פחדים נפוצים עם שום עדות: Antiperspirants וסרטן השד הגורם חזיות

בשנת סיפורים בתקשורת על פרסומים באינטרנט גורמים מסוימים כבר שמועה נפוצה כדי להגביר את הסיכון לסרטן שד. לדוגמא, עכשיו, אין ראיות כדי לגבות את הטענות כי דאודורנטים, חזיות Underwire, ואת לובשת חזייה בלילה הם הגורמים לסרטן השד. התביעות מבוססות על חששות אלה:

  • כימיקלים Antiperspirant נספגים דרך העור, לחסום שחרור רעלנים כשאתה להזיע ולגרום רעלים אלה כדי ליצור תדמית של השד.
  • חזיות Underwire לגרום לסרטן השד על ידי חסימת הניקוז של נוזל הלימפה מעומק השד, כך שהוא לא יכול לחזור לתוך הגוף שלך.

למעשה, אין ראיות מדעיות כדי לתמוך באחת השמועות הללו.

אפילו הזעה החזקה אינה חוסמת את כל הזיעה בבית השחי. רוב החומרים הגורמים לסרטן יוסרו על ידי הכליות שוחררו דרך שתן או מעובד על ידי הכבד. הזעה היא לא דרך משמעותית עבור הגוף שלך כדי לשחרר רעלים. ובעוד ישנם חששות לגבי כימיקלים, כגון פתלטים פרבנים משמשים ניחוח ושימור, מתוך רשימה שלמה של מוצרי טיפוח אישיים (כוללים דאודורנטים) להיקלט על ידי הגוף, כימיקלים אלה צפויים להיות אשמים בגרימת סרטן השד.

חזיות Underwire אינם גורמים לסרטן השד. רק מחקר מדעי אחד לא הביט על הקישור בין לובש סרטן חזייה ואת השד. לא נמצא הבדל של ממש בין סיכון נשים שלבשו חזייה ונשים שלא ללבוש חזייה. עודף משקל מגדיל את הסיכון לסרטן השד אף, ונשים הסובלים מעודף משקל נוטים יותר יש שדיים גדולים ללבוש חזייה. נשים שאינן לובשות חזיות יש סיכוי גבוה יותר להיות במשקל בריא. הבדל זה במשקל כנראה הסיבה המיתוס הזה ממשיך להסתובב.