 minut. To je dobrý měsíční léčba drain cleaner, zda máte ucpat, nebo ne.