מהן ההשפעות של שנת יתר לבריאות שלך?

להכות את המיטה אחרי יום מעייף ארוך הוא אחד ההרגשות המבורכות ביותר בעולם. אולי כדאי לבלות כמה שיותר זמן שינה, התכרבל יחד במיטה החמה, הנעימה שלך כאילו אין מחר. אם להאריך לישון מדי פעם זה לא יכול להיות כזה עניין גדול; עם זאת, אם זה הופך להרגל, ואז זה עלול להשפיע על הבריאות שלך יותר מאחד דרכים. אם זה מעורר דאגה, אנו מציעים לך לקרוא את המאמר הבא ולהבין כיצד שנת יתר יכול להשפיע עליך.

מהי הכמות האידיאלית של שנת אדם צריך?

כולנו צריכים לישון טוב להיות בריא ושלם. שינה היא הדרך הטובה ביותר לגוף שלנו נח recoups. עם זאת, יותר שינה לא יכול להיות כי טוב של רעיון. אז, מהו הסכום האידיאלי של שינה כי אדם צריך? ובכן, בטבלה הבאה יוכל לעזור לך לקבל מושג טוב למדי. הערכים הנ”ל מדינה בסכום המוערך של שינה-קבוצות גיל שונות דורשות. עם זאת, דרישות השינה עשויות להשתנות מאדם אחד למשנו.

מהן הסיבות האפשריות של שנת יתר?

שנת יתר הוא כשאתה ישן יותר לצרכי הגוף שלך. לכן, אדם ישן במשך יותר מ -10 עד 12 שעות ביום עלולה ליפול תחת הקטגוריה של hypersomnia. סיבות רבות עשויות להוביל שנת יתר. חלק מסיבות שנת היתר הנפוצות הם כדלקמן.

  • אם אתם סובלים מדיכאון או חרדה, ייתכן לישון שעות ארוכות.
  • אם יש לך דום נשימה בשינה, לקום מהמיטה אולי נראה כמו משימה מפרכת.
  • אם יש לך בעיות בבלוטת התריס, זה עלול לגרום שינה מופרזת.
  • אם אתם סובלים ממחלות לב, זה עלול לגרום שנת יתר.
  • לפעמים עייפות קיצוניים עלולים לגרום לך להאריך לישון.
  • אם הינך נוטל תרופות מסוימות, הוא עשוי לגרום לך לישון יותר מהרגיל.

איך היא האבחנה של שנת יתר בוצעה?

אם דפוס שנת היתר שלך מרחיב עד שישה שבועות ומעבר, זה עשוי להיות אינדיקציה של בעיה רפואית בסיסית עשויים לבצע שינויים כאלה דפוס השינה שלך. זה חיוני כי אתה מקבל את עצמך בדקת ביסודיות כדי לקבוע את סיבת בפועל של שנת יתר. הרופא עשוי להמליץ ​​על כמה בדיקות ועלול אפילו לבקש ממך ללכת על מחקר שינה. אם אין בעיות רפואיות ניכרות הקשורים שנת יתר, הרופא עשוי להמליץ ​​על טכניקות האבחון הבאות:

1. Polysomnogram מבחן

אתה תידרש להישאר במרכז במרפאת או שינה, ומכשירים שונים יפקחו קצב הלב, פעילות המוח, תנועות רגל, תנועות עיניים ועוד

2. סולם רדימות Epworth

הרופא עשוי למדוד ישנוני שלך על סולם זה להקים איך השינה שלך יכולה להשפיע על היום שלך לתפקוד יום.

3. בדיקות חביון שינה מרובות

בנוסף או אחרי מבחן polysomnogram שלך, הרופא עשוי להמליץ ​​על בדיקות חביון שינה מרובות יש תמונה מקיפה יותר של דפוסי השינה שלך ואיך אתה תנומה במהלך היום.

4. שמור על חלב

הרופא עשוי אפילו לבקש ממך לשמור יומן של דפוס השינה שלך, כלומר כאשר אתה לישון כשתגיע למעלה, כמה תנומות ביום אתה לוקח, וכו ‘

מהן תופעות הלוואי של שנת יתר?

כמו הדרך לגוף שלנו לוקח מוזן ממנו מזון, שינה שמזינה את החושים של הגוף שלנו. אנחנו מרגישים רגועים נעורים לאחר התעדכנות כמה שינה שלווה. עם זאת, ישן יותר מה נדרש על ידי הגוף שלנו לא יכול להיות טוב עבורנו, וזה עלול להוביל לסיבוכים גופניים ונפשיים שונים. להלן כמה סיכוני שנת יתר פיסיים ונפשיים שעלולות להתרחש.

השפעות פיזיות

אם שאלתם את עצמכם איך הגוף שלך עשוי להגיב באופן שלילי בעין לסגור יותר מדי, גם, הנה כמה סיבות שעלולות לגרום לך לחשוב מחדש האם כדאי השהה לתפארת או לא.

1. זה עלול להגביר את הסיכוי של סוכרת פיתוח

לנמנם במשך יותר מ 9 שעות ביום יכול לשים אותך בסיכון מוגבר לפתח סוכרת. אז, אם חשבת כי שינה למשך מספר שעות נוספות אולי לא כל כך גדולה טרחה; טוב, זה יכול להיות וזה יכול לגרום לסוכרת. זאת, משום שהיא הוכחה באחד המחקרים כי אנשים שישנו במשך 9 שעות או יותר ביום, הספיקו 50 אחוזים יותר לחלות בסוכרת מאלו שישנו במשך שעות פחותות על בסיס יומי.

2. זה עלול לגרום לך זבל

אתה לצרוך מזון כדי לספק אנרגיה לגוף שלך, ואת הגוף שלך שורף את הקלוריות כאשר אתה עושה מטלות הבסיסיות שלך במהלך היום. עם זאת, כאשר אתה מבלה את רוב הזמן בשינה, הגוף שלך עשוי להשאיר גדישה על הקלוריות המיותרות, אשר בסופו של דבר להוביל לעלייה במשקל. על פי מחקר, אנשים שישנו 9 שעות או יותר ביום על בסיס קבוע היו בסבירות גבוהה יותר להשמין בפרק זמן של שש שנים לעומת אנשים did not לעשות כך.

3. זה עלול לגרום כאבי ראש

אם אתם חווים התקפים קבועים של כאבי ראש, יש כמות טובה של אפשרות כי ייתכן מתמכרת שינה יותר מדי. זה קורה משום שינה מופרזת משפיעה לרעה על נוירוטרנסמיטורים במוח, אשר בתורו עשוי להוביל לבעיות כגון כאבי ראש וכאבים.

4. הוא עלול לגרום כאב גב

זה אולי נשמע קצת לא במקום, אבל שינה במשך תקופות ארוכות עלולה לגרום כאבי גב וכאבים. הסיבה לכך היא הגוף שלך לא נעשה כדי להיות בעמדה בהנחה במשך זמן רב, אלא הוא אמור להיות בתנועה. בשכיבה על המיטה לאורך זמן עלולה לגרום לבעיות יציבות וכאבי גב.

5. זה ייתן אם יתערב עם הפריון שלך

נמנום ופוריות, האם יש להם קשר כלשהו? ובכן, אם אתם מתכננים על להיכנס להריון, זה יכול להיות דבר חכם לשקול כמה זמן אתה מבלה שינה בגלל שינה במשך תקופות ארוכות עלולה להפריע הפוריות שלך על ידי להפריע את האיזון ההורמונלי ולהשפיע על מחזורי היממה. באחד המחקרים, היא נצפתה כי נשים שישנו 9 עד 11 שעות ביום היו פחות פורות בהשוואה לנשים אשר נמנם במשך שמונה או פחות שעות ביום.

6. הוא עלול לגרום לב הסטרוקס

על פי מחקר, זה כבר ציין כי אנשים שישנים במשך יותר מ 8 שעות ביום נמצאים כ 50 אחוזים בסיכון גבוה יותר ללקות בשבץ מאשר אנשים שישנו 8 או פחות שעות ביום. לכן, שעות שינה כבר עלולות לשים אותך בסיכון של שבץ. להשהות ‘פחות כדי לשמור על לב ושבץ במפרץ.

תופעות נפשיות

מלבד משפיעי רווחתם הפיסית שלך, שנת יתר עלול להשפיע לרעה שלך רווחה נפשית מדי. הנה כמה דרכי שנת יתר עלול להשפיע על הבריאות הנפשית שלך:

1. זה עלול לגרום לך חרדה או לגרום לחרדה

חרדה היא כאשר אתה דואג יותר דברים ומצבים עולה על הנדרש. לפעמים זה עלול לגרום לך לישון מקופח, לעומת זאת, לפעמים זה יכול לעשות בדיוק את ההפך. זה עלול לגרום לך יותר ישנוני ומסוחרר כי ייתכן שתרצה נרתע מציאות ומבלים זמן בשינה.

2. הוא עלול לגרום דיכאון

שנת יתר עלולה להשפיע רמות הסרוטונין שלך, אשר בתורו עשוי לגרום לתסמינים של דיכאון או מצבים נפשיים כגון אחרים. לכן, שינה אלה שעות נוספות לא יכול לעשות שום דבר נחמד לקבל מצב הרוח שלך דאיה, אבל זה עלול לגרום לך להרגיש כל קודר או נידון, אז תעקוב אחרי נמנום בזמן שלך.

3. זה עלול לגרום לבעיות זיכרון

שישנה עד מאוחר עלול להתעסק עם הזיכרון שלך או את הדרכים אתה זוכר דברים. הסיבה לכך היא שעות ארוכות של שינה על בסיס קבוע עשויות להשפיע נוירוטרנסמיטורים bodys שלך, מה שהופך אותך שכחן.

4. הוא עלול לגרום שנת Hangover

כאשר אתה ישן יותר, אתה עלול להיתקל ערפול או זחילה. רגשות אלה נקראים גם הנגאובר שינה. כאשר אתם חווים תסמינים כגון, זה עשוי להשפיע על אופן אתה חושב או מעשה. לכן, כדי להיות יותר ערני ופעיל, שינה במתינות כדי למנוע בחילות שנת יתר ורגשות כאלה אחרים.

5. הוא עלול לגרום להפרעה דו קוטבית

היית מאמין שנת יתר עלולה להוביל להפרעות דו קוטביות מדי? ובכן, על פי מחקר, היא נצפתה כי אנשים שהיו להם הפרעות דו קוטביות ישנות במשך תקופות ארוכות יותר אשר did not.

6. הוא עלול לגרום עצבנות סוגיות רגשיות אחרות

אז, חשבת שעה נודניקית נוספת תיתן לכם מדינה מאושרת של מוח, אבל אתה מוצא את כל עצמך ממורמר ועצבני. ובכן, שנת יתר עלולה להתערב עם איזון הורמונלי שלך גורם לך לא יציב ולא רגזן.

איך לעצור את עצמך מפני שישנה עד מאוחר?

אם אתה כבר שקוע בשנת עטרה או שנת יתר, ישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי לעצור את זה. הנה כמה תרופות שנת יתר שעשויה באמת לעזור.

  • הפוך את לוח זמנים לשינה שלך ולנסות לדבוק בה.
  • קבל שעון מעורר כדי להצלתם להגדרת התראת השכמה כדי להתגבר על הפרעת שנת היתר שלך.
  • לחשוף את עצמך יותר אור טבעי ולוודא בחדר שלך יש אור בהיר מדי בגלל אורות בהירים יעילים מאוד בטיפול בתסמיני שנת יתר.
  • לפעמים מרשמים לתרופות מסוימים עלולים לגרום לבעיה זו מדי. אתה יכול לשאול את הרופא כדי לשנות המרשם שלך.

טיפים אלו עשויים לעזור לך להתמודד עם סוגיות שנת יתר וגם לעזור בשמירה אותם על המפרץ. למרות שנת יתר לא יכול להיות נפוץ אנשים והמצב הזה עלול להתרחש רק 2 לכל אנשים אגורים, אם אתה חושב כי אתם מתמודדים עם מצב זה, אתה חייב לפעול במהירות ולנקוט בצעדים מתקנים. שאל הרופאים שלך לעזור לאותו.