מניעת סרטן השד: כיצד להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד

אם אתה מודאג לגבי סרטן השד, ייתכן שאתה תוהה אם יש צעדים שאפשר לנקוט כלפי למניעת סרטן השד. כמה גורמי סיכון, כגון היסטוריה משפחתית, לא ניתן לשנות. עם זאת, ישנם שינויים באורח החיים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את הסיכון.

מה אני יכול לעשות כדי להפחית את הסיכון שלי לסרטן השד?

שינויים בסגנון החיים הוכחו במחקרים כדי להקטין את הסיכון לסרטן השד אפילו אצל נשים בסיכון גבוה. להלן צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את הסיכון:

  • הגבל אלכוהול. ככל אלכוהול אתה שותה, הסיכון שלך גבוה יותר לפתח סרטן שד. ההמלצה הכללית על סמך מחקר על השפעת אלכוהול על הסיכון לסרטן השד היא להגביל את עצמך פחות מ 1 משקה ליום כמו גם כמויות קטנות להגדיל סיכון.
  • אל תעשן. צבירת ראיות מצביע על קשר בין עישון לבין סיכון לסרטן השד, במיוחד אצל נשים לפני גיל המעבר. בנוסף, לא לעשן הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות למען בריאותך הכללית.
  • על המשקל שלך. להיות מגדילת מעודף משקל או מהשמנה את הסיכון לחלות בסרטן השד. זה נכון במיוחד אם השמנה מתרחשת בשלב מאוחר יותר בחיים, במיוחד לאחר גיל המעבר.
  • להיות פיזי פעיל. פעילות גופנית יכולה לעזור לך לשמור על משקל בריא, אשר, בתורו, מסייע במניעת סרטן השד. למבוגרים בריאים ביותר, מחלקת הבריאות ושירותי האנוש ממליצה לפחות 150 דקות בשבוע של פעילות אירובית מתונה או 75 דקות של פעילות אירובית נמרצת השבועי, בתוספת אימוני כוח לפחות פעמיים בשבוע.
  • לְהַנִיק. הנקה עשויה לשחק תפקיד במניעת סרטן השד. ככל שאתה להניק, כך גדלה ההשפעה המגנה.
  • הגבל מינון ומשך הטיפול ההורמונלי. טיפול הורמונלי שילוב עבור יותר משלושה עד חמש שנים מעלה את הסיכון לחלות בסרטן השד. אם אתה לוקח את הטיפול ההורמונלי עבור תסמיני גיל המעבר, לשאול את הרופא לגבי אפשרויות אחרות. ייתכן שתוכל לנהל הסימפטומים שלך עם טיפולים ותרופות nonhormonal. אם תחליט כי היתרונות של טיפול הורמונלי לטווח קצר עולים על הסיכונים, להשתמש במינון הנמוך ביותר שמתאים לך ולהמשיך לקיים הרופא לפקח על משך זמן אתה לוקח הורמונים.
  • הימנע מחשיפה לקרינה וזיהום סביבתי. שיטות רפואה-הדמיה, כגון טומוגרפיה ממוחשבת, להשתמש במינונים גבוהים של קרינה. בעוד נדרשים מחקרים נוספים, מספר מחקרים הראו קשר בין סרטן השד לבין חשיפה לקרינה. להקטין את החשיפה שלך על ידי בעל בדיקות כאלה רק כשלא היתה ברירה.

האם תזונה בריאה למניעת סרטן השד?

תזונה בריאה עשויה להקטין את הסיכון של סוגים מסוימים של סרטן, כמו גם סוכרת, מחלות לב, ושבץ. לדוגמה, נשים שאוכלות דיאטה ים תיכונית בתוספת שמן זית כתית מעולה תערובת אגוזים שאולי יש סיכון מופחת לסרטן השד. הדיאטה הים תיכונית מתמקד בעיקר על מזונות מהצומח, כגון פירות וירקות, דגנים מלאים, קטניות, ואגוזים. אנשים העוקבים אחר התזונה הים תיכונית לבחור שומנים בריאים, כמו שמן זית, חמאה מעל ודגים במקום בשר אדום. שמירה על משקל בריא גם הוא גורם מפתח במניעת סרטן השד.

האם יש קשר בין גלולות למניעת הריון וסרטן השד?

יש כמה עדויות לכך מניעה הורמונליים, הכולל גלולות למניעת הריון לבין התקן תוך-רחמי (IUDs) כי לשחרר הורמונים, מגביר את הסיכון לחלות בסרטן השד. אבל הסיכון נחשב קטן מאוד, וזה מקטין לאחר הפסקת השימוש באמצעי מניעה הורמונליים. מחקר שנערך לאחרונה כי העלה קשר בין שימוש וסרטן שד מניעת הורמונליים נקבע אחת סרטן שד נוסף אפשר לצפות לכל 7690 נשים להשתמש באמצעי מניעה הורמונליים עבור שנה אחת לפחות.

לדון באפשרויות המניעה שלך עם הרופא שלך מבוסס על הצרכים שלך. שקול גם את היתרונות של אמצעי מניעה הורמונליים, כגון שליטה דימום וסתי וצמצום הסיכון לסוגי סרטן אחרים, כולל סרטן רירית הרחם וסרטן השחלות.

מה עוד אני יכול לעשות?

להיות ערני לגבי איתור סרטן השד. אם אתה מבחין בשינויים כלשהם השדיים שלך, כגון שינויי גוש או עור חדש, להתייעץ עם הרופא שלך. כמו כן, לשאול את רופא מתי להתחיל ממוגרפיה והקרנות אחרות המבוססת על ההיסטוריה האישית שלך.