15 potraviny, ktoré by ste mali konzumovať pre zdravé srdce

“Môžete si rozhodne znížiť riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb tým, že jej niektoré potraviny každý deň,” hovorí Julie Zumpano, RD, LD, dietológ v preventívnej kardiológie a výživový program na Cleveland Clinic. K dispozícii je veľký výber ovocia a zeleniny, ktoré sú dobré pre vaše srdce.

“Snažte sa jesť potraviny, ktoré sú v ich prirodzenej podobe, ako prichádzajú zo zeme,” hovorí pani Zumpano, odporúčať, čo nazýva celý potraviny stravy. Že strava obsahuje samozrejme srdce zdravé potraviny, ako sú ryby, celozrnných výrobkov, zeleniny a ovocia, ale nebojte dopriať občas s pohárom červeného vína či kúsok horkej čokolády, hovorí pani Zumpano. Navrhuje pomocou tohto zoznamu ako vodítko pre vytvorenie jedla a občerstvenia so zdravou zameranie. Len niekoľko jednoduchých swapov mohla mať veľký vplyv na kardiovaskulárne zdravie.

15 potraviny, ktoré sú dobré pre vaše srdce

 1. Jesť ryby s vysokým obsahom omega-3 mastné kyseliny, ako je losos, tuniak, makrela, sleď, a pstruhov.
 2. Hŕstka zdravých orechov , ako sú mandle alebo orechy uspokojí svoj hlad a pomôže vaše srdce.
 3. Bobule sú preplnený srdce zdravé fytonutrientov a rozpustnej vlákniny. Skúste čučoriedky, jahody, brusnice alebo maliny v cereálií alebo jogurt.
 4. Ľanové semienka obsahujú omega-3 mastné kyseliny, vlákninu a fytoestrogény na podporu zdravia srdca. Vezmite ich v mele forme žať najväčší prospech.
 5. Ovsené vločky : Comfort-food živiny powerhouse.
 6. Tmavé fazuľa , ako sú obličky alebo čiernych fazúľ, majú vysoký obsah vlákniny, vitamínov B, minerálov a ďalších dobrých vecí. Vegetarián chili, niekto?
 7. A 4-unca poháre červeného vína (až dva pre mužov a jeden pre ženy za deň) môže prispieť k zlepšeniu dobrého cholesterolu (HDL).
 8. Skúste marinované tofu v opekáme s čerstvou zeleninou na obed srdce zdravé alebo večeru.
 9. Červené, žlté a oranžové zeleniny , ako je mrkva, sladké zemiaky, papriky a žaluď squash sú balené s karotenoidy, vlákniny a vitamínov na pomoc vaše srdce.
 10. Pepek mal pravdu, špenát říz! Použite ju v sendvičov a šalátov miesto šalátu.
 11. Ovocie , ako sú pomaranče, melóny a papája sú bohaté na beta-karotén, draslík, horčík, a vlákniny.
 12. Tender, sladká špargľa je naplnený mocným živín, ako je beta-karoténu, kyseliny listovej a vlákniny, a poskytujú iba 25 kalórií za šálku alebo 5 kalórií za veľkého oštepu.
 13. Paradajky – aj sušená odrôd v zimných mesiacoch – poskytovať lykopén, vitamín C a beta karotén a alfa.
 14. Horká čokoláda je dobré pre vaše zdravie srdca, ale len sa uistite, že je aspoň 70 percent kakaa .
 15. Crisp, čerstvá brokolica kvietky máčané v hummus sú skvelý srdce zdravú desiatu s monštruózne zoznamu živín, vrátane vitamínov C a E, draslíka, kyseliny listovej, vápnika a vlákniny.