כמה סיבות מדוע כדאי לאכול שוקולד מריר

שוקולד טעים אפל הוא צורה של שוקולד בעלת תוכן גבוה של חמאת קקאו, כמו גם הרבה פחות חלב מאשר סוגים אחרים של שוקולד טעים. ממשלה פדרלית וגם קריטריוני שוק של בדיוק מה פריטים אפשר שוקולד טעים כהה מזוהים להשתנות לפי לאום, כמו גם בשוק.

מה הם אנטי-אוקסידנטים?

נוגדי חמצון הם כימיקלים למנוע חמצון של תרכובות שונות אחרות. כדי לפשט את זה, תניח של קו מים שמתחיל להקים חלוד על מבפנים. בהדרגה, חלודה זה בהחלט יהיה להמשיך לפתח בתוך הקו למעלה עד מעט מים או לא יכול להזרים דרך. ואז, אתה כולל מסיר חלוד לקו המים, כמו גם זה מתחיל להסיר את ההצטברות, ולכן העלאה במחזור. קחו למשל את העורקים כפי לקו המים, וגם נוגדי חמצון כמו מנקה קורוזיה.

פוליפנולים הם הסיווג העיקרי של נוגדי חמצון צמחיים. ישנן מספר subclasses של פוליפנולים הכולל פלבנואידים, אשר יש גם subclasses. ביניהם הם הפלבנואידים שמורכבים catechin עוצמה וגם epicatechin. Epicatechin (חשב על להיות נוגד החמצון המועיל ביותר) הוא ספג מאוד לאחר שימוש שוקולד טעים עשיר במרכיב.

האם כל השוקולדים הכהים מיוצרים באותה מידה?

לא כל השוקולדים הכהים זהים. מאז אבקת הקקאו מכילה את כל נוגדי החמצון, כך עולה מידת מוצקי שוקולד (שילוב של קקאו וגם חמאת קקאו), כך גדל מידת נוגדי חמצון פוליפנול כלל. הפטור מן הכלל הוא שוקולד מריר טעים כי היא זרקה. הדבר מצביע על כך שהוא מעודן עם אלקלי לסייע לחסל את המרירות. זה, עם זאת, מסלק את רוב נוגדי החמצון הבריאים ומאוזנים. זה נחשב בדרך כלל כי שוקולד מרייר טעים המכיל רמה של 70% או יותר מוצק קקאו יספק את יתרונות הבריאות המובילים.

9 סיבות למה כדאי לצרוך יותר מ 70% מוצקי קקאו שוקולד מריר:

  1. קקאו מכיל את המיקוד הגבוה ביותר של נוגדי חמצון פלבנואידים של כל סוג של מזון צמחי שגדל על פני האדמה שלנו. זה אומת על ידי מסד נתוני USDA עבור תוכן אינטרנט פלבנואידים של מזונות נבחרים, שהושק בשנת 2007, בנוסף לערך ORAC הגבוה ביותר האפשרי. היכולת הקליטה של ​​רדיקלי חמצן (ORAC) היא גדולה יותר קקאו לעומת כל דבר אחר. זהו הכולל של רדיקלים חמצן שהגוף לוקח מ- מזון מסוים.
  2. הפחתת כולסטרול רע (LDL). פוליפנולים, הקבוצה העיקרית של נוגדי חמצון רבים עצמה הנמצאים במזונות מן הצומח נגזר כגון מרלו וכן תה, מסייע לעצור את החמצון של LDL, ומכאן הפחתת הרמות שלו במערכת הדם.
  3. משפר את זרימת הדם בכל מערכת כלי הדם. פלבונואידים לתרום התרחבות, הגדלת הקוטר הפנימי של כלי הדם וגם בעורקים. מחקרים מראים כי ההרפיה של תאי שריר גובלים העורקים לעזור כדי לשפר את זרימת הדם. זרימת דם מוגברת היא חיונית הרבה יתרונות נבעה הפלבנואידים קקאו.
  4. אולי לשפר את הזיכרון מן זרימת הדם שיפרה במוח. מחקר מחקרים הראה תוצאות מבטיחות רמה מוגברת של זיכרון זמני אצל מבוגרים בריאים ומאוזנים 2 שעות לאחר אכילת שוקולד טעים שוקולד מרייר גבוה. זו הובילה מדענים לבחון את ההשפעה על יחידים אלצהיימר בתקווה שזה עלול להיות מעשה הזיכרון, יחד עם להפחית את הסיכון של מחל מבוגרים בריאים, כמו גם אלה אינדיקטורים חושפני משל מתקרב.
  5. עוזר לנהל את הרגישות לאינסולין. זמן קצר לאחר אכילת שוקולד טעים כהה עשיר בפוליפנולים, ישנו גידול משמעותי את הרגישות לאינסולין. רמה נמוכה לא לאכול אינסולין מוקד גלוקוז בנוסף הסוכר וכן תגובות אינסולין כדי מכשול גלוקוז דרך הפה, היו השלכות ישירות של שינויים גם ב תנגודת לאינסולין וכן רגישות (HOMA-IR וגם QUICKI – ISI).
  6. מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם גם לשבץ. באמצעות זרימת הדם שיפרה, הצטברות טסיות מצטמצם באופן דרמטי, כתוצאה עיכוב יכולתם ליצור תסחיף. תוצאות חיוביות חיוניות אצל הקשישים בהתחשב בכך שרוב מקרי מוות על ידי אלה מעל 70 מתייחסים למערכת כלי הדם, מדום לב בעיקר וגם שבץ
  7. שומן מוקשה מן חמאת קקאו. זה לא כל כך נורא, ואולי גדול. שליש השומן חמאת קקאו מגיע חומצה סטארית, אשר אינו מעלה כולסטרול LDL כמו רוב שומנים רוויים שונים אחרים. 3rd נוסף שמקורו בחומצה אולאית, שומן בלתי רווי בריא ללב. חומצה סטארית הופכת בכבד ל חומצה אולאית.
  8. מוריד במקרה של טסיות וגם הצטברות של פלאק בעורקים. הוכחה מראה כי רמת epicatechin (את נוגד החמצון היעיל שוקולד) מועלה לאחר צריכת שוקולד טעים פלבנואידים עשירה. Epicatechin מגביר את הזמינות של תחמוצת החנקן במערכת כלי הדם, להאט את הצטברות רובד. בנוסף, זה מסייע בזרימת הדם שיפרה אשר גם מעכבת ובהצטברויות טסיות אשר לאחר מכן הקלד ותסחיפים בעורקים.
  9. שוקולד טעים, כאפרודיזיאק? אמנם זה כבר התווכח, אנחנו יודעים ששוקולד משחרר המתרחש באופן טבעי, כמו גם שיפור מצב רוח phenylethylamine וגם סרוטונין במוח ישר לתוך המערכת האנושית. באופן כללי, תרכובות שני אלה קורים באופן טבעי במוח וכן גם השיקה ישר לתוך מערכת העצבים כשאנחנו יותר שמח, או כאשר אנו חווים רגשות של אהבה או התלהבות.

אמינות שוקולדים כאפרודיזיאק בא מן החברות המאיה וגם האצטקים שראשיתה כמעט 2000 שנים. מונטזומה הקיסר האצטקי נהגה לצרוך 50 כוסות של שוקולד מדי יום. זה היה אמין כדי לעורר בחורים וגם לעשות נקבות הרבה פחות הפריע. הרבה יותר בזמן האחרון, בבית של 1700, קזנובה (נלקח בחשבון את המאוורר הגדול ביותר בכל הזמנים) העדיפו שוקולד טעים יין מבעבע כאפרודיזיאק. בדיקות ספציפיות של התיאוריה הזאת יכולה להיות די טעים וגם מהנה.

איזה סוג של מזונות בעלי אנטי-אוקסידנטים ביותר?

אולי אוכמניות, אספרגוס, תה ידידותי לסביבה או פטל? רק מה דעתך על שוקולד מריר. זה נכון! מידת החמצון בתוך שוקולד טעים כהה גבוה קקאו חזק היא משמעותי יותר בהשוואה לכל סוג של מזון צמחי שונה אחר.