15 produktów, które należy spożywać dla zdrowego serca

„Można zdecydowanie zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia poprzez spożywanie niektórych pokarmów codziennie”, mówi Julie Zumpano, RD, LD, dietetyk w Preventive Cardiology i Żywienia Programu w Cleveland Clinic. Istnieje wielka różnorodność owoców i warzyw, które są dobre dla serca.

„Staraj się jeść żywności, które są w ich naturalnej postaci, ponieważ pochodzą one z ziemi,” Pani Zumpano mówi, polecając, co ona nazywa Whole Foods diety. Że dieta zawiera, oczywiście, serca zdrowej żywności, takich jak ryby, produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce, ale nie bój się leczyć się sporadycznie z kieliszkiem czerwonego wina lub kawałek gorzkiej czekolady, pani Zumpano mówi. Ona sugeruje użycie tej listy jako wytyczne do tworzenia posiłki i przekąski ze zdrową ostrości. Wystarczy kilka prostych swapy mogłoby mieć duże znaczenie dla układu krążenia.

15 produktów, które są dobre dla serca

 1. Jeść ryby wysokie Omega-3, takich jak łosoś, tuńczyk, makrela, śledź, i pstrąga.
 2. Garść zdrowych orzechów takich jak migdały lub orzechy włoskie zaspokoi swój głód i pomóc ci serce.
 3. Jagody są klin pełne serca zdrowe składniki odżywcze i błonnik rozpuszczalny. Spróbuj jagody, truskawki, borówki i maliny w płatki lub jogurtu.
 4. Flaxseeds zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i fitoestrogeny, aby zwiększyć zdrowia serca. Wziąć je w ziemi lub w postaci zmielonej, aby czerpać jak największe korzyści.
 5. Owsianka : potęgą odżywczy Comfort food.
 6. Ciemne fasola , takich jak nerki lub czarnej fasoli, są bogate w błonnik, witamin z grupy B, minerałów i innych dobrych rzeczy. Wegetariańskie chili, anyone?
 7. A 4-uncji kieliszek czerwonego wina (do dwóch mężczyzn i jeden dla kobiet dziennie) może przyczynić się do poprawy dobry (HDL) poziom cholesterolu.
 8. Spróbuj marynowana tofu w Stir-fry z świeże warzywa na obiad lub kolację zdrowe serce.
 9. Czerwone, żółte i pomarańczowe warzywa takie jak marchew, słodkie ziemniaki, czerwonej papryki i żołądź squash pakowane są karotenoidy, błonnika i witamin, aby pomóc serce.
 10. Popeye miał rację, szpinak opakowania punch! Użyj go na kanapki i sałatki zamiast sałaty.
 11. Owoce , takie jak pomarańcze, melonów, papai i jest bogaty w beta-karoten, potasu, magnezu i włókna.
 12. Delikatny, słodki szparagi jest pełen potężnych składników odżywczych, takich jak beta-karotenu, kwasu foliowego i błonnika, a jedynie dostarczać 25 kalorii na kubek lub 5 kalorii na dużą włócznią.
 13. Pomidory – odmiany nawet suszone w miesiącach zimowych – zapewnienie likopen, witaminy C i beta-karoten i alfa.
 14. Ciemna czekolada jest dobra dla zdrowia serca, ale po prostu mieć pewność, że jest co najmniej 70 procent kakao .
 15. Chrupiące, świeże brokuły różyczki zanurzone w hummus są wspaniałe serce zdrowe przekąska z fest wykazu składników odżywczych, w tym witamin C i E, potas, kwas foliowy, wapń i błonnik.