5 יתרונות בריאותיים הנסתר של מזונות מתובלים

מאכלים חריפים הם קצת מסתורין. כמאמר בשבועות ניו יורק טיימס תהה: למה זה כי אנו מוצאים הנאה כאלה כאבים? אני מתכוון, בקבוקי רוטב חריף הללו מטויחים עם מילים כמו מוות אטומי, אבל אנחנו אוהבים אותם . תיאוריה אחת היא שזה פשוט בשביל הריגוש, כמו רכיבה על רכבת הרים או ריצת מרתון. בני אדם, באופן מוזר, למצוא הנאה דברים, על פני השטח, צריך להיות ממש מפחיד מפחיד וכואב. במקרים אלה, זה נפש-גוף, והנפש זוכה.

התאוריה השנייה היא כי מזונות מתובלים יש יתרונות בריאותיים, ולכן גופנו משתוקק להם. חלק כדורי המרץ-למד ביותר הם:

ירידה במשקל

קודם כל, את הבעיטה הנוספת של רוטב חריף או חלפיניו קצוץ יכולה לעשות אפילו את אוכל דיאטת blandest יותר טעימה, לגרום לך להיות יותר סיכוי להישאר עם תכנית ההרזיה שלך. בנוסף, הם עלולים להתרומם חילוף החומרים שלך. מחקרים מראים כי המתחם המרכזי צ’ילי, נקרא קפסאיצין, יש השפעה התרמוגני ועלול לגרום לגוף לשרוף קלוריות בונוס עבור 20 דקות שלאחר למטה צ’או.

בריאות הלב

מחקרים מראים כי תרבויות שאוכלות את האוכל הפיקנטי יש שכיחות נמוכה בהרבה של התקף לב או שבץ מוחי. סיבות אפשריות: פלפלים צ’ילי יכולים להפחית את ההשפעות המזיקות של LDL (כולסטרול רע) ו קפסאיצין עשוי להילחם בדלקת, אשר סומנה כגורם סיכון לבעיות לב.

מניעת סרטן

על פי האגודה האמריקאית לחקר הסרטן, קפסאיצין יש את היכולת להרוג כמה תאים סרטניים leukemic. תבלין מסוים אחת, כורכום, למצוא אבקת קארי וכמה חרדל, עשוי להאט את התפשטות הסרטן והצמיחה של גידולים. “יש לו את אותה השפעה על הגוף כמו לעשות סמים סרטן מסוימים,” אומר גרגורי Plotnikoff, MD, יועץ בכיר לחדשנות הבריאות בבית Allina החולים ובמרפאות מינסוטה. זוג זה עם פלפל שחור לספוג 2000 אחוז יותר כורכום. פנטסטי על ירקות או קבב קלויים, או מרקים.

לחץ דם נמוך

ויטמינים A ו- C לחיזוק הקירות שריר הלב, ואת החום של פלפל מגביר את זרימת הדם בכל הגוף. כל זה שווה מערכת לב וכלי דם חזקה.

פחות רגעי Blow-Top-שלך

מאכלים חריפים להגביר ייצור של הורמונים להרגיש טוב, כמו סרוטונין. אז הם יכולים לעזור להקל דיכאון ומתח.

לא אוהד של מזון מטורף-פיקנטי? אתה עדיין יכול לקבל את היתרונות הבריאותיים ידי הוספת תבלינים עם שריקה נסבלת יותר המנות שלך. אנחנו אוהבים פרוס ג’ינג’ר בכוס תה, שרימפס מצופה מטוגן כמון וכוסברה ואז במחבת, מוסיפים פתיתי פלפל אדום מוקפץ או הקציפה curry.So עוף delish, איפה אתה עומד? פלפל חריף: יאם או איכס? כל טיפים על שהגניב תבלין לתוך המאכלים האהובים עליך?