15 potraviny, které byste měli konzumovat pro zdravé srdce

„Můžete si rozhodně snížit riziko vzniku kardiovaskulárních chorob tím, že jí některé potraviny každý den,“ říká Julie Zumpano, RD, LD, dietolog v preventivní kardiologie a výživový program na Cleveland Clinic. K dispozici je velký výběr ovoce a zeleniny, které jsou dobré pro vaše srdce.

„Snažte se jíst potraviny, které jsou v jejich přirozené podobě, jak přicházejí ze země,“ říká paní Zumpano, doporučovat, co nazývá celý potraviny stravy. Že strava obsahuje samozřejmě srdce zdravé potraviny, jako jsou ryby, celozrnných výrobků, zeleniny a ovoce, ale nebojte dopřát občas se sklenkou červeného vína či kousek hořké čokolády, říká paní Zumpano. Navrhuje pomocí tohoto seznamu jako vodítko pro vytvoření jídla a občerstvení se zdravou zaměření. Jen několik jednoduchých swapů mohla mít velký vliv na kardiovaskulární zdraví.

15 potraviny, které jsou dobré pro vaše srdce

 1. Jíst ryby s vysokým obsahem omega-3 mastné kyseliny, jako je losos, tuňák, makrela, sleď, a pstruhů.
 2. Hrstka zdravých ořechů , jako jsou mandle nebo ořechy uspokojí svůj hlad a pomůže vaše srdce.
 3. Bobule jsou přeplněný srdce zdravé fytonutrientů a rozpustné vlákniny. Zkuste borůvky, jahody, brusinky nebo maliny v cereálií nebo jogurt.
 4. Lněná semínka obsahují omega-3 mastné kyseliny, vlákninu a fytoestrogeny na podporu zdraví srdce. Vezměte je v mele formě sklízet největší prospěch.
 5. Ovesné vločky : Comfort-food živiny powerhouse.
 6. Tmavé fazole , jako jsou ledviny nebo černých fazolí, mají vysoký obsah vlákniny, vitamínů B, minerálů a dalších dobrých věcí. Vegetarián chili, někdo?
 7. A 4-unce sklenice červeného vína (až dva pro muže a jeden pro ženy za den) může přispět ke zlepšení dobrého cholesterolu (HDL).
 8. Zkuste marinované tofu v opékáme s čerstvou zeleninou na oběd srdce zdravé nebo večeři.
 9. Červené, žluté a oranžové zeleniny , jako je mrkev, sladké brambory, papriky a žalud squash jsou baleny s karotenoidy, vlákniny a vitaminů na pomoc vaše srdce.
 10. Pepek měl pravdu, špenát říz! Použijte ji v sendvičů a salátů místo salátu.
 11. Ovoce , jako jsou pomeranče, melouny a papája jsou bohaté na beta-karoten, draslík, hořčík, a vlákniny.
 12. Tender, sladká chřest je naplněn mocným živin, jako je beta-karotenu, kyseliny listové a vlákniny, a poskytují pouze 25 kalorií za šálek nebo 5 kalorií za velkého oštěpu.
 13. Rajčata – i sušená odrůd v zimních měsících – poskytovat lykopen, vitamin C a beta karoten a alfa.
 14. Hořká čokoláda je dobré pro vaše zdraví srdce, ale jen se ujistěte, že je alespoň 70 procent kakaa .
 15. Crisp, čerstvá brokolice kvítky máčené v hummus jsou skvělý srdce zdravou svačinu s monstrózní seznamu živin, včetně vitaminů C a E, draslíku, kyseliny listové, vápníku a vlákniny.