צוואר פיצוח: האם זה בטוח או אנחנו צריכים לדאוג בקשר לזה?

רבים מאיתנו אוהבים לפצח המפרקים שלנו פיצוח הצוואר הוא גם אחד מהם. איפה חלק מאיתנו יכול לעשות זה להרגיש שאחרים רגועים ניתן לעשות זאת מתוך הרגל טהור. לא משנה מה תהיה הסיבה, זה חיוני כדי לדעת אם אופוריה קצרה שאתם חווים על ידי פיצוח הצוואר שלך היא שווה את זה או האם יש סיכונים הקשורים לכל כי אתה צריך להיות מודע. תמשיך לקרוא את הפוסט הזה וללמוד עוד על צוואר פיצוח והאם תרגול זה הוא בטוח בשבילך?

מהו צוואר פיצוח מה הופך את זה בקול נפץ?

ניפוץ או צוואר הוא פיצוח תוצאות צליל בעת ביצוע תנועות מהירות בצוואר כי הם מרפים את הרצועות משותפות של הצוואר שלך. צוואר הפיצוח דומה הפיצוח של אצבעות, בוהן, פרקים או חלקים אחרים של הגוף. הנה כמה סיבות שהופכות את צליל הפיצוח בצוואר:

1. בגלל התנועה

כאשר הסיבי המצורף השרירים ועצמות, המכונים רצועות וגידים, להזיז מעט מהמקום שלהם ולאחר מכן לחזור למיקום המקורי שלהם, תוצאה הוא צליל חריקה. הצליל מתרחש גם כאשר התנועה במפרקים גורמת מתיחות הרצועות.

2. בגלל דלקת מפרקים

כאשר מחל עצם זה קורה, זה משפיע על התפקוד התקין של המפרקים. הניידות החלקה של הסחוס מקבלת נפגעת, ואת השטח המשותף גם הופך קשה יותר, מה שמוביל פיצוח קול.

3. בגלל דליפת גז מן המפרקים

יש מתנת נוזל המפרקים והעצמות שלנו המסייע התנועה החלקה שלהם. נוזל זה מורכב חמצן, פחמן דו-חמצני, חנקן. הצוואר שלנו מורכב מפרקי היבט הכוללים קפסולות סביבם. כמוסות אלו מלאים בגז וכל תנועה בתוצאות מפרקי זיווג אלה להימלט של בועות גז, הגורמת קול הפיצוח.

האם יש יתרונות של פיצוח צוואר?

ובכן, לטובת הנפוצה ביותר כי אחד שמניעה מצוואר הפיצוח היא להקלה על כאב. הנה כמה צוואר ואחר יתרונות מעולים:

  • זה עוזר בהפחתת כאבים בגב תחתון
  • זה עוזר בהתמודדות עם מיגרנה
  • זה עוזר בהורדת הכאב בצוואר

אם תבחר צוואר מצלם כדי לקבל הקלה מכל המחלות שהוזכרו לעיל, הוא הציע לך לקבל סיוע מן כירופרקט מקצועי.

האם זה מסוכן ביותר לפיצוח הצוואר שלך?

כירופרקטורים רבים משתמשים מניפולציה בעמוד השדרה הצווארי או מה שאנחנו בדרך כלל מתייחסים כמו פיצוח הצוואר הטכניקה, כדי לספק הקלה סוגים שונים של כאב. עם זאת, ישנם כמה סיכונים קשורים הקשורים צוואר הפיצוח שאתה צריך להיות מודע:

1. זה עלול לגרום קרישת דם

לפעמים פיצוח צוואר עלול להוביל פקיעה של כלי דם בצוואר. הדבר עלול לגרום לקרישי דם בצוואר. מצב זה יכול להיות קטלני כפי שהוא עשוי להפריע אספקת חמצן למוח.

2. זה עלול לגרום סטוק

תוהה איך הצוואר הוא פיצוח ושבץ מחוברים, גם, יש קשר. זה עשוי לקרות כאשר העורק שנושא דם למוח מקבל מקרע. פקיעת הדבר עלול לגרום לשבץ. האנשים הם יותר מ -60 שנים של גיל הם יותר רגישים לזה.

3. הוא עלול לגרום חוסר הניידות

בכל פעם שאתה לפצח הצוואר שלך, קיים סיכון של פגיעה ברקמות החיבור בעמוד השדרה שלך. עם תרגול קבוע של צוואר פיצוח ייתכנו יופחת ניידות במפרקים, ובכך הוא עלול להוביל למצבים כמו דלקת פרקים.

4. הוא עלול לגרום דלקת מפרקים ניוונית

בכל פעם פיצוח צוואר מתורגל זה מגביר את הלחץ על מפרקי הצוואר. כאשר זה נעשה לתקופה ממושכת יותר או על בסיס קבוע, זה עלול להוביל לחוסר יציבות שרירי הצוואר והמפרק. זה מוביל להיחלשות העצמות והשרירים שלך וכתוצאה מכך דלקת מפרקים ניוונית.

אלו הן כמה מחלות שעלולות לקבל מופעלות בגלל הפרקטיקה של פיצוח צוואר.

מתי לפנות לטיפול כירופרקטי?

אנשים המתרגלים צוואר פיצוח על בסיס קבוע, ואני לא מרגישים כאב או אי נוחות לא ייתכן שיידרשו לבקר כירופרקטור שלהם לכל צוואר פיצוח טיפול. עם זאת, אם אתם חווים כאב או אי נוחות עושה את אותו הדבר, אז אתה חייב לשקול את הצוואר הוא פיצוח ידי כירופרקט. כירופרקטור מקצועי מיומן יעזור יישור המפרקים שלך עשוי לעזור לך במתן הקלה מהכאב שלך. הנה כמה תנאים שעשויים להצביע לך לגשת לקבלת טיפול כירופרקטי:

  • אם כאב כרוני בצוואר נחווית, כי לא נראה להתפוגג או נעלמים עם הזמן
  • אם כל סוג של נפיחות קיים על הצוואר, מה שעשוי להוביל עקב פציעה, זיהום או הצטברות נוזלים
  • אם אתם נתקלים בבעיה בהעברת מפרקי הצוואר שלך, אשר עשוי להיות בגלל תנאי גיל או בריאות ישנים כגון דלקת מפרקים ניוונית

5 דרכים בטוחות כדי לפצח הצוואר שלך

גיל הוא אחד הגורמים הקריטיים ביותר בקביעת הסיכונים הקשורים פיצוח צוואר. משמעות הדבר היא, אם אתה צעיר או השרירים והמפרקים הם בכושר מצוין, זה פחות סביר בשבילך כדי לקיים שום פציעה או פגיעה על ידי עושה צוואר פיצוח התרגיל. עם זאת, כדי להיות בטוח כי אתה עושה את זה בצורה נכונה מבלי לפגוע בעצמך, אהיה דיון כמה דרכים יעילות ובטוחות יותר לפיצוח הצוואר שלך:

1. ראש נוטת שיטה

תעמוד ישר או לשבת זקוף ולשמור ישר הצוואר שלך. עכשיו, בלי רפויה, להטות את הראש לצד אחד ולהישאר שם במשך כמה שניות. חזור למרכז וללכת בצד השני. אם אתה לא שומע סדק בצוואר שלך בדרכים הראשונות, אתה יכול לחזור על הטיית הראש בצידי פכים במשך כמה פעמים. אם הצוואר שלך עדיין לא לפצח, אתה יכול לנסות לדחוף למטה בצד הנגדי איפה הראש שלך נשען על.

2. טכניקת רולר הקצף

טכניקה זו דורשת רולר קצף. שכבי על הרצפה עם הגב בחוזקה נוגעות ברצפה, והידיים נחות על הצדדים. מניחים את מכבש קצף תחת הצוואר שלך. עכשיו בעדינות להעלות הלוך glutes שלך מעל הקרקע ולהתחיל לגלגל הצוואר שלך על הקצף. לנוע קדימה ואחורה עם רולר תחת הצוואר שלך. כדי לתת תמיכה נוספת הצוואר שלך, אתה יכול להציב את הידיים מתחת לראש שלך תוך כדי תנועה על רולר. אתה רשאי להעביר רולר זה עד הגב התחתון מדי. הישאר רגוע ולשמור התגלגל הצוואר שלך על הקצף עד שתשמע קולות נפץ באזור הצוואר.

רם 3. ראש

להזדקף ולתחוב גב, לעומת זאת, להימנע תוחב את זה קשה מדי. על ידי גלגול הראש, לאט לסובב את הראש לכיוון הנכון, אם אתה מרגיש את הכאב בצד שמאל שלך או לפנות לכיוון צד שמאל אם אתם חווים כאבים בצד ימין. שמור מסתובב הראש בתנועות מעגליות אבל אל תשכחו לכוון את האזורים הכי כאב. אתם תשמעו קולות פיצוח בזמן שאתה עושה זאת. Anytime בזמן ביצוע התרגיל הזה אם אתם חווים כאב או אי נוחות, אתה צריך להפסיק מייד.

4. אגרוף גביע השיטה

לשבת או לעמוד בתנוחה זקופה. שמור ישר הצוואר שלך. עשי אגרוף באמצעות יד שמאל שלך ולמקם אותו בצד שמאל של הסנטר שלך. עכשיו, להפעיל לחץ בעדינות מן האגרוף שלך בצד ימין. לעשות את אותו הדבר עם יד שמאל. לחלופין, אתה יכול להשתמש ביד שלך כדי כוס פניך בצד אחד ולאחר מכן באמצעות הפעלת הלחץ בצד הנגדי. להימנע מפעילות לחץ רב מדי. אתם עשויים לשמוע צליל פיצוח כמו לעשות את הפעולות הבאות.

5. הגביע ולהגיע Way

זוהי אחת השיטות בשימוש נרחב של פיצוח הצוואר. עם זאת, לוודא כשאתה לפצח צוואר שימוש בטכניקה זו, שרירי הצוואר שלך נמתחים השתחררו. להכין כוס מן בכף ידך ומניחים בצד אחד של הפנים, כך הסנטר ממוקם חלולים האצבעות הן על הלחיים שלך. עכשיו קח מצד שני מהחלק האחורי של הצוואר שלך לתפוס את הראש בחוזקה עם זה. עכשיו להזיז את שתי הידיים שלך, בהפעלת לחצים משני קצותיו. ודא המאפשרים לחץ חזק אבל עדין משני הידיים. תמשיך לעשות את זה עד שתשמע קול פיצוח. אותו הדבר ניתן לעשות כדי לשחרר את הלחץ מהצד השני.

בכל אחת מהשיטות הנ”ל הם דרך מצוינת להקלה על כאבים ולחצים מצד הצוואר שלך. עם זאת, מומלץ להפעיל שיקול דעת מוחלט בכך וודא שאתה לא להגזים בזמן ביצוע התרגילים האלה.

צוואר פיצוח הוא דרך מצוינת של שחרור לחץ מן המפרקים וגם גורם לך להרגיש טוב. עם זאת, עליך לוודא כי אתה מבין את הדרך הנכונה לעשות את זה גם להבטיח כי אתה לא מבין את הנוהג הזה על בסיס קבוע. למד את הדרך הנכונה לעשות את הטכניקה הזו מן הרופא או כירופרקטור שלך כדי למנוע סיכונים מיותרים.